Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

¤ Wszystkie zdjęcia


Sęp płowyWszelkie prawa do tej fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.
USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

« Wstecz - Dalej »

Nazwa polska ptaka: Sęp płowy
Nazwa naukowa ptaka: Gyps fulvus
Nazwa angielska ptaka: Griffon Vulture
Kategoria: Drapieżniki, Sowy
Data wykonania zdjęcia: 1990-01-01
Opis zdjęcia:
Wysłał: Mariusz Pomaski
Wysłany: 2012-04-01, 22:03
Odsłon: 746
Komentarze: 10
Poleceń: 5
Wysłał: Mariusz Pomaski (242) @ 2012-04-01, 22:04
Marek, jak do galerii to ten mi się bardziej podoba. Ale Ty sobie wybieraj ;).
Pozdr,
M 
Wysłał: Janusz Faron (37) @ 2012-04-01, 22:09
Jego spojrzenie nic dobrego nie wróży.


 
Wysłał: Marek Paluch (4725) @ 2012-04-01, 22:23
wrozy smierc i padline :)
poleca te 2 od przodu i tylu
mozesz cos wiecej o nich gdzie robione 
Wysłał: AndrzejO (1278) @ 2012-04-01, 22:25
polecam noch einmal!..:)


 
Wysłał: Mariusz Pomaski (242) @ 2012-04-01, 22:29
Aaaaaaa i kamienie sam układałem, z ziemi biorąc - zresztą chyba widać, że nie leżą naturalnie. Okolice Guadalajary, środkowa Hiszpania.


 
Wysłał: Logiełka (135) @ 2012-04-01, 22:38
Super, ja ich wypatrywałem ostatnio na żaglach na Chorwacji ale nie dostrzegłem. pol.


 
Wysłał: Krzysztof Niemczewski (80) @ 2012-04-02, 00:07
Ładny brzydal.

Mariusz możesz szydzić sobie z komentarzy pod sóweczką, ale to, że ty nie potrafisz dostrzec czegoś oczywistego nie oznacza, że ktoś inny nie może tego zauważyć. Jeśli tak Cię uwierają komentarze, to po co wystawiasz zdjęcie pod komentowanie. Przy bardzo wysokim poziomie Twoich prac zwrócenie uwagi na pewne mankamenty wydaje mi się jak najbardziej na miejscu ( a i miałem nadzieję że może być pomocne i dla ciebie, widocznie byłem w błędzie). 
Wysłał: Mariusz Pomaski (242) @ 2012-04-02, 09:29
Krzysztof nie szydzę, a informuję, dla mnie to zasadnicza różnica. Dlaczego tak to interpretujesz nie wiem naprawdę, ale nie taka jest moja intencja. Gdybym szydził pjaawil by sie na przykład taki emotek: ;) Ja zawsze wyciągam wnioski z tego co się zdarzyło w przeszłości w moim życiu, więc tu też, to chyba dla gatunku ludzkiego dość typowe.
Skoro była uwaga, że patyk nie naturalny to tu żeby nie było uprzedzam od razu, a zrobione to było po to, bo namiot miałem niżej i bałem się, że nogi poobcinam, stąd do tej skały "dobudówka" jednego kamienia. Zdjęcie obok (sęp patrzący do tyłu) na skale obok już full naturalne o ile pamiętam ale tamta skała była wyżej i nie było takiej potrzeby. Więc podkreślam, że nie szydzę a informuję/wyjaśniam.
A wiesz też dlaczego wyjaśniam, bo nie lubię niedomówień i nie mam NIGDY w zwyczaju nikomu ściemniać jak powstało zdjęcie co często na portalach się zdarza, tu również tylko niewiele osób ma tego świadomość lub nawet wiedzę. Nie raz widzę (też tu) zachwyty pod zdjęciami a o kulisach powstania nic się nie mówi tak naprawdę bo są diametralnie inne niż się zakłada. Powiem jedno, nie mam zamiaru nikogo oszukiwać wystawiając zdjęcia. Jak nie będę chciał czegoś powiedzieć z różnych względów to nie powiem po prostu. Ale nikomu ściamniał nie będę tylko po to, żeby zebrać poklask pod zdjęciem. Są zdjęcia zupełnie naturalne, są takie pod które robimy pewne przygotowanie. To należy do tej drugiej kategorii tak jak i sóweczka na brązowym tle. Na zielonym tle - sama wybrała "patyk".
Tyle tytułem wyjaśnienia. A uwagi zawsze sobie cenię, ale to chyba nie pozbawiam mnie prawa do polemiki z nimi, to mechanizm dwustronny.
Wiec słowo daję, że ani nie szydzę, ani się nie oburzam - dyskutuje a jak trzeba wyjaśniam żeby nie było niedomówień.
Pozdrawiam serdecznie,
M 
Wysłał: Krzysztof Niemczewski (80) @ 2012-04-02, 10:11
W takim razie źle cię zrozumiałem. Tutaj ta przybudówka faktycznie wygląda normalnie jak dołożona ( nie przyłożyłeś się :)), że założyłem iż ona tam jest sama z siebie naprawdę naturalnie - dlatego tak odebrałem twoje rzeczywiste wyjaśnienie jako swoisty żart.

Pozdrawiam i życzę, aby to właśnie tylko "podstawki" pod takich modeli sprawiały drobne trudności a nie oni sami.

P.S. One te "obojczyki" to zawsze mają łyse?» Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Niemczewski 2012-04-02, 10:12, w całości zmieniany 1 raz


 
Wysłał: Mariusz Pomaski (242) @ 2012-04-02, 14:37
Krzysztof, skały były dwie, jedna była trochę za nisko, gwarancji, że usiądzie sęp gdzie ja chcę nie było jak zawsze, więc "nadbudowując" drugą skałę chciałem de facto o 50% zwiększyć prawdopodobieństwo wyknania zdjęcia jakie chcę. Mogło zdarzyć sie tak, że siądzie i to tylko na tym "gorszym" - znaczy niższym kawałku skały. Wtedy bym opcinał mu pewnie pazurki a swoje gryzł ze złości. Więc stąd taka aranżacja - na zasadzie lepszy rydz jak nic. Na szczęście usiadły na obu skałach, niestety ten w moim zdaniem fajniejszej pozycji na aranżowanej skale. Więc w sumie się cieszę bo jest fajne ujęcie ale na aranżowanym kamieniu, bez tego fotki też by były ale tego efektownego ujęcia by nie było. Takie to foto dylematy ;) czasem nas dopadają.

Wiesz za wiele do czyniania z nimi nie miałem, siadło około 15 niemal na raz, 30kg mięska poszło w 10 minut i odleciały, ale faktycznie maja tak, czy wszystkie nie powiem na 100%.
To co ciekawe to robia hałas straszny, przypomnający chrapania ale przez megafon ;). Druga ciekawostka to fakt, że z dzoibw leci im intensywnie coś jak slina.
Jak zrobię update na swojej stronie na kilku fotkach będzie to widać.
Pozdr,
M 
Sortuj:Powered by Photo Album Addon 2.0.51 © 2002-2003Smartor

kontakt: galeria@ptaki-foto.pl

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group designed by szpak