Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Hyde Park » Jesteś nowy? Przywitaj sie ;)

Jesteś nowy? Przywitaj sie ;)
Autor Wiadomość

anna187 
milczek
Anka Parysz

Wysłany: 2011-02-13, 20:33   

Cześć Karolino,
bardzo serdecznie Cie witami cieszę się ogromnie, że zawitałaś na nasze strony:) :)
Dla tych co nie wiedzą oprócz fantastycznych zdjeć , które robisz , kapitalnie piszesz !!!!!!!
Mam nadzieję, że znajdziesz czas i podzielisz się z nami Twoimi ooowianiami. Jak je czytam, to zawsze się uśmiecham i tak sobie myślę, dała radę Karolina to dam i ja. I odrazu jest raźniej.

pozdrawiam mam Karoliny i Pauliny :) :)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-02-13, 20:44   

Karolino tylko ksiadz odpuszcza ja nie :)

Cerberiusz 
niemowa
Mikołaj Leszczyński

Wysłany: 2011-02-21, 16:16   

Witam serdecznie,
Nazywam się Mikołaj Leszczyński. Z zawodu jestem kierowcą. Prywatnie mam żonę i rocznego syna. Muzyki słucham tej, która wpadnie mi w ucho, od poważnej, przez techno ... do rocka i metalu włącznie. Książki z reguły te, które dotyczą mojego hobby. Mieszkam w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, gdzie do dwóch rezerwatów mam 5 minut piechotą.
Fotografią zajmuje się od prawie czterech lat. Początkowo (chyba jak każdy) fotografowałem wszystko. Jednak największą frajdę sprawia mi fotografowanie przyrody. Tutaj trafiłem dzięki google. Chciałbym się bardziej zagłębić w temat fotografii ptaków, więc postanowiłem szukać portalu poświęconemu ptasiej fotografii. Zacząłem przeglądać forum i galerię. Znalazłem wiele ciekawych informacji i (z mojego punktu widzenia) fachowców gotowych podzielić się swoją wiedzą. Po spędzeniu tu kilkunastu godzin, jeśli nie więcej, chciałbym dołączyć do Waszego grona.
Poza fotografią lubię też nurkować, więc i pod wodę zabieram aparat. Ale to inny temat.

Pozdrawiam
Mikołaj "Cerberiusz" Leszczyński

P.S. Kilka nicków kojarzę z forum fotoprzyroda.pl

Maciek111 
małomówny

Wysłany: 2011-02-21, 18:14   

Bądź powitan Cerberiuszu !!!

Karolina Fik 
niemowa
Karolina Fik

Wysłany: 2011-03-05, 12:13   

Dziękuję wszystkim za miłe przywitanie. ;))
I witam wszystkich :)

Szardin 
niemowa

Wysłany: 2011-03-08, 18:02   

Witam serdecznie

Zawsze lubiłem przebywać blisko natury , obserwować , robić zdjęcia , ale to co mi się wydawało robieniem zdjęć nigdy nie miało nic z tym wspólnego - to były pstryki dokumentacyjne jak zdążyłem . Więc moja pasja dopadła mnie na dobre ponad rok temu kiedy pojechałem na warsztaty " fotografia dzikich ptaków " - wróciłem odmieniony . To niewiarygodne ja te dwa dni zmieniły moje życie - teraz już wiem zdecydowanie więcej , wiem gdzie , co i jak , ale zdaje sobie sprawę jak daleka jeszcze droga mnie czeka. Zdaję sobie też sprawę , że pewnych rzeczy nie jestem wstanie osiągnąć . W teren lubię ruszać w towarzystwie . Obecnie jestem na etapie fotograficznego ADHD - ale ptaki to zdecydowanie nr 1 .

Pozdrawiam

pstrykacz 
niemowa
Marek Wtorek

Wysłany: 2011-03-08, 19:41   

Witam wszystkich serdecznie.
Nazywam się Marek Wtorek. Fotografuje juz od parudziesięciu lat, ale ptaszki może z pięć latek. Lubię sobie posiedzieć w czatowniach, tam odcinam sie od cywilizacji i problemów dnia powszedniego.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-03-08, 19:43   

witajcie na forum

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-03-08, 23:46   

Fajnie słyszeć następnych pasjonatów :) ) Zarażeni, zauroczeni, już się nie wyplączecie ... :-P To jest nałóg, na który nie ma lekarstwa :) ) Życzę Wam obu najwspanialszych spotkań z ptakami i świetnych zdjęć do pokazania w tej galerii :-D

ankagr 
niemowa

Wysłany: 2011-04-12, 21:35   

Witam serdecznie
Mam na imię Ania , mieszkam i pracuję w Białymstoku.Razem z Robertem ( moja gorsza połowa ;)) fotografujemy ptaki.Przygoda zaczęła sie kilka lat temu kiedy to rodzice na swojej działce postawili budki dla ptaków i sfrunęło się całkiem niezłe towarzystwo. Najpierw zdjęcia robiliśmy kompaktem sony jednak szybko okazało się, że to znacznie za mało , ale nikon D300 plus sigma 150-500 radzi sobie całkiem nieźle. Uwielbiamy wędrówki po lesie, łąkach i bezdrożach oczywiście zawsze z aparatem. Przez te kilka lat nazbierała się pokaźna kolekcja zdjęć ptaków ale wciąż jest niedosyt więc jak tylko czas i pogoda na to pozwala wyruszamy w plener. Pozostaje mi tylko zadomowić na forum i dzielić tym co udało się uchwycić okiem obektywu

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-04-12, 22:06   

Robertem ?? a ktory to ten gorszy na naszym forum ? :)

witaj

ankagr 
niemowa

Wysłany: 2011-04-12, 22:16   

Gorsza tylko w domu :zly: w foceniu to hmmm.. no dobrze, lepsza :mrgreen:

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2011-04-13, 23:33   

ankagr, witaj :-)

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-04-14, 20:07   

Witaj Anka! Fajnie, że jesteś. Parytet nam się poprawia :mrgreen:
Co tam słychać w Waszych stronach? Jeżeli chodzicie "na ptaki"w terenie, to może warto by było raportować obserwacje tutaj na forum? Jest tu dział "obserwacje" - tylko trzeba zgłosić takie zapotrzebowanie Markowi i wskazać jakie województwo ... :-)
Kiedyś byłam w Białymstoku - taki sobie dłuższy wyjazd zrobiliśmy z mężem do tego miasta i okolic. Tereny piękne, gatunków ptaków - bardzo dużo!
Nie zrażaj się Anka takim słabym oddźwiękiem - wszyscy piekielnie zajęci, teraz sezon na fotografowanie, biegają, potem zdjęcia obrabiają, potem odsypiają i tak w kółko. Pewnie nawet nie mają czasu wstawić tych zdjęć do galerii ... :-|
Pozdrawiam i czekam na zdjęcia! ;-) :-D

Wlodeks 
gaduła

Wysłany: 2011-04-15, 11:37   

ankagr, witam Ciebie i Roberta :-) ale w czymże on gorszy :shock: mam nadzieję, że dobrze się tu poczujesz, bo to fajna strona i Form też bardzo przyjazne :lol:

Patryk Gala 
niemowa

Wysłany: 2011-06-17, 16:46   

Witam wszystkich ;-)
Wypadałoby coś napisać o sobie, mam 17 lat fotografią interesuję się od 2 lat, przyrodniczą od roku, na chwilę obecną mam kilka "gniotów" ale wakacje już prawie się zaczęły. :-D Mam nadzieję że uda się wykorzystać je jak najlepiej...

szycho 
małomówny
Tomasz Szyszko

Wysłany: 2011-06-17, 19:00   

Patryk Gala, hello, hello ;-)
Wakacje powiadasz... jeszcze chwilkę. Tak czy czy siak, witamy ;-)

Wlodeks 
gaduła

Wysłany: 2011-06-17, 19:18   

Witaj Patryk Gala :lol:

Juria0 
rozkręcam się
Rafal Jura

Wysłany: 2011-06-17, 19:42   

Witaj Patryk

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-06-17, 21:53   

Hej, Patryku! Fajnie, że zaczynasz wcześnie swoja przygodę z fotografią. To straaasznie wciąga, pamiętaj ... :-P :-)

Krystian Łątka 
niemowa

Wysłany: 2011-07-24, 15:12   

Witam serdecznie Wszystkich miłośników ptaków i fotografii!
Nazywam się Krystian Łątka, jestem z Jelcza-Laskowic, niedaleko Wrocławia. Ptakami i fotografią interesuję się kilka lat, ale w miarę dobrego sprzętu do fotografii ptaków dorobiłem się stosunkowo niedawno, więc za wiele dobrych zdjęć nie zrobiłem :) W związku z tym, że nie potrafię zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu, to fotografuję głównie z podchodu, ale powolutku uczę się cierpliwości, a i chęć robienia coraz to lepszych zdjęć jest tak duża, że kompletuję właśnie sprzęt do fotografowania z zasiadki, jak również przymierzam się do zbudowania pierwszej czatowni.
Fotografuje głównie w okolicach Jelcza-Laskowic, mamy tu Grądy Odrzańskie, stawy hodowlane, mnóstwo lasów, łąk i pól, więc teren bardzo zaptaszony.
To tak z grubsza o sobie :-)
Mam nadzieje, że wiele się tutaj nauczę od bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów, a i ja postaram się dać coś od siebie :)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-07-24, 16:59   

no to masz zut beretem tez na pola irygacyjne ktore mieszcza ciekawe gatunki i przechowuja duzo ciekawych gatunkow

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-07-24, 22:08   

Krystianie, tylko pozazdrościć takich terenów "łowieckich". ;-) Witaj i życzę Ci sukcesów i szybkiego zdobycia wymarzonych gatunków ptaków! :-D

Krystian Łątka 
niemowa

Wysłany: 2011-07-26, 17:52   

Dzięki Haniu! :-D

Marku, niby rzut beretem, ale ja niestety niezmotoryzowany jestem :lol: Na łowy rowerem albo z buta :mrgreen: Ale u mnie jest naprawdę ciekawie, tylko miejsce mało rozreklamowane jest, dla mnie to dobrze, bo konkurencji praktycznie niema :) Dla przykładu. Jednego dnia, na tym samym drzewie, zaobserwowałem trzy różne gatunki drapali, rybołowa, kanie czarną i bielika :) Zdjęcia z tej obserwacji tylko dokumentacyjne, bo to drzewo piekielnie wysokie jest, pewnie dlatego drapole lubią tam siadać, dobry punkt obserwacyjny :)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-07-26, 18:37   

wiec czekamy na obserwacje z twojego rejonu

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-07-27, 12:30   

Ja to bym nawet takie dokumentacyjne zdjęcia obejrzała ... Też można się nauczyć, jak ptak w naturze wygląda.
Możesz Krystianie wykorzystać tutaj dwa miejsca: w galerii - zdjęcie dokumentacyjne, a w obserwacjach - doniesienia o zaobserwowanych ptakach z danego województwa + tam właśnie zdjęcia, nawet słabe jakościowo. :roll: Bo jak widzę, miejsce masz rewelacyjne i ptaki - ciekawe. Tylko pozazdrościć! :-P ;-)
Powodzenia!

Wlodeks 
gaduła

Wysłany: 2011-07-31, 12:19   

Witaj Krystian na FP PL :lol: Miejsca to faktycznie można pozazdrościć, jest bardzo bogate w gatunki, jak piszesz. Powodzenia życzę w ich "zdobywaniu" i czekamy na Twoje foty ;-)

Logiełka 
niemowa
Piotr Bryłka

Wysłany: 2011-07-31, 13:33   

Witam :)
Najpierw zamieściłem kilka postów, a dopiero teraz odnalazłem ten wątek.
Jestem tu od wczoraj, cieszę się że będę mógł razem z najlepszymi wtajemniczać się w świat naszych mniejszych, pierzastych braci.
Na imię mam Piotr, mieszkam w Konstancinie pod Warszawą, a ptaki i ich obserwacje fascynują mnie od dawna. Niestety z braku czasu wyskakuję na obserwację czy też focenie bardzo rzadko. Niemniej jednak każda chwila spędzona w terenie to dar, przyjemność, dobry wypoczynek.

Dziękuję Markowi za zaproszenie :)

Pozdrawiam

Piotr

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-07-31, 16:37   

Cześć Piotrze ... Mieszkasz na rzut beretem od Ursynowa w Warszawie. Zaglądam czasem do Konstancina nad stawy. Macie tam fajne gatunki ptaków. :-D
Życzę Ci jak najwiecej czasu na podglądanie ptaków, zdjęcia i sukcesów w tej dziedzinie! :-)
A ja myślałam, że jesteś kobietą ... :shock: Mało nas w środowisku ptasiarzy i fotografów... ;-)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-07-31, 17:20   

troszke pan jest ale jakos sie ociagaja z wystawianiem ale moze sie kiedys przekonaja i inne do nas dolacza nie bedziesz osamotniona
:)

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-07-31, 17:33   

No nie, nie jest aż tak źle, żebym się czuła osamotniona - ze trzy aktywne panie tutaj mamy ... i kilka mniej aktywnych. :-)

Logiełka 
niemowa
Piotr Bryłka

Wysłany: 2011-07-31, 18:48   

Hanka, od Ursynowa to rzeczywiście bliziutko. Może kiedyś wyskoczymy na wspólne foty, mam nadzieję że z bratem wyremontujemy niedługo czatownię na zimę. Jest pod Konstancinem więc zapraszam :) Wyskakujemy czasem na wschody nad Wisełkę na Gassy więc jakbyś miała ochotę to pisz.

Pozdrawiam

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-07-31, 20:57   

Logiełka, dziękuję :) ) Trzymam propozycję w zanadrzu ... :bravo:

Łukasz Rados 
niemowa

Wysłany: 2011-08-01, 13:25   

Witajcie,
dołączyłem do Was dzisiaj, fotografią przyrodniczą interesuję się dość długo (oglądanie), a praktykuję ją, a raczej staram się, od nieco ponad roku. Na swoim koncie nie mam na razie spektakularnych kadrów czy gatunków, ale staram się rozwijać i może coś jeszcze ze mnie będzie :)
Pozdrawiam :)

Harvester 
milczek
Tomek Kierkowicz

Wysłany: 2011-08-01, 17:43   

Witam wszystkich :-D
Mam 16 lat. Fotografią przyrodniczą interesuję się ponad rok.
Marek dziękuję za zaproszenie :-D
Pozdrawiam
Tomek

kucik 
niemowa
Michal Kut

Wysłany: 2011-08-09, 00:38   

Witam wszystkich! Fotografią przyrodniczą zajmuję się od 2009 roku. Mam na imię Michał, a moje tereny to przede wszystkim okolice Strzyżowa na Podkarpaciu, a także Zalew Rzeszowski i okolice. Miło dołączyć do tego grona, a mam nadzieje że się dowiem czegoś nowego - co jest raczej pewne, patrząc na listę zarejestrowanych użytkowników.

Pozdrawiam

"Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył"

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-08-09, 11:09   

Łukaszu, Tomku, Michale - ja tu też nie jestem długo, ale zaglądam dość często i nowe wpisy szybko zauważam. Wasze już trochę wiszą i na razie nikt się nie odezwał. Nie przejmujcie się tym ;-) Zajęcia! Wiadomo, jak tylko przebłysk słońca, pędzą w teren, a potem - obróbka zdjęć i dzień przeleciał. Sporo pada w tym roku i narzekamy na warunki ... :-(
Więc - witajcie i pokazujcie swoje zdjęcia! :lol: Oby Wam ptaszki chętnie i cierpliwie pozowały. :bravo: Życzę Wam wielu sukcesów i radości z fotografowania :mrgreen:

Patryk Gala 
niemowa

Wysłany: 2011-08-09, 12:29   

kucik, witam kolegę ;-)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-08-09, 13:02   

no to ja tez sie przywitam z wszystkimi :)
dobrze ze mamy Hanie i czyni honory galerii

Juria0 
rozkręcam się
Rafal Jura

Wysłany: 2011-08-09, 15:34   

Witam nowych uzytkownikow! Coraz wiecej nas tutaj!

Tomek Staszewski
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-12, 13:12   

witam

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-08-12, 16:52   

Jeszcze i Tomek przybył ... :lol: Witaj! Dobrej zabawy na tym forum! :cyk:

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2011-08-12, 17:35   

Tomek Staszewski,
http://www.unnice.pl/blog...y_id=1236811693
Witam :-) .

Mikouak 
niemowa
Mikołaj Stawowy

Wysłany: 2011-08-18, 09:19   

Dzień dobry wszystkim nowym i starym znajomym.

Jestem Mikouak, czasem jeszcze przedstawiany jako Mikołaj Stawowy. Fotografuję wszystko co ładne i ciekawe, w tym nasze piękne ptaki. Bakcyla złapałem rejestrując się parę lat temu na fotoprzyroda.pl skąd możemy się znać.
Mieszkam w podwarszawskim Legionowie, ale swoje pierwsze ćwierć wieku spędziłem nad Zalewem Zegrzyńskim i to właśnie w tych miejscach zazwyczaj toczę walkę z brakiem czasu, by choć na chwilę wyrwać się w teren z aparatem.
Dziękuję bardzo za zaproszenie na forum i mam nadzieję, że uda mi się wnieść coś do dyskusji i może pokazać coś ciekawego w galerii.

Pozdrawiam
Mikouak

Paradoks19841 
niemowa
Dawid Panasiuk

Wysłany: 2011-08-22, 16:32   

Witam wszystkich .
Nazywam się Dawid i z fotografia przyrody jak na razie miałem krotki epizod,bardziej jak na razie skupiam się na filmowaniu .Choć może dzięki temu forum to się zmieni.Dziękuje za zaproszenie.

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2011-08-22, 16:42   

Witam :bravo: wszystkich .

Miro_mx 
moderator
Mirek

Wysłany: 2011-08-22, 17:16   

:cyk: :cyk:

Milo 
niemowa
Miłosz Nowak

Wysłany: 2011-10-23, 16:34   

Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post na tym forum więc wypada się przywitać. Widzę, że sporo użytkowników z Fotoprzyrody.pl zagościło tutaj. Nie będę się maskował. Tak to ja Kapitan Żbik tylko pod innym nickiem.

kocoor 
milczek
Sylwester Kocot

Wysłany: 2011-10-23, 18:16   

cześć Milo. Widzę ,że zabawiłes tam na dłużej.

Milo 
niemowa
Miłosz Nowak

Wysłany: 2011-10-25, 12:58   

kocoor napisał/a:
cześć Milo. Widzę ,że zabawiłes tam na dłużej.

Na razie czasu wolnego brak. Nie mam ze sobą aparatu jedynie lornetkę, a szkoda bo jesienny sezon migracji ptaków tutaj w pełni. W nocy i za dnia słyszę przelatujące klucze gęsi i żurawi. Gęsi jakieś bardziej oswojone niż te nasze. Jadąc do pracy berlińską obwodnicą widziałem na polach spore stado w czasie żerowania. Jakiś fotograf podchodził do nich na 20 czy 30 metrów a one nie okazywały nawet oznak zaniepokojenia.

Odpowiedz do tematu