Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Konkursy FOTOPTAKI » Jesienne migracje - KONKURS

Jesienne migracje - KONKURS
Autor Wiadomość

empeurka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-18, 12:16   Jesienne migracje - KONKURS

Konkurs : Jesienne migracje (zdjęcia obrazujące jesienną wędrówkę ptaków)

Regulamin:

1. Termin konkursu od 19.10.2011 do 19.11.2011.
2. W konkursie może wziąć udział każdy użytkownik Foto-Ptaki z wyjątkiem moderatorów i administratorów.
3. Każdy ma prawo do wystawienia tylko jednej pracy.
4. Termin wykonania fotografii – musi być wykonane podczas jesiennej wędrówki ptaków.
5. Zdjęcia wstawiamy bezpośrednio w tym temacie.
6. Po zakończeniu konkursu zwycięzca zostanie wyłoniony poprzez głosowanie, w którym mogą wziąć udział wszyscy użytkownicy Foto-Ptaki (uwaga dla osób biorących udział w konkursie -nie można głosować na swoje zdjęcie, administracja będzie to kontrolować).
Głosować można po terminie określonym w punkcie 1. - od 20.11.2011 do 27.11.2011 wtedy też pojawi się ankieta; zwycięzca zostanie ogłoszony (na podstawie wyników głosowania) w dniu 28.11.2011.

Nagroda:
Nagrodą dla zwycięzcy jest książka "Metody Badań i Ochrony Sów" (wyd. Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych )

Sponsorem nagrody jest zespół moderujący www.fotoptaki.art.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie !

Maciej Rębiś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-18, 22:36   

Z tego roku czy moze byc z pioprzednich?

empeurka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-19, 15:08   

może Maćku

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-10-19, 19:17   

do tej nagrody dodamy jeszcze extra dodatek Sowy Polski Artura Tabora na DVD

Maciej Rębiś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-19, 20:25   

A jakie jest przedzial w datach na jesienna wędrówkę?
Niektore siewki to w czerwcu lipcu wracaja na zimowiska :)

empeurka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-19, 20:33   

No tak, utrudniasz co nieco (konstruktywnie, racja).
... Ale lepiej by było gdybyś wstawił coś tutaj na ten skromny konkurs :)
Chodzi o porę roku - jesień i ptaki, chodzi o Twoje (Wasze) spojrzenie na jesienną migrację ptaków.

Emil Dzienniak 
Zło konieczne

Wysłany: 2011-10-20, 16:58   

Maciej, jak w lipcu czy w czerwcu, to jak dla mnie jest lato, nie jesień ;)

Maciej Rębiś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-20, 18:47   

Emil Dzienniak napisał/a:
Maciej, jak w lipcu czy w czerwcu, to jak dla mnie jest lato, nie jesień ;)

Ok, a czy słyszałeś o letniej migracji :) ?
Nie zeby ze sie czepiam - dyskusja merytoryczna.
Migracje, wedrowki sa dwie powrót z zimowisk i odlot na zimowiska, a czesc siewek zaczyna juz w lecie wracac :)
Zeby byla jasnos warto podac przedzial ze miesiac do miesiaca :) .
Czesto nie wiemy kiedy migracja a kiedy nie, mialem kiedys skowronka chyba w lutym, byl snieg i jak go zakwalifikowac zimujacy czy przylot wiosenny?
Moze byc tak i tak :0)

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2011-10-20, 19:42   

Maciej Rębiś, Termin wykonania fotografii – musi być wykonane podczas jesiennej wędrówki ptaków. JESIENNEJ mówi regulamin . Ja kiedyś zrobiłem zdjęcie ptaka którego praktycznie nie powinno być w POLSCE w lutym SŁONKA a była . Regulamin mówi jasno jesienne przeloty Emil ma rację . Bo jak będziemy naciągać to nic z tego nie będzie . Jest organizator i on ustala regulamin . :-) .

empeurka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-20, 20:21   

no to wyjaśnione :) uważam, że temat jest ciekawy, bardzo ogólny (nie tylko "atlasy"), a zwycięży najlepszy - po Waszym głosowaniu ! :)
... Jesienne migracje, wstawiajcie swoje zdjęcia (przypominam punkt - 3. Każdy ma prawo do wystawienia tylko jednej pracy.).

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2011-10-20, 20:26   

A szkoda że jednej . Regulamin regulaminem i "trza" go przestrzegać :-) .

empeurka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-20, 20:31   

Piotrze,
... no właśnie, jeżeli nie ma takiego zapisu w regulaminie "regulamin jest nie do zmian po ogłoszeniu" - to może zmienimy na 3 zdjęcia punkt 3-ci ?
proszę wyższych adminów FotoPtaki.art.pl o głos i ewentualne zmiany w regulaminie, ale to rozbuduje ankietę/głosowanie :)

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2011-10-20, 20:51   

empeurka, Lepiej nie ! . Jak ja bym organizował konkurs nie uległ bym nawet o punkt . Jedno zdjęcie nie wprowadzi bałaganu . Jak olimpiada to olimpiada . Jeden zawodnik jeden medal . Dla mnie regulamin jest OK przejrzysty i czytelny . Mam nadzieję że dla innych też . Pozdrawiam Wszystkich mających dylemat : to czy tamto . Wyczucie też jest watra "milionów".

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-10-20, 21:01   

moje zdanie jest takie jesli mamy zrobic ankiete z fotek ktore tutaj nam zaprezentuja uczstnicy a bedzie ich mam nadzieje sporo to wystawiajac po 3 fotki zrobi nam sie bardzo duza ilosc i probem z wyborem wiec jesli juz zostalo cos napisane to pozostanmy przy tym zapisie :)

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2011-10-20, 21:03   

Jako - mam nadzieję uczestnik konkursu :-) jestem za Markiem .

Wlodeks 
gaduła

Wysłany: 2011-10-21, 20:55   

Regulamin jest po to, by się go trzymać, a nie zmieniać w zalezności od chwili, czy potrzeby,,,,bo wtedy po co mieć jakiś regulamin :?: Popieram Piotra i Marka :->

empeurka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-21, 21:14   

Wlodeks napisał/a:
Regulamin jest po to, by się go trzymać, a nie zmieniać w zalezności od chwili, czy potrzeby,,,,bo wtedy po co mieć jakiś regulamin :?: Popieram Piotra i Marka :->

Zgadzam się z Tobą również Włodku ja tylko się pytałem, nie proponowałem zmian/nie wprowadziłem -
empeurka napisał/a:

Piotrze,
... no właśnie, jeżeli nie ma takiego zapisu w regulaminie "regulamin jest nie do zmian po ogłoszeniu" - to może zmienimy na 3 zdjęcia punkt 3-ci ?
proszę wyższych adminów FotoPtaki.art.pl o głos i ewentualne zmiany w regulaminie, ale to rozbuduje ankietę/głosowanie :)

Widziałem z jednych z regulaminów taki zapis (o którym napisałem), ale skoro to pierwszy konkurs jaki "organizuję" (i nie mam wiedzy w temacie) pytałem na forum nie na PW (chociaż mogłem przecież :) ); podpuścił mnie trochę Piotr (szkoda że tylko jedno zdjęcie) i brak zdjęć w temacie do konkursu...

Przepraszam za zamieszanie niezamierzone, pozdrawiam i zapraszam do udziału

Maciej Rębiś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-21, 21:26   

Wszystko ok to była dyskusja merytoryczna :klup1:
Ja sie przyznam ze w jednym z wczesniejszych konkursow udalo sie cos zmienic :) :klup2:

Marcin Ogrodzki 
niemowa

Wysłany: 2011-10-22, 13:48   

empeurka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-22, 17:22   

brawo Marcin ! to jest to ! proszę o podawanie daty zrobienia zdjęcia;
zapraszam do dodawania kolejnych zdjęć do konkursu !

Maciej Rębiś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-23, 11:43   

A paszko z jesieni lapie sie, on moglu juz w to miejsce przyleciec na zime :)

empeurka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-23, 11:51   

lapie sie :-) wg. Twojego uznania w temacie.

olesniczanin 
niemowa
olesniczanin

Wysłany: 2011-10-25, 20:52   2011.10.02

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2011-11-06, 21:09   

Wy jak stare baby na targowisku ;

Pani a po ile te jaja ? a czemu takie drogie ? a to z kury czy z koguta ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

miejmy cicha nadzieje ze zdjec bedzie wiecej niz 10 :)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-06, 21:12   

dzieki Sylwek za przypomnienie tematu bo cos slabo narazie

Tadeo 
niemowa
Tadeusz Sierakowski

Wysłany: 2011-11-12, 22:39   

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-12, 22:48   

dobrze ze przypomniales o konkursie bo zostaly ostatnie godziny

Harvester 
milczek
Tomek Kierkowicz

Wysłany: 2011-11-12, 23:13   

Eh, mało zdjęć to ja zapodam gniota.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-12, 23:39   

Tadeo, wystawil jednego to ty Tomek musiales go dobic setkami :D

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-11-12, 23:53   

No właśnie. To można jednego ptaka? Myślałam, że musi być stado, klucz, co najmniej kilka w locie ...

[ Dodano: 2011-11-13, 00:16 ]
Białoczółka na gościnnych występach w Warszawie ....

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-13, 10:16   

Haniu migracja to nie znaczy stada :)
twoja gaska tez migrowala jak i biegus morski Tadeo, ktory zawsze pokazuje sie o tej porze nad morzem

Schadok 
milczek
Marek Schackemy "na zawsze z nami"

Wysłany: 2011-11-13, 14:55   

To może i ja coś wstawię.

Uploaded with ImageShack.us

grzes_S
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-13, 20:37   

Jakoś jesienne przeloty kojarzą mi się z odlotami (na południe). Więc wrzucam...

empeurka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-17, 17:49   

Witajcie, mamy zgłoszonych tylko 7 zdjęć; a przypominam, że koniec konkursu już za 2 dni (nadsyłania zdjęć) ! To już naprawdę niedługo, a Wasze szuflady ze zdjęciami w temacie konkursu - być może zachodzą kurzem :)
Cytat:
Regulamin

Zapraszam do zabawy i wstawiania swoich zdjęć w temacie konkursu - Jesienne migracje (zdjęcia obrazujące jesienną wędrówkę ptaków), na pewno macie czym się pochwalić i warto spróbować się w rywalizacji :)
No cóż, jeszcze raz zapraszam.
Pozdr

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2011-11-17, 18:13   

To ja spróbuję znaną już fotką .

Krzysztof S 
milczek
Krzysztof Sztaba

Wysłany: 2011-11-17, 18:54   

Tegoroczne wrześniowe Szlamniki w trakcie odpoczynku na Bałtyckiej plaży.

monia 
małomówny
Monika Pastrykiewicz

Wysłany: 2011-11-18, 17:41   

coprawda nie są to typowe ptaki migracyjne ale też część odlatuje na zime do innych krajów:)

Jacek47 
niemowa

Wysłany: 2011-11-19, 09:15   

tegoroczne biegusy zmienne z końca września - przelot nad refulatem w Świnoujściu, jakiś czas po zachodzie słońca.

Łukasz Boch
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-19, 18:46   

Noc spędzona razem z setkami gęsi. Lądowanie o zachodzie słońca. Październik 2011.

matix 
niemowa

Wysłany: 2011-11-20, 01:03   

Ewidentnie jesienno przelotowa czapla biała na jesienno dębowo-brzozowym tle z jesiennym wyrazem twarzy i sposobie lotu sfotografowana w jesiennym dniu października w Dolinie Baryczy ;-)

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-11-20, 17:52   

Matix - bardzo Cię lubię i podziwiam za wiedzę oraz piękne zdjęcia, ale muszę zareagować ... :-/
Był tutaj inny konkurs, w którym prace spłynęły po terminie. Nie zakwestionował tego nikt, dopiero długo po fakcie. Tłumaczenia były różne: ze strony autorów, że nie mieli dostępu do komputera albo coś tam jeszcze ...
Ze strony administracji, że nie zauważyli i że mogliśmy zareagować . A w ogóle, to o co chodzi, to tylko zabawa. No nie! :-/
To ja teraz proszę moderatora empeurka, żeby wyjaśnił, czy jest zgodne z regulaminem tego konkursu wstawienie zdjęcia o godz. 1.03 czyli 20 listopada. Termin był do 19 listopada do godz. 24.
Ja uważam, że jeśli nie będziemy przestrzegać regulaminu jak dorośli i odpowiedzialni ludzie, to taka zabawa nie ma sensu. :?:
Bo ja wtedy wstawię swoje zdjęcie 3 dni po terminie i też nikt nie będzie mógł mi złego słowa powiedzieć. Czy jedna godzina czy 3 dni - jaka to różnica?!!! :-P
Albo to zabawa i wszystkie chwyty dozwolone, albo - regulamin obowiązuje każdego.
Proszę o reakcję :roll:

empeurka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-20, 18:03   

Hanka napisał/a:
To ja teraz proszę moderatora empeurka, żeby wyjaśnił, czy jest zgodne z regulaminem tego konkursu wstawienie zdjęcia o godz. 1.03 czyli 20 listopada. Termin był do 19 listopada do godz. 24.
Ja uważam, że jeśli nie będziemy przestrzegać regulaminu jak dorośli i odpowiedzialni ludzie, to taka zabawa nie ma sensu. :?:
Bo ja wtedy wstawię swoje zdjęcie 3 dni po terminie i też nikt nie będzie mógł mi złego słowa powiedzieć. Czy jedna godzina czy 3 dni - jaka to różnica?!!! :-P
Albo to zabawa i wszystkie chwyty dozwolone, albo - regulamin obowiązuje każdego.
Proszę o reakcję :roll:

Haniu spokojnie, nie ma co bić piany :)

Zgodnie z regulaminem, i jego punktem 1. -
Cytat:
.
Rozumiemy przez to jak napisałaś Hanka słusznie termin do 19.11.2011- zdjęcia wysłane w dniu 20.11.2011 nie spełniają warunków konkursu.
Niestety praca matix-a nie została wysłana w terminie i nie znajdzie się w ankiecie (która wyłoni zwycięzcę).

Cytat:
6. Po zakończeniu konkursu zwycięzca zostanie wyłoniony poprzez głosowanie, w którym mogą wziąć udział wszyscy użytkownicy Foto-Ptaki (uwaga dla osób biorących udział w konkursie -nie można głosować na swoje zdjęcie, administracja będzie to kontrolować).
Głosować można po terminie określonym w punkcie 1. - od 20.11.2011 do 27.11.2011 wtedy też pojawi się ankieta; zwycięzca zostanie ogłoszony (na podstawie wyników głosowania) w dniu 28.11.2011.

Dzisiaj pojawi się ankieta z zakwalifikowanymi zdjęciami.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-20, 18:07   

Nasza Hania jak swieta inkwizycja :) i dobrze i racja nie chce mi sie pozniej tlumaczyc
przykro Matix :(
przypominalismy o konkursie wiele razy z Marcinem bo byla cisza w temacie

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-11-20, 19:30   

Marek Paluch napisał/a:
Nasza Hania jak swieta inkwizycja :)

Horror! :zly: Aaaa, niech będzie .... :-P Porządek musi być i już ... :roll: Sorry matix ;-)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-20, 21:07   

no i bedziemy mieli na kogo zwalac wiec jak nie bedzie swiatla padal deszcz trzesienie ziemi to wszystko wina Inkwizycji :)

matix 
niemowa

Wysłany: 2011-11-22, 00:12   

Macie rację, niestety zagapiłem się z wysłaniem zdjęcia. Oczywiście pamiętałem o tym przez cały dzień, jednak wtedy nie miałem dostępu do komputera. A jak już sobie przypomniałem o tym konkursie to było za późno :-(

Ale obiecuję, następnym razem sie poprawię ;-)

ps. Hania zawsze czujna :-D

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-11-22, 11:34   

Dodajecie buźki uśmiechnięte do swoich wypowiedzi, co ma oznaczać, że to żartobliwe, jednak wyczuwam w tym ironię i pewien rodzaj dezaprobaty. Żałuję, że w ogóle zareagowałam ... :-/ Niepotrzebnie się wychyliłam. :evil:

W końcu - fakt - od tego jest Administracja, żeby ewentualnie interweniować. Poprzednio nie interweniowała, teraz pewnie też by przeszła nad niewielkim opóźnieniem do porządku dziennego.
Obiecuję, że będę rzadziej wyskakiwać przed szereg. W Polsce tacy zawsze dostają w łeb - tak jest od przedszkola, szkoły, uczelni, pracy zawodowej, działalności społecznej, a często nawet w wielodzietnych rodzinach.
I oby tak dalej .... :bravo: :bravo: :bravo:

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-22, 12:22   

Kod:
Poprzednio nie interweniowała, teraz pewnie też by przeszła nad niewielkim opóźnieniem do porządku dziennego.

nie przeszlo by juz teraz bo nie chcial bym sie tlumaczyc ze to tylko zabawa

Emil Dzienniak 
Zło konieczne

Wysłany: 2011-11-22, 15:06   

Hanka napisał/a:
Obiecuję, że będę rzadziej wyskakiwać przed szereg.

I tu się Haniu nie zgodzę z Tobą, bardzo dobrze że zauważyłaś i podniosłaś tą kwestię, Administracja to nie roboty załączone 24 g/dobę i ma prawo coś umknąć a uśmieszki ja odczytuję w tym znaczeniu, że co jak co ale na Ciebie można liczyć jako aktywną i realnie współtworzącą ten portal . I o to właśnie chodzi, masz absolutnie prawo wskazywać "faule" które mogą z zabawy uczynić niesnaski. Nawet zabawa musi mieć reguły a ich trzymanie się powinno być przestrzegane. Odczytuj to jako komplement, iż jesteś Tą, na którą można liczyć. Ja osobiście jestem Ci bardzo wdzięczny Haniu i przepraszam za wszystkich jeśli poczułaś się dotknięta ale tak trzymaj. Dokładnie tak i nie inaczej.
PS, a że emotki są jakie są, nie mamy takiej o sympatyczniejszym uśmiechu - chiałem dać : ) no a a z tego wychodzi :) <bezradny>

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-11-22, 16:37   

Brzmi rozsądnie i przyjaźnie, to co napisałeś Emilu. :-) Przyjmuję za dobrą monetę ... :-D
Pozdrawiam ;-)

Odpowiedz do tematu