Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Hyde Park » Wyniki Konkursu Nationa Geographic

Wyniki Konkursu Nationa Geographic
Autor Wiadomość

mnawrocki 
niemowa

Wysłany: 2011-12-01, 10:54   Wyniki Konkursu Nationa Geographic

http://przewodnik.onet.pl...,foto-male.html

Ciekaw jestem waszych wrażeń po obejrzeniu zdjęcia które wygrało konkurs NG?
Ja jestem w lekkim szoku co za artyzm :)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-12-01, 11:05   

jestem tak samo w szoku jak ty chociaz jest tak co roku
jedynie podoba mi sie Mariusza fota puszczyki

mnawrocki 
niemowa

Wysłany: 2011-12-01, 11:23   

Fotka w miarę ale ciachnięte skrzydła można by poprawić :)

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-12-01, 12:52   

Dziwne bardzo, że takie wygrało ... Może za mało widzimy na takim małym zdjęciu? Jest tam piękno skrzydeł ułożonych w płatki dużego kwiatu, ale w sumie to opis nie pasuje do zdjęcia. Oczywiście, że sowy podobają mi się najbardziej ...
Ech, cały świat robi sie coraz bardziej udziwniony :(((

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2011-12-01, 12:58   

Jak to mówią : są gusta i guściki :-) Z tych dwóch wolę sowy .

Emil Dzienniak 
Zło konieczne

Wysłany: 2011-12-01, 13:19   

Co do puszczyka też nie bardzo mi pasuje przycięty ciasno kadr ale fotka jest fajna, na pewno cenna.
Co do konkursów organizowanych przez ng.pl - tutaj to mnie trochę śmiech ogarnia jak ideologię dopasowuje się do faktów. Wspomnę , że w konkursach wygrywały plagiaty, a po ogłoszeniu wyników unieważniono je itd itd. Ani rangi ani prestiżu konkurs nie nabierze tylko i wyłącznie dla tego że jest pod szyldem takim czy innym, nawet jeśli coś raz się uda , to nie znaczy że tak będzie ciągle. Wiecie, my po prostu nie znamy się na tym :-D
Mamy klapki na oczach i perfekcjonizm przysłania nam logiczne rozumowanie i pojmowanie w kategoriach dobrych medialnie fotek :klup1:
:mrgreen: jak będziemy mieć 100tyś na reklamę konkursu i nagrody to jeszcze bardziej prestiżową zabawę można zrobić poziomem prac dorównującą nawet World Press Photo.
Póki co to zabawa taka sama jak nasze konkursy a że mamy nieco wyższe wymagania :lol:

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2011-12-01, 15:44   

pewnie się nie znam ale mi się żadne nie podoba - nie przekonują mnie foty bite lampą a te co wygrało to.... pozostawię bez komentarza :-)

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-12-01, 16:37   

Nie wspominacie, a koleżanka Ula słusznie to podniosła - nagrodzone zdjęcie sów pokazuje ptaki na gnieździe, młodociane, jeszcze karmione przez rodziców.
My przestrzegamy zasad fotografii przyrodniczej i u nas np. tu FotoPtak takie zdjęcie nie miałoby szans. :shock:
A na dodatek z lampą?!!! Niesłychane! :evil:

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2011-12-01, 16:40   

Haniu tutaj nie oceniamy zdjęć pod względem moralnym tylko jak to się mówi wybieramy mniejsze zło , jeżeli jest to możliwe :-) . Jeżeli chodzi o morale popieram i Ciebie i Ulę . :bravo:

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2011-12-01, 16:43   

...i nie ma co się dziwic że niektórzy wchodzą na drzewa i walą lampą Jastrzębiom po oczach a później odpisują że jeśli na NG wygrywają takie zdjęcia to i on może...

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-12-01, 16:44   

Co się wyrabia na tych konkursach... Grand Prix-bez komentarza.. Chociaż tu prezentuje się lepiej niż na onecie http://wkf.national-geogr...grandprix5.html A te urale? Przy gnieździe, z lampą walącą po oczach nocnym ptakom, ucięte skrzydło.

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2011-12-01, 16:51   

Po trupach do celu :klup1:

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-12-01, 16:51   

Wpisałam swoje zdanie o wygranych na forum pod zdjęciami. Zróbcie to i Wy - niech dotrze do jurorów ten głos ptasiarzy i fotografów, prawda? :roll:

damian2000 
niemowa
Damian Bednarz

Wysłany: 2011-12-01, 16:55   

Też mi się te zdjęcia nie podobają. Szczerze mówiąc nie rozumie werdyktu, szczególnie że w Jury była przynajmniej jedna osoba świetnie znająca się na fotografii ptaków.

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-12-01, 16:56   

Piotr napisał/a:
Haniu tutaj nie oceniamy

Piotrze - nie zrozumiałam, co masz na myśli?

A zanim odpowiesz - człowiek zrobił zdjęcie, bo takie ma morale i taką wiedzę na temat ptaków, że mu sumienie pozwoliło ... To jest jedna strona medalu, to jest fakt.
Ale w jury tak ważnego konkursu muszą przecież zasiadać ludzie przynajmniej znający zasady etyczne fotografii. I to do nich należała ostateczna decyzja o uznaniu zdjęcia za dopuszczone do finału i oceny pod kątem możliwości nagrodzenia.
I wybrali! Zdjęcie, którego w ogóle nie należało przyjąć do konkursu, nagrodzili I miejscem w kategorii "zwierzęta". I o to mam do NICH żal!

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2011-12-01, 17:07   

Tak mi się przypomniało,zdjęcie już gdzieś widziałem...
http://www.foto-kurier.pl...788_10,p1,.html

a tu cała ekipa która uczestniczyła w wyprawie
http://www.foto-kurier.pl...,od-kuchni.html

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2011-12-01, 17:17   

Haniu ty jak dziennikarz :-) To cała moja myśl "tutaj nie oceniamy zdjęć pod względem moralnym" tylko jak napisałem "wybieramy mniejsze zło" i to jest prawda bardziej mi się podoba to niesławne zdjęcie , ale tego nie popieram . Jest to moje zdanie pod względem estetycznym i tematycznym . Skąd wiesz kto był w ekipie oceniającej zdjęcia , może tacy sami co siedzą u nas w ministerstwie ochrony środowiska :klup1:

Harvester 
milczek
Tomek Kierkowicz

Wysłany: 2011-12-01, 17:26   

Wg mnie Grand Prix no... fajne, fajne ale żeby Grand Prix od razu... 1 miejsce Krajobraz mi się podoba. Z Zwierząt to 1 miejsce łądne, ale tak ja wyżej piszecie.

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-12-01, 17:28   

Marcin Stefańczyk napisał/a:
Chociaż tu prezentuje się lepiej niż na onecie http://wkf.national-geogr...grandprix5.html

To fakt. Jednak widzę sprzeczność między tytułem "sprzeczka" a formą - białe kolor, delikatność, zwiewność.
A poza tym, dla mnie na tym zdjęciu jest raczej kolizja niż sprzeczka. Mewy są jakoś poplątane, pocięte - nie to zdjęcie nie jest dostatecznie dobre na Grand Prix. Nie jest całkiem złe, urok ma, zasługuje na zauważenie, ale trzeba by zmienić nazwę. I nie wiem, czy powinno dostać nagrodę?

[ Dodano: 2011-12-01, 17:31 ]
Piotrze, oto skład Jury:
"Prezentujemy nagrodzone fotografie, wybrane przez jury w składzie: Peter Andrews, Filip Ćwik, Wojciech Franus, Grzegorz Leśniewski, Wiktor Sobolewski, Czarek Sokołowski, Tomasz Tomaszewski i Martyna Wojciechowska.".

Fakt, nie znamy składu osób wybierających zdjęcia do finału ....

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2011-12-01, 18:02   

Peter Andrews Fotograf , Filip Ćwik Fotograf , Wojciech Franus Fotograf , Grzegorz Leśniewski Fotograf zwierząt , Wiktor Sobolewski specjalista ds. produktu Nikon , Czarek Sokołowski Fotograf ,Tomasz Tomaszewski Fotografia prasowa ,Martyna Wojciechowska polska prezenterka telewizyjna, dziennikarka, podróżniczka .

Amedos 
milczek
Michał

Wysłany: 2011-12-01, 20:19   

Co do zdjecia sów to żenada. Siedzi facet przed gniazdem sów i wali co chwile zdjecie z lampą by coś wyszło. Zreszta nawet je zepsuł, to nie jest obserwator, tylko pstrykacz. Doskonale wiedzial że ptak będzie karmil młode, więc za co nagroda ?]
Za to ze ustawił lampy i focił jak sowa karmi młode w nocy ?

Wlodeks 
gaduła

Wysłany: 2011-12-01, 21:11   

Szczerze, to mnie podoba się "Milczenie owiec" , puszczyk totalna porażka, nie chciałbym mieć takiego zdjęcia w swoich zbiorach, a co dopiero je publikowac, to hipokryzja,,,

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-12-01, 21:27   

Ja swoją opinię o fotce z sowami napisałem autorowi na fb http://www.facebook.com/n...f/1998525543144

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-12-01, 21:53   

Cytat:
Ale w jury tak ważnego konkursu muszą przecież zasiadać ludzie przynajmniej znający zasady etyczne fotografii.

Haniu takie samo jury zpfp ostatnio nagrodzilo fotke
mam na mysli etyke

Maciej Rębiś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-02, 01:02   

Ptak ma czerwone oczy tez na minus

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2011-12-02, 01:36   

NG.pl to bylo , jest i bedzie tandetnym portalem ( poziom jest tam zerowy ) i zastanawia mnie czy faktycznie maja zgode od NG na to by ich prezentowac a jesli maja to przynosza wstyddddddddddddd

Agnieszka Czarnocka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-02, 02:35   

Marek, nie takie same jury:)
Akurat w jury konkursu ZPFP nie było żadnego ptasiarza, sami krajobrazowcy, więc wybór ptaka na GP to duże zaskoczenie.

Może czas zrobić ogólnodostępną listę etycznych inaczej.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-12-02, 06:23   

Aga nie odpowiedzialne :)

Cytat:
Może czas zrobić ogólnodostępną listę etycznych inaczej.

a po co zmieniac ona jest dobra tylko nalezy ja przestrzegac :)

PS witamy Agus po dlugiej nie obecnosci
daj info o bieszczadach

Maciej Rębiś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-02, 11:24   

Tu troche w temacie i szezej :)
http://www.facebook.com/groups/151747718221314/

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2011-12-02, 11:52   

Agus :mrgreen: :mrgreen: ja chyba snie :mrgreen: :mrgreen:

Agnieszka Czarnocka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-02, 12:01   

Witamy, witamy:) Czasem zajrzę i nawet zagłosuję;) Tak z cichacza;)

Marek, ale gdzie jest taka lista? Skąd ludzie mają wiedzieć kto jest nieetyczny i czym sobie zasłużył?

Maciej przebrnięcie przez to co na grupie się dzieję przekracza moje możliwości. Zbyt duży bałagan, wymiksowałam się. Ja mówię o liście postawionej gdzieś w necie tego typu:

1)imię nazwisko, data, miejsce, co zostało zrobione plus materiał dowodowy

Coś takiego ucina spekulacje. Dwa dobrze jak lista etycznych inaczej nie będzie dotyczyła tylko pierzastego świata.

Sylwek, prawdziwy cud :D

Maciej Rębiś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-02, 12:11   

Cytat:
Maciej przebrnięcie przez to co na grupie się dzieję przekracza moje możliwości. Zbyt duży bałagan, wymiksowałam się. Ja mówię o liście postawionej gdzieś w necie tego typu:

1)imię nazwisko, data, miejsce, co zostało zrobione plus materiał dowodowy

Coś takiego ucina spekulacje. Dwa dobrze jak lista etycznych inaczej nie będzie dotyczyła tylko pierzastego świata.

To nam sie watek zmienil
Agnieszka wstawiajacy beda anonimowi?
Malo kto chce "babrac" w czyjes piaskownicy.
Mozna i inne ale tu wiekszosc siedzi w pierzu.
Chyba prawie kazdemu moze zdarzyc sie wtopa, pierwsze doswidczenie z gatunkiem i tp, pientowac to juz trzeba recydywę :)

Agnieszka Czarnocka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-02, 12:25   

Dlaczego mają być anonimowi? Babranie i tak jest tylko z podchodu. A jak widziałeś, że ktoś depcze gniazda, dlaczego nie chcesz się pod tym podpisać? W czym problem?

Ale Ci co nie siedzą w pierzu nie wiedzą kto jest etyczny a kto nie i odwrotnie bo niby skąd. I nie można się ograniczać tylko do pierza. Krajobrazowiec może wycinać drzewka z pierwszego planu, makrowiec ubijać robaki żeby mu nie uciekały. Naprawdę przykładów brzydkich zachowań może być od groma. Będzie lista, będzie porządek i zero spekulacji gdzie jest prawda.

Maciej Rębiś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-02, 12:35   

Agnieszka Czarnocka napisał/a:
Dlaczego mają być anonimowi? Babranie i tak jest tylko z podchodu. A jak widziałeś, że ktoś depcze gniazda, dlaczego nie chcesz się pod tym podpisać? W czym problem?

Ale Ci co nie siedzą w pierzu nie wiedzą kto jest etyczny a kto nie i odwrotnie bo niby skąd. I nie można się ograniczać tylko do pierza. Krajobrazowiec może wycinać drzewka z pierwszego planu, makrowiec ubijać robaki żeby mu nie uciekały. Naprawdę przykładów brzydkich zachowań może być od groma. Będzie lista, będzie porządek i zero spekulacji gdzie jest prawda.

Agnieszka i kto sie podpisze, teraz ludzie majc wiedze rozmawiaja o tym w kuluarach.
Nie chodzi ograniczenie do pierza, pisze o pierzu bo to tak specializacja.
Chyba tak lista nie powstanie ale chciałby zeby powstała inna tak gdzie fotografujący opisywali by swoje błedy/wpadki nie celowe itp, byl juz taki teks moze uda mi sie go zdobyc?

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2011-12-02, 12:37   

tylko mz trzeba sobie jasno powiedziec co jest etyczne a co nie ? - dla niektórych jest nieetyczne wabienie zwierząt...gdyby iśc tą drogą to wszyscy tak naprawdę są podejrzani :-)

Maciej Rębiś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-02, 12:40   

karp1225 napisał/a:
tylko mz trzeba sobie jasno powiedziec co jest etyczne a co nie ? - dla niektórych jest nieetyczne wabienie zwierząt...gdyby iśc tą drogą to wszyscy tak naprawdę są podejrzani :-)

Były uwagi do wabienia glosem

Agnieszka Czarnocka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-02, 12:46   

Każdy ma na sumieniu jakiś żywot - ubijamy komary i muchy :D Nie dajmy się jednak zwariować i na początek dobrze się skupić na gatunkach z czerwonej księgi, zagrożonych plus ewidentną dewastacją.

Maciej Rębiś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-02, 12:50   

A co ze "zmyslonymi" historiami nie popartymi zdjeciami, tez sie lapie, albo wmawianie ze zwierz 100% natura i dziki jak okazuje sie ze jednak nie? :)

[ Dodano: 2011-12-05, 14:00 ]
Grzegorz Lesniewski
Kilka słów na temat nagrodzonego zdjęcia Puszczyka Uralskiego - zdjęcie pokazuje intymny moment z życia skrytej karpackiej sowy, pokazuje ten moment w sposób ciekawy, dynamiczny, ale również bardzo emocjonalny u wielu oglądających budzący sympatię dla rodziny tych sów ale również wywołujący niepokój o jej losy - wyrażany w bezpośredni sposób - czy fotograf nie zrobił jej krzywdy, bo tam był, bo błysną fleszem! Jest to najlepszy dowód, że trudno obok tego zdjęcia przejść obojętnie. Wielu z oglądających zapewne wolałoby aby ta fotografia w ogólne nie powstała - i tu warto sobie zadać pytanie do czego ma służyć fotografia przyrodnicza - moim zdaniem do wpływania poprzez emocje na pozytywne postawy nas ludzi wobec przyrody. Jeśli fotografia puszczyka by nie powstała to znaczy, że puszczyk uralski nie istnieje, nie jest gatunkiem zagrożonym poprzez permanentne wycinanie starodrzewów, a przez to coraz częstszy brak miejsc do odbywania lęgów? Ta fotografia puszczyka jest najlepiej udokumentowanym przykładem jaki znam gnieżdżenia się tego gatunku w złamanych wykrotach drzew w polskich Karpatach. Wykrotach, które są systematycznie z lasów usuwane jak miejsce rozwoju szkodników lasu gospodarczego. Ogromnie wierzę, że to zdjęcie ma przed sobą ważną misję do spełniania, którą już zaczęło wypełniać.

Odpowiedz do tematu