Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

Twarzą w twarz z krogulcem.
Autor Wiadomość

Adam Fichna 
niemowa

Wysłany: 2013-02-08, 21:48   Twarzą w twarz z krogulcem.

W tym tygodniu w środę poszedłem do pracy na godz. 8 00, o godzinie około 9:00 jedna z koleżanek mówi do drugiej koleżanki:

- jakiś ptak nie potrafi wylecieć z szklarni chyba się zaklinował,
- aaa! on tam od wczoraj siedzi- odpowiedziała druga.

Ja słysząc to z swojego stanowiska pracy, myślę sobie że trzeba biedakowi pomóc. Wchodzę do szklarni zaczynam się rozglądać i szukać go pod szklanym sufitem, ale nic. W końcu usłyszałem jak coś skacze po metalowym profilu i znalazłem, jakiś ptak utknął między szyba a siatką cieniującą. Na początku myślałem że to kos ale kiedy się obrócił i spojrzał na mnie, ujrzałem ogromne pomarańczowe oczy. Od razu wiedziałem że to krogulec.

Nie mogłem po prostu podnieść siatki i pozwolić mu samemu znaleźć wyjście ponieważ nie chciałem żeby uderzył w szybę, bo to mogło by być zabójcze. Próbowałem go stamtąd wydostać, delikatnie żeby mu nie zrobić krzywdy, trochę się rzucał ale jak już się udało go złapać był całkiem spokojny, odwrócił głowę o 180 stopni i patrzył na mnie z byka prosto w oczy. Dobrze wiedział kto go trzyma pomimo tego że dookoła niego kręciło się kilka osób. Ten wzrok był straszny, jakby chciał mnie zamordować jak tylko go wypuszczę :0 Dla mnie to było ogromne przeżycie móc trzymać tego łobuza w rękach i móc się mu przyjrzeć z bliska.

Nie moge tylko zrozumieć jak te dwie kobity, które twierdzą że są takie czułe, kochające i wrażliwe, miały po prostu gdzieś krogulca który utknął w nieogrzewanej szklarni praktycznie przyklejonego do szyby. Z tej szklarni już kilka razy uwalniałem ptaki. Drozdy, wróble, sikorki. raz papuge falistą i raz nimfe (zabrałem papugi do domu) raz nawet jastrzab tak przywalił w szybę że przez pięć minut nie potrafił się opamiętać.

Może dla was to nic szczególnego ale ja po tym spotkaniu się cały trząsłem ze szczęścia że trzymałem krogulca w rękach, szczęście w nieszczęściu wiadomo....

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2013-02-08, 23:19   

Mega przygoda i opis
bandyta mial szczescie ze trafil na swojego :) nie bandyte a ptasiarza

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2013-02-09, 00:47   

Wspaniały przykład miłości do ptaków i wrażliwości :) ) :bravo: :bravo: :bravo: Adamie, wspaniale się zachowałeś.
A Twoje emocje związane z patrzeniem w oczy krogulcowi i trzymaniem go w rękach, są dla mnie całkowicie zrozumiałe. Bo to było wielkie przeżycie :shock:
Natomiast krogulec nie patrzył na Ciebie zabójczym spojrzeniem. Jego oczy są takie właśnie, a sam ptak - na pewno wiedział, że go uwalniasz ... Wdzięczność pomieszana ze strachem - tyle musiałeś widzieć w jego oczach :) )

Wlodeks 
gaduła

Wysłany: 2013-02-09, 10:23   

Świetna robota Adamie :bravo: pozdrawiam :-)

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2013-02-09, 10:29   

:bravo: :bravo: :bravo: .

Tomek1982 
niemowa

Wysłany: 2013-02-09, 12:48   

Oby jak najwięcej osób podchodziło w taki sposób do zaistniałej sytuacji. Brawo.

siwy49 
małomówny

Wysłany: 2013-02-09, 12:53   

Tak trzymaj!!! :bravo:

Marek-frotka 
małomówny
Marek Głowacki

Wysłany: 2013-02-09, 20:56   

:bravo: :bravo: :bravo:

damian2000 
niemowa
Damian Bednarz

Wysłany: 2013-02-10, 19:20   

Krogulec miał bardzo wielkie szczęście, że trafił na taką osobę jak ty :bravo:

evilseed 
milczek
Kamil Wilkos

Wysłany: 2013-02-13, 07:20   

Brawo za reakcję. No i za opis także :) A koleżankom to powiedziałbym coś od siebie, oczywiście w kulturalny sposób :)

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2013-02-19, 21:17   

No to powiedz Kamilu ... :roll:

Adam Fichna 
niemowa

Wysłany: 2013-02-23, 16:17   

Dzięki za pochwałki :P Dzisiaj w tej szklarni znalazłem masę piór po sikorce w jednym miejscu. Już teraz wiadomo co tam robił :)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2013-02-23, 16:30   

w naszej budzie sikory sobie tez zrobily schronienie wpadaja przez okienka do budy podczas ataku ale od jakiegos czasu sukinkot siedzi sobie w budzie na krzeselku i lapie nam te sikory i zajada sobie smacznie wiec musialem zatykac siatka maskuajca zeby same w lapy mu nie wpadaly

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2013-02-23, 22:31   

:shock: :evil: :cry: :cry: :cry:

Odpowiedz do tematu