Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć » Canon 40d vs. 50d

Canon 40d vs. 50d
Autor Wiadomość

Robert_Bogacz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-13, 12:16   Canon 40d vs. 50d

Co myślicie o tych aparatach ?
Mam zamiar kupić aparat ale nie mogę się zdecydować, który :)
Z góry dziękuje :P

leszekel 
szara eminencja
czyli nie do ruszenia

Wysłany: 2010-02-13, 15:52   

40D, moim zdaniem oczywiście. :-) Zdecydowanie.
A najbardziej zdecydowanie dozbierać do 7D.

wojtek sztafa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-13, 16:05   

Cytat:
40D, moim zdaniem oczywiście. :-) Zdecydowanie.

co w tym takiego oczywistego i zdecydowanego - oprócz ceny?

Piotr70
niemowa

Wysłany: 2010-02-14, 17:14   

Jako użytkownik 40D,mogę napisać kilka słów o tym aparacie....punkty odniesienia miałem w postaci systemu Olympusa,z którego się przesiadłem na Canona,oraz Nikona 70D i Pentaxa K10D.
Na pewno wśród tych poprzednich znalazł by się lepszy od 40D, jeśli chodzi o wygodę użytkowania,uszczelnienia,itp.Tutaj tylko kawałek gąbki na zamknięciu akumulatorka udaje uszczelnienia.Z drugiej strony eksploatowałem go dosyć intensywnie w różnych warunkach(lekki śnieg,mróz,plaża z piaskiem,itd.)...jak na razie bez szwanku.
Wada druga-idiotyczny moim zdaniem włącznik.Zarówno jeśli chodzi o swój niepraktyczny kształt(jednym palcem ciężko toto odpalić),jak i o wymyślone bez potrzeby dwie pozycje uruchomienia(człowiek odruchowo odpala go na pierwszą,na której powiedzmy pstryka na priorytecie przysłony,potem chce szybko przejść na manual,przerzuca górne pokrętło trybów pracy i co?i kupa! :)
Wada trzecia-kilka razy zwiesił mi się,wywalając jakiś dziwny komunikat,potrzebny był twardy reset w postaci wyciągnięcia baterii.
I to właściwie wszystko jeśli chodzi o wady!Zalet nie wypisuję,bo to nie prywatny pamiętnik,a forum ptasiarskie :) )).Napiszę o trzech jedynie :
1.Niesamowicie szybki i celny AF.Z systemowymi szkłami serii L ostrzy właściwie natychmiast i zawsze celnie.
2.Fantastyczna rozpiętość tonalna matrycy,a przy tym niskie szumy(iso800 absolutnie użyteczne)
3.Szybkostrzelny jak diabli(przy fot. przyrodniczej ważne)
Mówią,że 50D to to samo,poza punktem drugim,bo napchanie pikseli sprawiło,że spadła rozpiętość tonalna i wzrosły szumy.Nie wiem,w ręce nie miałem :) ))...Wybór należy do Ciebie :) ,pozdr

Robert_Bogacz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-14, 22:22   

Po wielu szukaniach i pytaniach się który aparat lepszy doszedłem do wniosku, ze lepiej będzie jak kupie 50d:)
1. 40d (nowy) jest w tej samej cenie co 50d
2. 50d ma więcej bajerów
3. Z szumami jakoś sobie poradzę :)

Wszystkim dziękuje za wszelkie informacje :)
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu