Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Hyde Park » Jesteś nowy? Przywitaj sie ;)

Jesteś nowy? Przywitaj sie ;)
Autor Wiadomość

Juria0 
rozkręcam się
Rafal Jura

Wysłany: 2010-11-13, 21:48   

Witam Monie i Marka w galerii

krzychoo 
niemowa

Wysłany: 2010-11-16, 00:51   

Ja również witam wszystkich znajomych i nieznajomych. Mieszkam na Podlasiu i tylko tu fotografuję, głównie w Puszczy Białowieskiej, więc głównie puszczańskie gatunki będę pokazywał na swoich fotografiach.
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Onikijuk

Dziękuję Marku za polecenie tego forum.

szycho 
małomówny
Tomasz Szyszko

Wysłany: 2010-11-16, 07:18   

Oj, to się będzie puszczańsko działo ;-)
Oczywiście witam wszystkich nowych forumowiczów ;-)

Juria0 
rozkręcam się
Rafal Jura

Wysłany: 2010-11-16, 09:10   

Witaj Krzychu,znam cie troszke a raczej Twoje zdjecia z Birdwatching.

Miro_mx 
moderator
Mirek

Wysłany: 2010-11-16, 12:09   

Witam wszystkich nowych kolegów i koleżanki życzę miłej zabawy w spólnym gronie :-D

Hubert Gajda
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-16, 15:31   

Witam wszystkich! Trochę tu znajomych widzę:) mój ogólny nick był już zajęty, zatem tutaj witam się pod moim prawdziwym imieniem i nazwiskiem:)! Pozdrawiam

Juria0 
rozkręcam się
Rafal Jura

Wysłany: 2010-11-16, 15:57   

Witaj Hubert w gallerii

pol 
niemowa
Paweł Trypka

Wysłany: 2010-11-16, 20:28   

witam Paweł

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2010-11-16, 21:12   

Hubercie pod nikiem mozesz w profilu zrobic podpis twojego nika i bedzie juz cacy

Jacek47 
niemowa

Wysłany: 2010-11-19, 01:08   

witam wszystkich, jestem tu nowy więc wypada się przedstawić, co niektórych znam więc "przybiję piątkę" ;-) mam na imię Jacek, zasięgiem obejmuję głównie woj. zachodniopomorskie, czasem wypuszczam się dalej ale zwykle niechętnie - tu i tak jest za dużo do zwojowania.

pozdrawiam

szycho 
małomówny
Tomasz Szyszko

Wysłany: 2010-11-19, 07:16   

Jacek47 napisał/a:
co niektórych znam więc "przybiję piątkę" ;-)

No to piąteczka Jacku ;-)

Juria0 
rozkręcam się
Rafal Jura

Wysłany: 2010-11-19, 11:01   

Jacek47 witaj w galerii

Norbius
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-22, 07:53   

Witam znajomych i nieznajomych :-)
Norbert from Warszawa, Squirrel hunter :lol:

Juria0 
rozkręcam się
Rafal Jura

Wysłany: 2010-11-22, 12:44   

Norbert witaj w gallerii,milo ze jest nas coraz wiecej.

damian2000 
niemowa
Damian Bednarz

Wysłany: 2010-11-23, 21:08   

Witam wszystkich użytkowników.
Nazywam się Damian Bednarz. Fotografuje od 6 klasy podstawówki, ale tak naprawdę zdjęcia które zaprezentuje powstały w przeciągu ostatnich 2 lat.
Mieszkam w okolicach Krakowa.

turbol 
Administrator
Andrzej

Wysłany: 2010-11-23, 21:43   

Dziękuję za zaproszenie i witam Wszystkich serdecznie . :->

buteo 
niemowa
Wojtek Walczak

Wysłany: 2010-11-23, 21:53   

Witam tutaj :-D
Miło mi dołączyć do grona ptasiarzy tej galerii.
Dziękuję za zaproszenie.
Pozdrawiam i do obejrzenia ;-)

Juria0 
rozkręcam się
Rafal Jura

Wysłany: 2010-11-23, 22:17   

itam Andrzeja i Wojtka serdecznie i jak widze coraz nas wiecej,to cieszy

[ Dodano: 2010-11-23, 21:18 ]
Witam rowniez Damiana.

Pawik 
milczek
Paweł Wacławik

Wysłany: 2010-11-24, 14:49   

No to ja się chyba też tu wpiszę? Kultura nakazuje :-) . Nazywam się Paweł Wacławik i lubię hobbystycznie fotografować ptaki. Nie warjuję za kolekcjonowaniem gatunków. Dużo większą satysfakcję sprawia mi zrobienie ładnej, przyciągającej uwagę fotki pospolitego gatunku np. wróbla niż byle jakie zdjęcie wielkiej rzadkości. Z wykrztałcenia mgr inż. biomendyk, a z zamiłowania od małego przyrodnik. Co tylko zdołam sfocić to wrzucę na dysk jak Admin pozwoli :-) .
Pzdr wszystkich znajomych i nieznajomych podobnie zarażonych tym nieuleczalnym wirusem :-) .

U-CUT
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-24, 16:05   

Dziekuje za zaproszenie,witam wszystkich serdecznie.Mam na imie Piotr fotografia interesuje sie od młodych lat kiedy to ojciec sprawil pierwszego zenita.Na dzien dzisiejszy jest jakas pucha i troche szkła.

Juria0 
rozkręcam się
Rafal Jura

Wysłany: 2010-11-24, 16:12   

Witamy Piotrze w galeri

[ Dodano: 2010-11-24, 15:13 ]
Pawel witamy ciebie rowniez

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2010-12-05, 22:16   

Witam wszystkich serdecznie. Mam na imię Sławek. Fotografuje prawie 2 lata, cały czas sie uczę :-) Mieszkam praktycznie na granicy woj. zach-pom i wlkp ;)

Chciałbym serdecznie podziekowac Marek Paluch, za zaproszenie. Postaram sie nie zawięsc (jedno zdjecie juz wrzuciłem ;-) )

PS:Widze sporo znajomych ników z fp.pl ;-)

Pozdrawiam

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2010-12-05, 22:24   

Sławku baw sie dobrze unas i pokazuj nam swoje fotki
2 razy w Walczu bywalem na zubrach z marnym skutkiem
no i dobrego znajomego Tomajka :)

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2010-12-05, 22:30   

Marku, widziałem u Ciebie krogulca na tomajkowym korzeniu ;-)

Z Tomkiem miałem okazję sie poznac, ale wstyd sie przyznac - na żubrach ani razu nie byłem :-( Tej zimy mam zamiar to nadrobic :-)

Pozdrawiam

Juria0 
rozkręcam się
Rafal Jura

Wysłany: 2010-12-05, 23:27   

Slawku witaj w galeri.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2010-12-05, 23:49   

to nie moj kroguec chyba ja ma z innej budy tego krogula
ale czesto go odwiedza tam bo nieraz go tam widywalem i ploszyl mi grubasy

Natalia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-12, 21:20   

Witam wszystkich serdecznie i dziękuję za zaproszenie :) Mam na imię Natalia, mieszkam w Poznaniu. Ponieważ wolałam zainwestować w sprzęt optyczny innego rodzaju niż aparat, moje zdjęcia ptaków są raczej pamiątkowe ;) ale uwieczniam je na papierze przy pomocy ołówka i pasteli :)

Juria0 
rozkręcam się
Rafal Jura

Wysłany: 2010-12-13, 21:20   

Natalia witaj w galerii

majcz 
niemowa

Wysłany: 2010-12-19, 21:45   

Dziękuję Markowi za zaproszenie mnie do tego grona. Widzę tu wiele znajomych osób.
Witam wiec i pozdrawiam wszystkich dobrze się tu bawiących ;-)

Pavel_N 
niemowa
Paweł Nierobisz

Wysłany: 2010-12-29, 13:46   

Witam,
Dzięki za zaproszenie. Interesuje się obserwacją przyrody oraz fotografią - głównie ptaków.

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2010-12-29, 20:58   

Witam serdecznie wszystkich .
Trochę jestem spóżniony z przywitaniem ale czynię to z przyjemnością . Dziękuję bardzo za możliwość bycia w Waszym towarzystwie . Nazywam się Piotr jestem z Opola . Fotografią przyrody zajmuję się od 2 lat i cały czas się uczę .

Pawik 
milczek
Paweł Wacławik

Wysłany: 2011-01-01, 19:33   

[quote="Piotr"]Nazywam się Piotr jestem z Opola . To może znasz niejakiego M. Palucha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ?

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-01-01, 20:35   

No telefonicznie mielismy sie okazje poznac :)

tomcio15 
niemowa

Wysłany: 2011-01-06, 16:11   

Witam!
Nazywam się Tomasz Sobecki.Od 3 klasy podstawowej obserwuje ptakiNa początku spacerowałem w towarzystwie lornetki i obserwowałem ptaki. Szybko zrozumiałem, że lornetka nie wystarczy do realizowania mojej pasi. Później kupiłem lunetę wraz ze statywem.Od jakiegoś roku zaczołem fotografować.Tak zaczeła sie "moje" hobby.Mieszkam w Szczecinie

Pozdrawiam

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-01-06, 16:52   

No i kolejna nowość dla mnie! Jak to się ukryło, że nie zauważyłam?!!! :oops: Nowi się tu wpisują i prezentują. To ja też ... :lol:
Przyrodą ogólnie mówiąc, interesuję się od zawsze i mam wrodzoną wrażliwość na piękno i przejawy Natury. Z zasady, nie zabijam niczego co żywe (no, za wyjątkiem komarów...), rozmawiam z roślinami :mrgreen: a nawet wierzę w to, że otaczający nas świat nieożywiony, też ma swoistą "duszę" i nasiąka naszymi dobrymi i niedobrymi emocjami. Jestem z natury przyjazna i otwarta, nie lubię kłótni, zawiści i złośliwości ... :-D
Fotografuję ptaki od jakichś 5 lat. Zaczynałam od zwykłego aparatu kompaktowego, teraz mam lustrzankę Olympusa E-510 z dobrymi obiektywami. Lubię ten aparat, ale wiem, że są znacznie lepsze, a zwłaszcza brak mi ruchomego LCD i jaśniejszego szkła. Moje ma f/4:5,6 - muszę mieć słońce lub słoneczne zachmurzenie, inaczej zdjęcia źle mi wychodzą.
Ptaki mnie wzruszają i cieszą. Lubię je wszystkie. Ale obracam się głównie w kręgu ptaków miejsko-parkowo-osiedlowych. I takie też najczęściej fotografuję. Inne ptaki fotografuję w czasie wyjazdów urlopowych oraz week-endowych po Polsce i za granicą. Nie szleję na punkcie nowych gatunków, ale dbam o to, żeby moja lista rosła (na razie jest na niej ok. 170 gatunków).
Przeszłam dość szybką ewolucję, jako samouk - od fotografowania ptaków z góry (chodzących i siedzących na ziemi) lub siedzących nad moją głową na drzewach, do leżenia, kucania, podczołgiwania się ... Kadruję w czasie fotografowania i dbam o szczegóły otoczenia (jeśli się da). Ne robię szałasów, bud, nie ukrywam się za wyrafinowanymi okryciami, fotografuję najczęściej z "ręki". Ale ... ostatnio zaopatrzyłam się w monopod i trenuję z tym przyrządem.
Jako kobieta, nieco starsza niż Wy wszyscy (niż zdecydowana większość z Was), mam problem z utrzymaniem dłuższy czas ciężkiego obiektywu, nie mówiąc o noszeniu całego ekwipunku. I dlatego też, nie zamierzam - raczej - przerzucać się na bardziej profesjonalne wyposażenie, bo za ciężkie, za drogie, no i - trochę już dla mnie na to za późno... :-?
Cieszę się, że Marek mnie tu zaprosił. Strona jest świetna, urozmaicona, no a przede wszystkim Wy - użytkownicy - tacy przyjaźni i sympatyczni. :-D
Mieszkam na obrzeżu Warszawy (Ursynów) i stwierdzam, że jest to fantastyczne miejsce do życia...
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :-D
Hanka
PS. Nie potrafie pisać krótko ... :-(

Birdwatcher 
małomówny
Kapitan Planeta

Wysłany: 2011-01-06, 17:31   

Witam, Anna Kapitan Planeta się kłania:)
Ptakolub od zawsze, prócz tego kocham konie... to moja druga pasja.
Biologia , zwierzęta... rysowanie,szkicowanie, malowanie, rękodziełowanie:)

Cieszę się, że nie skasowałam pw z Fotoprzyrody - dzięki temu jestem tu. Jest tu miło, przytulnie i podoba mi się:)

Zdjęcia, które wstawiam pochodzą za czasów kiedy miałam Olka E500. Skradziono mi go i teraz z braku kasy nie mam nic:( Strasznie cierpię jak widzę te wszystkie piękne prace tutaj, z drugiej strony motywuje mnie to do działania w stronę zakupu czegokolwiek.
Posiadam właściwie okazyjnie zdobyty obiektyw Canona 75-300. Rzecz jasna szukam do niego jakiegoś body (może pomożecie z czasem:)), które umożliwi mi fotografowanie ptaków - niestety problem finansowy nie pozwala na coś dobrego.

Liczę na to, że będę mogła wstawiać tu niedługo coś świeżego:)

edit: za Hanią - też nie potrafię pisać krótko:D Ale już już... nie męczę..:)
Pozdrawiam wszystkich obecnych i sukcesów życzę - Anna D.

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-01-06, 17:46   

Anno, napisałaś dużo krócej niz ja ... :-D Wpisuję się, bo chce sprawdzić, jak działa mój awatar

[ Dodano: 2011-01-06, 17:46 ]
Eee, do kitu! Nie działa :pif:

Birdwatcher 
małomówny
Kapitan Planeta

Wysłany: 2011-01-06, 18:31   

Hania mogę więcej:D :zly: :P

widzę Twój nowy avatar. Ja mam za to problemy z logowaniem. Ale jakoś żyję:)

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-01-06, 22:28   

Właśnie, pokonałam opór materii, a bardziej - własnej głupoty ... :-( I mam awatar ptasi, a nie koci :-P

Tomek-W 
niemowa
Tomasz Wieczorek

Wysłany: 2011-01-24, 14:28   

Witam wszystkich serdecznie. Nazywam się Tomasz Wieczorek,jestem z Rudy Śląskiej, mam 25 lat, z wykształcenia jestem informatykiem. Fotografia stała się moim prawdziwym hobby w czasach gdy weszły aparaty cyfrowe na nasz rynek. Bardzo wciągnęła mnie makrofotografia i cały dotychczasowy czas poświęciłem właśnie tej dziedzinie fotografii. Od końcówki zeszłego roku wszedłem na wyższy poziom, kupując w końcu lustrzankę (Canon 50D), a w zeszłym tygodniu stałem się posiadaczem obiektywu Canon 400mm F/5.6. Teraz potrzebna tylko dobra pogoda i wiele wolnego czasu, aby nauczyć się korzystać z tego wszystkiego. Mam nadzieję że już niedługo pochwalę się pierwszymi zdjęciami ptaków.
Pozdrawiam,
Tomek

Juria0 
rozkręcam się
Rafal Jura

Wysłany: 2011-01-24, 14:51   

Witaj Tomku w galerii.

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-01-24, 16:19   

Witaj Tomku! :) Czyli masz taki zestaw do fotografowania ptaków, jaki mnie doradzają tutejsi profesjonalni fotografowie ... Powoli sie zorientujesz, co tu jest i gdzie na forum. Piszą o tym w części dot. aparatów i obiektywów. Pozdrawiam :-D .

Tomek-W 
niemowa
Tomasz Wieczorek

Wysłany: 2011-01-24, 18:10   

Haniu - ja już dość dobrze poznałem to forum przed rejestracją. Czytałem wiele postów i podziwiałem zdjęcia. Bardzo cenne uwagi tutaj poruszacie, a zdjęcia są przepiękne. To również dzięki Waszym opiniom zdecydowałem się zakupić ten obiektyw - bo to dla mnie bardzo spory wydatek.

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-01-24, 19:30   

Acha, to fajnie! :lol:

Aquila 
małomówny
Karol Waszkiewicz

Wysłany: 2011-02-07, 19:54   

Witam Wszystkich! Nazywam się Karol Waszkiewicz.Przyrodą interesuję się od urodzenia a jej fotografowaniem od ok 5lat. Ptasia fotografia-to temat wciąż dla mnie mało poznany. Do tej pory głównie interesowałem się szponiastymi ze względu na działalność ochroniarską(z ramienia KOO).Inne gatunki ptaków poznaje stopniowo w terenie,czasem utrwalając coś w kadrze.Czasu na wyprawy w teren mam niewiele(zapewne jak większość z Was)ale postaram się uczestniczyć aktywnie w życiu tej Galerii.Pozdrawiam!

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-02-07, 20:01   

Aquila napisał/a:
Do tej pory głównie interesowałem się szponiastymi ze względu na działalność ochroniarską(z ramienia KOO)

Zacna organizacja. Witamy na forum ;-)

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-02-07, 22:47   

Witaj Karolu! :-D Powodzenia w ptasiej fotografii i pisz na temat swoich doświadczeń w dziedzinie ochrony szponiastych. Na pewno masz ciekawe doświadczenia. Chętnie poczytamy :) )

Karolina Fik 
niemowa
Karolina Fik

Wysłany: 2011-02-09, 16:01   

Hej, ja też jestem nowa :)
A więc - nazywam się Karolina Fik. Moja pasja to fotografowanie przyrody, w szczególności ptaków. Interesują mnie także koty. Mieszkam w Janowie. Jest to mała wioska położona w woj. lubelskim koło Chełma :) Ptakami zaczęłam interesować się w maju 2010r., kiedy to spotkałam "żółto-zielonego wróbelka". Siedział długo na drzewie, więc postanowiłam zrobić mu zdjęcie. :) Zaczęłam szukać w Internecie, i okazało się, że to trznadel. I tak odkryłam swoją pasję. Kocham fotografować ptaki, to dla mnie najlepszy sposób na odpoczynek. Bez aparatu nie ruszam się na krok, kiedy wychodzę na dwór :)
Teraz focę aparatem Panasonic Lumix DMC-FZ 18. Kupiłam także konwerter Raynox DCR-2020PRO. Chciałabym zakupić jakąś lustrzankę, ale może jeszcze trochę poczekam...
Pozdrawiam wszystkich fotoptasiarzy :) Życzę udanych zdjęć :)
Karolina

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-02-09, 16:15   

Witaj Karolino! Dobrze zaczęłaś i będziesz się rozwijać, skoro połknęłaś bakcyla fotografowania i pokochałaś ptaki :) A aparat znam, też taki miałam - bardzo dobry, do pewnego momentu. Później już bardzo się chce lustrzankę. U Ciebie też taki moment nastąpi, a jak będą pieniążki, to sobie na pewno kupisz ... Życzę Ci dużo radości z fotografowania ptaków! :-D

qelka 
niemowa
Karolina Myroniuk

Wysłany: 2011-02-13, 20:17   

Skoro Karoliny na tapecie to i mnie wypada się przywitać. Marku, zaproszenia na to forum były dwa albo i trzy. Nie zaglądałam tu wcześniej przyznaję bez bicia z braku czasu i lenistwa a nie, z niegrzeczności. W końcu jednak i ja tu przydreptałam, bo widzę mocną, znajomą mi ekipę, wśród której dobrze się czuję. Części nie znam, ale wszystko jest do nadrobienia.

Fotografuję od niedawna, więc można powiedzieć, że dopiero się uczę. Ciągle po omacku szukam w tym zawiłym labiryncie swojego miejsca. Mam nadzieję, że jeszcze wiele zakrętów przede mną a ścieżki są kręte i zawiłe.

Choć z aparatem biegam od niedawna, to w mundurze po trzcinowiskach czołgam się odkąd pamiętam. Teraz sobie uświadomiłam , że od zawsze w mojej szafce większą część stanowiły łaciate ubrania, niż modne kiecki. Chłopaki mieli ze mną przechlapane :-D

Od dobrego roku zadomowiłam się na piaszczystym, złocistym wybrzeżu Bałtyku, więc najczęściej znajdziecie u mnie to, co lata i ryje na plażach po sztormach. Na co dzień będąc pracownikiem wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy, pomalutku staram się przemycać działania zmierzające do ochrony tego co przez długie lata mam nadzieję uwieczniać na zdjęciach.

W skrócie jestem najzwyklejszym urzędasem jedzącym pączki .. e skucha kawy nie pijam, bo nie lubię , pączków nie jem bo tuczą , za to wiele godzin swojej pracy spędzam w terenie. Ciągle szukam kompromisu między byciem mamą a podglądaniem przyrody. Ptaki choć często u mnie na tapecie, są tylko częścią tego co chowam do swojego albumu, który za kilka lat będę mogła pokazać z dumą swojemu dziecku a potem być może i wnukom.

Reszta o mnie wyjdzie w praniu :-P

Odpowiedz do tematu