Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Hyde Park » polecanie zdjec, dyskusja, argumenty

polecanie zdjec, dyskusja, argumenty

kto by chcial galerie bez "polecen" zdjec
ja tak
29%
 29%  [ 10 ]
na mnie nie licz
58%
 58%  [ 20 ]
nie wiem
11%
 11%  [ 4 ]
Głosowań: 34
Wszystkich Głosów: 34

Autor Wiadomość

tomecz
niemowa

Wysłany: 2010-11-12, 20:43   polecanie zdjec, dyskusja, argumenty

polecanie zdjec psuje kazda galerie, tworza sie kliki, ludzie polecają po kolezensku, nie polecają bo zazdroszczą, zwykle ludzkie emocje. Zdrza sie ze polecaja w oczekiwaniu by i oni byli polecani.

Nie lepiej akcent na czysta wymiane informacji?

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2010-11-12, 20:47   

a czemu to ukryles ankiete ??
masz jakies tajemnice przed uzytkownikami

tomecz
niemowa

Wysłany: 2010-11-12, 20:54   

temat sam sie zareklamuje jak uzytkownicy stwierdza ze jest wart uwagi.... moze nie ma nad czym sie pochylac... zobaczymy!

nie chcialem ankiety nigdzie ukrywac, fote w galerii usunalem bo chyba nie tam jest miejsce na te sprawy

pozdrawiam!

Juria0 
rozkręcam się
Rafal Jura

Wysłany: 2010-11-12, 21:46   

A tak wlasnie mowilem do siebie ze chyba jakies zdjecie zniknelo z galerii. W tym co Tomek mowi jest troche prawdy a mozna sie o tym przekonac na innych galeriach ja moge podac taki prrzyklad: wystawiam a raczej wystawialem fotki na Birdwatching ale przestalem poniewaz jest tam grupa ludzi ktorzy sie znaja i wsperaja a mianowice po wrzuceniu zdjecia w tej galerii czekalem na akceptacje ponad tydzien a zdjecia ludzi ktorzy znaja sie osobiscie i nie tylko byly dodawane do galerii w ten sam dzien lub na drugi. Admin na moje pytanie odpowiedzial ze te osoby maja galerie autorskie i dla tego to tak dziala.Co chce przez to powiedziec ze tutaj moze byc podobnie a mianowicie w zwiazku z propozycja utworzenia Kalendarza na rok 2012 co nie ktorzy beda sie wspierac zeby ich zdjecie zostalo wybrane do konkursu zdjecia miesiaca itd.

miel
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-13, 09:02   

Tomecz, zatem należałoby zadać pytanie w ankiecie czy jesteś za zlikwidowaniem zdjęcia miesiąca, bo polecanie temu służyło.

Ten comiesięczny konkurs trwa już od stycznia 2007 roku i nie pamiętam, żeby kiedykolwiek wzbudzał wśród użytkowników złe emocje. Dlaczego teraz więc miałby?

Moim zdaniem jest to sztuczny problem, aczkolwiek szkoda, że zdjęcie zostało usunięte, gdyż nie miałem okazji zaznajomić się z dyskusją.

Galerię tworzą użytkownicy i od nich zależy jaka ona będzie.

tomecz
niemowa

Wysłany: 2010-11-13, 10:54   

Miel:
tak bylbym za likwidacja zdjecia miesiaca.

Kalendarz - fajny pomysl, fotki mozna by umieszczac anonimowo (bez wiedzy kto jest autorem zdjecia), wtedy glosowanie ;).

Juria0:
z tego tez wzgledu przestalem umieszczac zdjecia na birdpix.nl Pojawia sie tam wiele fajnych zdjec, ale gina czesto wsrod kiczu kliki z beneluxu.

Sluchajcie, nie chce tu robic zadnej krucjaty przeciwko tym poleceniom. Galeria jest fajna i w obecnej formie, fot nie wstawiam bo pomysl polecen nie podoba mi sie. Mimo to czesto tu zagladam!

pozdrawiam

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2010-11-13, 11:25   

mozesz nam zaprezentowac kicz z beneluxu ??

Cytat:
z tego tez wzgledu przestalem umieszczac zdjecia na birdpix.nl

tutaj tez przestaes wstawiac fotki
kicz Ci przeszkadza az tak bardzo ten co tutaj zauwarzyles ze niewystawiasz fotki od jakiegos czasu??

drjazz 
niemowa
Marian

Wysłany: 2010-11-13, 13:03   

Kto chce niech poleca lub nie; takie opinie nie powinny mieć wpływu na cokolwiek - niech sobie są. nie przejmujmy się zbytnio cudzymi ocenami cudzych fotek; jak najmniej komercji, bo tak odebrałem zaproszenie na ten portal, no chyba, że jest to czyjeś prywatne poletko i chce się eksponować; więcej entuzjazmu i radości; MaSz-drjazz

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2010-11-13, 13:59   

Marian zadnych poletek
a eksponowac tak zobacz na strone portalu na dole takich banerow chce wiecej pozniej znajda lepsze miejsce :) dla nich

Kingfish 
milczek

Wysłany: 2010-11-13, 14:51   

nie pokazujac wynikow mozna by wywnioskowac ze decyzja juz zostala podjeta a ta ankieta to tylko demokracyjny pozor:-(

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2010-11-13, 15:01   

Kingfisher sugerujesz cos :)
ja mam nadzieje ze Tomek da nam inne ciekawe rozwiazania jesli ankieta bedzie po jego stronie

jesli tego nie widac Leszek przekazal nam paleczke do prowadzenia forum dalej bo wiadomo jak bylo miesiac temu 2 4 6 i jakos Tomek nie probowal nic zrobic nie wystawial fotek nie pisal na forum a teraz nagle wpada i chce robic porzadki
jesli w kazdej galerii sa jakies polecenia plusy minusy pochwaly i inne cuda to gdzie sie bedziesz wystawial Tomku ??
chyba ze nie zalezy Ci na tym ??
to po co to wszystko ??
polecenia mozna wylaczyc jedna fiszka z tego co mi wiadomo

PS proponuje tez wylaczyc komentarze pod zdjeciami zeby nie pisac ohy ahy

grzes_S
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-13, 15:51   

Pozwólcie, że w związku ze zmianami jakie się tu odbywają i ja wtrące swoje 3 grosze.

Jestem za utzymaniem zdjęcia miesiąca mimo wszelkich wad tego rozwiązania (nie równy poziom, niekiedy odpadają zdjęcia przednie, itp.). Zwykle zdjecie miesiąca jest ponadprzeciętne a myślę, że jest to duża nagroda dla autora - duża bo obiektywna.

Proponuję jednak rozbudować troszkę formę lub skalę poleceń - czasami myślę, że nie wszyscy polecający myślą o tym samym. Niekiedy polecenie jest za techniczną doskonałość, innym razem za gatunek, jeszcze innym za niezwykłą urodę. Może spróbować zróżnicować w ten sposób zdjęcia?
Mielibyśmy wtedy większe pole do popisu i niegdysiejsze zarzuty, że za mało widać ptaka na zdjeciu, przestałyby deprymować autora. Czyli przy poleceniu oceniasz zdjęcie: technicznie, przyrodniczo (gatunkowo), artystycznie np w skali 1-5. Nie polecasz - nie oceniasz, ale polecenie wtedy ma swoją wagę. I wtedy mamy np 3 zdjęcia miesiaca w każdym zakresie.

Wiem, że to więcej kłopotu ale może zastąpiłoby to umierajace pojedynki i pozwoliło adeptom wystawić zdjecia nieco gorsze ale z jakiś powodów warte docenienia. Bredzę?

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2010-11-13, 16:07   

Grzes dobrze napisane
szkoda ze takiej mozliwosci nie ma polecen
wybor fotek miesiaca polega na tym ze z calego miesiaca np 6 fotek ktore zebralo najwieksza ilosc glosow trafia do ankiety fotki miesiaca i tam juz jest podejmowana decyzja przez czlonkow forum
forum jest ograniczone w pewnym sensie niewiem czy mozna przerobic zapewne tak ale to kosztuje ile niewiem ile trzeba bedzie poswiecic czasu i czy bedzie to oplacalne tez niewiem moge tyko sie dowiedziec ale napewno nie teraz
jest kilka etapow ktore beda przeprowadzone sa to platne rzeczy ktore zostana pokryte z takich czy innych funduszy

ale mozna zrobic tez inaczej mozna wybierac z kazdej grupy ktore podales fotki i zrobic 3 ankiety
czy ktos ma ochote sie tym zajac ??

grzes_S
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-13, 16:33   

Jeśli chodzi o zajęcie się to jestem do dyspozycji (w miarę mojego wolnego czasu). Nie mam pojęcia o działaniu forum od strony technicznej, ale myślę, że wprowadzenie 3 znaczków zamiast jednego z różną wagą nie jest specjanie skomplikowane.

Nie wyobrażam sobie natomiast przypisywania zdjęcia do kategorii oceny. Jedno zdjęcie powinno mieć info o poleceniach w każdej kategorii. Ale powtarzam nie wiem jak to technicznie jest zrobione - czy wystarczy dopisać pole jak w bazie danych - czy jest to skomplikowane zadanie logistyczno-programowe. Jeśli jest to skomplikowane to może przy poleceniu podawać literkę i wagę (T-echnika1-5, G-atunek1-5, U-roda1-5)?
Tylko jeśli będą same 5 to przestanie mieć to sens. Wtedy 4-5 należałoby uzasadnić - ale to jest za skomplikowane - nie do przejścia.

Może macie jakiś lepszy pomysł. Chodzi o zdóżnicowanie poleceń i szerszą motywację.

kocoor 
milczek
Sylwester Kocot

Wysłany: 2010-11-13, 18:21   

Nie sądziłem, że ocena zdjęć to taki problem. Może zacznijmy podchodzić do tego zagadnienia jak dorośli, a nie jak dzieci w piaskownicy. Jeżeli zdjęcie mi się podoba to dlaczego mam na nie nie zagłosować. Przestańmy zwracać uwagę na autora a zacznijmy na ocenianą pracę. Chyba wszyscy tutaj mają na koncie jakiś dorobek i zapewne nie oczekują sztucznego poklasku . A jeżeli chcą to na digarcie fajnie funkcjonuje. Podejrzewam ,że żadne technicze usprawnienie nie rozwiąże tego problemu, trzeba oceniać obiektywnie zapominjąc o sympatiach i jeżeli ktoś się na głosowanie zdecyduje to niech dwa razy się zastanowi czy głosuje na autora czy na zdjęcie. Bo inaczej to dziecinada.

AndrzejO 
niemowa
AndrzejO

Wysłany: 2010-11-13, 20:51   

Myślę, że galerie bez ocen to idea utopijna....nie sprawdza się praktycznie, jak nie sprawdził się komunizm :-D ...Często pisze się pod zdjęciem, że ładne itp a polecenia się nie daje...bo coś jednak nie tak...te "znaki" czegoś uczą. Swoją przygodę z fotografią ptaków zaczynałem pod znakiem wyraźnej i bezwzględnej krytyki specjalistów...(na innych forach), nie obrażałem się, tylko wyciągałem wnioski i uczyłem się...i tak uczę się nadal.
Kiedyś próbowano zrezygnować z ocen w szkole....zaczął drastycznie spadać poziom...lubimy rywalizować bo to nas rozwija.
Zauważcie jak ożywiły się już "fotoptaki" od kiedy admin zabiera głos...:beer:

Miro_mx 
moderator
Mirek

Wysłany: 2010-11-13, 21:13   

Pozwolę sobie nie zgodzić z tym co pisał Miel, Marek Paluch i Kocoor. Przykładem może być ten post:
http://fotoptaki.art.pl/viewtopic.php?t=717
Na tym forum patrzy się na „wybitnych” a jeśli wyrazisz swoją opinię, to Cię czeka lincz. To ludzie tworzą forum a jest tu kilku a może kilkanaście osób, które wpadną na pięć minut, wstawią fotkę a reszta robi z tłum. Oczywiście jest ona rewelacyjna i stanowi darmowa reklama tej osobie i.t.p. Co więcej, NIC ich nie obchodzą nowi uczestnicy (jedynie te kliknięcie – polecam i na tym ich rola się kończy) a jedynie robią za „mięsko armatnie”. Żadnych porad profesjonalnych a o wskazówkach nie wspomnę. Ostatnio o takie pięściami się dobija JuriaO. Nowi się teraz produkują w wystawianiu najlepszych fotografii jakie posiadają a i tak tych supernowych zdjęć się nie poleca – Dlaczego.................................. :shock: ? Nie będę dalej pisał, bo szkoda mojego czasu ale z Tomecz zgadzam się w 100-tu procentach. Są inne lepsze rozwiązania ale one na pewno nie będą dobrym rozwiązaniem tych Wielkich. Pozd.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2010-11-13, 21:25   

Miro_mx, link ktory podales uwazam ze glosowanie niewiem czy bylo sprawiedliwe czy nie ale jesli bym glosowal to napewno na fotke nr 1 a uzasadniac chyba nie musze dlaczego ??

kto dla ciebie jest osoba wybitna ?? jak to rozumiesz czy byc wybitnym to robic dobre fotki ??

Cytat:
To ludzie tworzą forum a jest tu kilku a może kilkanaście osób, które wpadną na pięć minut, wstawią fotkę a reszta robi z tłum.

a po wiedz mi na ktorym forum siedzisz godzinami i po co ??

Cytat:
Żadnych porad profesjonalnych a o wskazówkach nie wspomnę.

o jakie wskazowki pytasz

Cytat:
Nie będę dalej pisał, bo szkoda mojego czasu

piszesz ze nie masz czasu a na innym forum siedzisz godzinami
przeczytaj sie wyzej i pomysl zanim napiszesz cos takiego

Cytat:
Są inne lepsze rozwiązania ale one na pewno nie będą dobrym rozwiązaniem tych Wielkich

powiedz jakie ??

Miro_mx 
moderator
Mirek

Wysłany: 2010-11-13, 21:58   

Marku nie nagabuj uczestników forum i nie broń stanowiska poleceń zdjęć. Po to Tomecz zrobił ankietę (za Twoją namową) aby każdy z uczestników się wypowiedział i daj im taką możliwość a nie krytykuj tych, co mają odmienne zdanie od Ciebie. Nie zasypuj ich pytaniami, bo ich zniechęcasz. Takie jest moje zdanie i szanuję Twoją a niech ankieto odpowie na to pytanie. I tak nie wierzę, że jeśli ankieta się okażę po stronie Tomka, iż zostanie wprowadzona w czyn. Jeśli będziemy szukać nowych rozwiązań – to wiem gdzie szukać forum. Zachęcam do głosowania.
Pozd.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2010-11-13, 22:01   

ja ciebie tam nie napadam tylko zadawalem pytania a to roznica
a na nowe pomysly czekam od kazdego tylko niektorejest trudno wprowadzic w zycie bo sa jakies granice albo finansowe albo techniczne
ja bym bardzo chcial zeby wprowadzic cos nowego a nie zlikwidowac cos wzamian za nic
to moze odrazu usuniemy forum ??

spodym 
niemowa

Wysłany: 2010-11-13, 23:19   

Jestem na forum od bardzo krótkiego czasu za sprawą miro_mx, ale również pozwolę sobie zabrać głos w sprawie powyższej. Nie wiem kto tutaj jest "duży", a kto "mały" i powiem szczerze, że dla mnie jest to nieistotne. Istotne są zdjęcia i informacje. Wg mnie galeria bez możliwości komentowania oraz ocen wiele straci, gdyż wśród mało wnoszących komentarzy trafiają się również i takie, które są bardzo cenne dla autora zdjęcia pod względem technicznym, kompozycji, czy gatunku ptaka. Autor zdjęcia ma najmniejszy dystans do swoich prac, więc tym bardziej powinien chcieć mieć możliwość usłyszenia opinii ludzi o tej samej pasji, innym warsztacie i doświadczeniu. Chyba, że jest pewien, że jest mistrzem świata w fotografowaniu ptaków i nikt nic nie ma prawa krytykować czy opiniować, a każde jego zdjęcie jest mistrzowskie pod każdym względem. Z opinią i wskazówkami nikt nie nakazuje nam się godzić jeżeli jesteśmy innego zdania. Miejmy jednak możliwość rozwijania się poprzez wyciąganie wniosków i wyłapywanie spostrzeżeń innych czyli niejako darmowy warsztat. Szkoda tylko, że podczas dodawania zdjęć do galerii nie ma obowiązku opisania sprzętu jakim ono zostało wykonane, gdyż umożliwiło by to ocenę oraz opiniowanie bardziej świadome. Dla mnie wystawianie zdjęć bez możliwości uzyskania na ich temat cennych informacji i porad = wystawianie zdjęć na "naszej klasie". Jeżeli na tym forum dzieje się tak jak opisał ktoś powyżej, że są kliki ludzi wzajemnie się windujących (o czym jeszcze może się nie przekonałem) niech fotki będą anonimowo wyświetlane w galerii. Ale pewnie to wiąże się z wieloma przeróbkami portalu od strony technicznej...

wld
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-15, 09:00   

witam,
utrzymałbym formę polecania zdjęć. Nie unikniemy TWA, to normalne na każdym forum :) Mimo wszystko z moich obserwacji wynika, iż polecane są w większości bardzo dobre zdjęcia nie tylko od strony technicznej ale też gatunkowej. Co do znanych i wybitnych osób przekonałem się, że nawet guru w obszarze zdjęć przyrody może zawieść i wystawić aranżowane zdjęcie, twierdząc, że powstało w naturze. Przykre. Dlatego apeluję o zachowanie obiektywizmu i wszystko będzie ok. Trzeba byłoby wstawiać zdjęcia ukrywając autora i dopiero po jakimś czasie byłoby ono znane. Może jest to jakiś pomysł?

joanka
niemowa

Wysłany: 2010-11-16, 22:04   

spodym napisał/a:
Szkoda tylko, że podczas dodawania zdjęć do galerii nie ma obowiązku opisania sprzętu jakim ono zostało wykonane, gdyż umożliwiło by to ocenę oraz opiniowanie bardziej świadome.

Pomysł może i dobry, ale mało realny do zrealizowania. Kiedyś dawno temu uznaliśmy, że aby ustrzec się przed pytaniami kiedy zdjęcie zostało zrobione wprowadzone zostanie obowiązkowe podawanie tej daty podczas wstawiania zdjęcia. Czy wszyscy zastosowali się? A skąd. Do teraz są użytkownicy, którzy się nie stosują do wymagań Galerii. Co z nimi zrobić? :pif: ?

Co do ocen, takich piąteczek i jedyneczek stawianych z cichacza to jestem przeciw, gdyż wydaje mi się, że cenniejszy jest komentarz, a nie "cyk ocena i idę dalej". Zresztą odnoszę wrażenie, że Galeria przez ostatnie lata świetnie sobie radziła bez ocen, ale może źle mi się wydaje? :-)

Co do poleceń, to nie wiem, ale może niektórzy zbyt poważnie to traktują? Przecież to nie jest walka o tytuł "mistrza świata" tylko próba pobudzenie użytkowników do większej aktywności?

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2010-11-18, 12:41   

uwazam ze to jest dobre polecanie zdjec , potem typuje sie zdjecie miesiaca:) slabsze zawsze odpadnie , nawet jak po kolezensku zaglosujesz :)

Jacek47 
niemowa

Wysłany: 2010-11-19, 10:54   

jak zwykle w takich przypadkach, opinii będzie tyle co osób biorących w dyskusji - no może ciut mnie, bo niektórzy zgadzają się ze sobą. samego pomysłu galerii nikt nie poddaje w wątpliwość, polecanie zdjęć jest wg mnie jak najbardziej właściwe bo dzięki niemu po pierwsze, wybierane jest zdjęcie miesiąca i biorą w nim udział wszyscy użytkownicy bądź duża ich część, po drugie - tak mała wewnętrzna rywalizacja (aczkolwiek osobiście nie przepadam za wszelkiego rodzaju konkursami itp) jest ciekawa do momentu, kiedy ma charakter zabawy. jeśli pojawia się zawiść, złośliwość w komentowaniu itp to wówczas nie ma to większego sensu i to chyba są główne elementy, które poddają w wątpliwość polecanie zdjęć. oczywiście nie można mierzyć wszystkich jedną miarą, niektórzy pewnie nie patrzą kto wstawia zdjęcie, kiedy je zrobił, nie grzebią w exif'ie jeśli takowy jest dostępny itp, reasumując - istotne jest to, czy zdjęcie się podoba i uczciwy komentarz. dlatego uważam, że pomysł wld jest dobry - tzn po wrzuceniu zdjęcia do galerii jego autor będzie nieznany do momentu, kiedy ogłoszone zostaną wyniki głosowania tudzież polecania. a potem niech się dzieje co chce ;-)

D. Michalewski 
niemowa
Tomek

Wysłany: 2010-11-24, 09:34   

Częściowo zgadzam się z tym co napisał Miro_mx, wiem to z doświadczenia. Pamiętam, jak sam zaczynałem i wystawiłem przeciętną ocenę jednemu z "mistrzów" i zostałem "zbesztany z błotem" w odwecie. To było na innym portalu. Ale jest też wiele osób, które bardzo mi pomogły w doskonaleniu mojego warsztatu i dzięki którym zrobiłem wielki krok na przód za co im w tym miejscu dziękuję. Wracając do tematu to moim zdaniem najlepszym rozwiącaniem jest anonimowość do momentu zkończenia głosowania na zdjęcie miesiąca. W zasadzie po wyborze zdjęć zakwalifikowanych do głosowania, reszta zdjęć z galerii robiła by się "jawna" a kolejne 5 po głosowaniu. Myślę, że to było by najbliższe ideału.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2010-11-24, 09:49   

tutaj nie ma ocen tutaj polecasz lub nie
albo podoba ci sie zdjecie albo podoba ci sie bardziej i wtedy polecasz
mozna nie pisac pod fotka ze polecasz widac tylko na liczniku polecen
ankiete fotki miesiaca mozna zrobic anonimowa i tutaj widze jakis sens
z reszta to moze byc problem tech ktory jest do zrobienia zapewne tylko jeszcze niewiem jakim nakladem pracy programisty

D. Michalewski 
niemowa
Tomek

Wysłany: 2010-11-24, 10:25   

Marku ja wiem, że tutaj się polaca zdjęcia a nie ocenia i że polecenie jast anonimowe :-) . To co napisałem z ocenami to tylko przykład (tego, jak niektórzy reagują na krytykę).

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2010-11-24, 10:37   

ja wiem ze krytyka boli ale jak sam pisales pomaga pomaga w wielu przypadkach
poprostu trzeba sie na nia uodpornic i wyciagnac wnioski jesli krytykujacy oczywiscie ma racje

D. Michalewski 
niemowa
Tomek

Wysłany: 2010-11-24, 10:57   

racja

Miro_mx 
moderator
Mirek

Wysłany: 2010-11-30, 11:38   

Przypominam wątek:)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2010-12-29, 21:20   

tomecz, ankieta sie juz skonczyla a nawet nie zainteresowales sie wynikiem i nie podjąłes dalszej dyskusji po wyniku

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2010-12-29, 21:44   

Dorzucę moje skromne zdanie . Jestem za komentarzami i polecaniem zdjęć . Dlaczego ? jestem początkującym " fotografem " przyrody i zaczynam na tym forum . Do tej pory uważałem że moje zdjęcia są przyzwoite i dlatego nie pracowałem nad nimi . Myślałem też że zdjęcie dobrej jakości można zrobić każdym aparatem w każdych warunkach .
Na tej stronie zostałem sprowadzony na ziemię ( za co wszystkim dziękuję ) i dopiero teraz będę dążył do perfekcji , na początku do robienia zdjęć tym co mam . Następnie będę dążył do wymiany sprzętu . To wszystko uświadomiły mi komentarze .
Pozdrawiam Piotr.

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-01-08, 17:28   

Co oznacza zapis w ankiecie "na mnie nie licz"? Bo jak widać, 59% zagłosowało właśnie tutaj ...
Dopiero co przyłączyłam się do Was i wstawiłam swoje pierwsze zdjęcia. Bardzo lubię uwagi, każde! i to polecanie też mi się podoba, bo wyraża - moim zdaniem - najwyższy stopień akceptacji zdjęcia, jako całości(ptak, gatunek, techniczne wykonanie, środowisko, nastrój, klimat i co tam jeszcze ...). Gdybyście powtarzali tę ankietę, to jestem "za" uwagami słownymi pod zdjęciami i za polecaniem. :bravo: Warunek: w miarę możliwości powinna panować zasada: wstawiam zdjęcia-podlegam ocenie = inni wstawiają-oceniam. Bo tylko wstawiam a inni oglądają i piszą uwagi, a ja - nie mam czasu na opiniowanie cudzych zdjęć, to absolutnie NIE, to niesprawiedliwe ... :evil: Po pewnym czasie, taką osobę należałoby zwyczajnie zbojkotować, niezależnie od jej ważności i mistrzostwa. :klup1:

Birdwatcher 
małomówny
Kapitan Planeta

Wysłany: 2011-01-08, 17:49   

Od siebie: nie patrzę na podpis - patrzę na zdjęcie. Oceniam zdjęcie, nie liczcie na słodzenie i TWA z mojej strony. Z powodu ignorancji, dupolizania itd odeszłam z wiodącego portalu fotograficznego, które stało się rynsztokiem opluwających się ludzi, tych uważających się za wybitnych, pastwiących i wylewających swoje frustracje na początkujących... tych fajnych, którzy zaczęli się powoli sypać...tych początkujących załamanych i rezygnujących bo ktoś "z wyższej półki" miał zły dzień i napisał wylewnie co sądzi o wypocinach czy pstrykach nie pisząc nic konstruktywnego..
komentarze typu "jak śmiałam ocenić to tak źle - spójrz w galerię zanim coś napiszesz" - stanowiły normę, a do osób jakichś surowych z racji mojego amatorstwa nie należę, o czymś świadczą prawda?
Trafiłam tu - nie wiem po ile macie lat - kto to dla mnie Pan, kto nie, panuje tu dla mnie bardzo fajna atmosfera, z chęcią zabrałam manatki z poprzednich forów (tak się to pisze?). Powoli poznaję Was i wasze pro lub amatorskie zdjęcia:)) i bardzo mi się to podoba. Jestem tez gotowa na krytykę.
Stronniczości nie unikniemy, ale ludzie... sądzę, że w sporej większości mamy po "dzieścia" i więcej lat więc nie zachowujmy się jak dzieci:)
Sądzę, że dzięki dystansowi unikniemy słodzenia i wzajemnego "polecania" swoich zdjęć, na ankietę nie zdążyłam ale postuluję za pozostawieniem tej opcji - poniekąd jest to sprawdzian nas samych, naszej dojrzałości. Zdjęcie miesiąca tez jest dobre:) Oraz pojedynki, gdzie np. ja zdolny leń potrzebuję czasem kopa:D

Pozdrawiam serdecznie - Anna:)

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2011-01-11, 22:23   

Birdwatcher, kazdy facet ma cos z dziecka :)

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-01-11, 23:17   

Fotosc, każdy - facet i baba - mają w sobie coś z dziecka. :-P Im więcej, tym lepiej i oby tak nam pozostało do ... końca... :zly:

Birdwatcher 
małomówny
Kapitan Planeta

Wysłany: 2011-01-12, 10:32   

owszem ma, ale mieć coś z dziecka a być dziecinnym to dwie różne rzeczy:))
Pozdrawiam.

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-01-12, 11:13   

Birdwatcher, całkowicie się z Tobą zgadzam :-D W moim rozumieniu, mieć coś z dziecka to znaczy dziwić się jeszcze, pytać, być otwartym i ciekawym świata i ludzi, mieć odwagę zrobić uwagę, zachwycać się, cieszyć z drobiazgów, odczuwać emocje, okazywać radość itp., itd.
Dziecinne jest obrażanie się, niekontrolowane wyrażanie emocji w sytuacjach do tego niepasujących, mówienie prawdy za wszelką cenę, załamywanie się przy słowach krytyki i wpadanie w euforię po każdej pochwale, paplanie byle czego i mówienie tego, co się pomyśli - nawet negatywnie, żądanie i oczekiwanie że to czego chcę musi być spełnione, niezależnie od potrzeb wszystkich innych dookoła itp., itd...
Nie jest to jednak chyba forum na psychologiczne rozważania, więc ze swojej strony już się wyłączam z ewentualnej dyskusji. :roll:

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-01-12, 11:25   

Cytat:
Nie jest to jednak chyba forum na psychologiczne rozważania, więc ze swojej strony już się wyłączam z ewentualnej dyskusji.

a czemu nie troszke psychologi kazdemu sie przyda bedziemy odporniejsi :-D

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-01-12, 11:33   

No, dobrze, zobaczymy, czy ktoś sie odezwie, czy wątek samorzutnie sie zamknie ...

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2011-01-12, 11:59   

Mamy ciężkie czasy ! Pierwsza faza agresywnego kapitalizmu w którym to człowiek musi mieć " twarde serce " lub " twardą d..ę " Konstruktywna krytyka jest w/g mnie potrzebna .
Powoduje że się dąży do poprawiania błędów popełnianych w tym co się robi . Ja na przykład zacząłem wkładać okulary podczas obróbki swoich zdjęć , bo się okazało że zdjęcia są nieostre . :-) . Jak by mi nikt nie zwrócił uwagi to bym dalej uważał że jest wszystko OK .
To samo dotyczy kadrowania czy innych szczegółów fotografii przyrodniczej .
Jak to mówią " człowiek uczy się całe życie a i tak głupi umiera .
Pozdrawiam.

Birdwatcher 
małomówny
Kapitan Planeta

Wysłany: 2011-01-12, 12:33   

to prawda...

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2011-01-12, 14:41   

ja tam lubie mowic , pisac co mysle :-)

Amedos 
milczek
Michał

Wysłany: 2011-01-13, 18:05   

Mnie tam nie przeszkadza polecanie. Dobre fotki będa mieć wiele poleceń. Jeśli słabsze będą windowane, to chyba nikt nie jest ślepy ;)
Jest tylko jedna rzecz zle zrobiona i można to wykorzystać, pewnie admini wiedza.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-01-13, 18:14   

Cytat:
Jest tylko jedna rzecz zle zrobiona i można to wykorzystać, pewnie admini wiedza.

Amedos, o co chodzi bo nie kumam

Amedos 
milczek
Michał

Wysłany: 2011-01-13, 18:23   

No Pw wysle ;)

Odpowiedz do tematu