Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Hyde Park » Ksiązki

Ksiązki
Autor Wiadomość

Maciej Rębiś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-19, 17:27   Ksiązki

http://www.swiatobrazu.pl/ksiazki,fotprz.htm

Uchwycone w niesamowitym, niepowtarzalnym momencie, a przy tym ostre jak żyletka i doskonałe kompozycyjnie... Właśnie takie zdjęcia profesjonalnych fotografów przyrody budzą konsternację i zazdrość niemal każdego pasjonata obiektywu. Czy zastanawiałeś się kiedyś - widząc te zapierające dech, perfekcyjne technicznie zdjęcia dzikiej natury - nad tym, jak zostały zrobione? Świetne fotografie przyrody to najczęściej nie dzieła szczęśliwego przypadku, lecz owoc wielomiesięcznych, mozolnych przygotowań. Poznanie sekretów pracy zawodowców, sposobów planowania niezwykłych ujęć i organizowania wypraw w plener, a także używanych przez nich technik i sprzętu to najlepsza droga do tego, by tworzyć zdjęcia na tym samym, zachwycającym poziomie!

Nowa książka wydawnictwa Helion pt. "Fotografia przyrodnicza. Techniki pracy najsłynniejszych fotografów natury" wydana została pod patronatem SwiatObrazu.pl.

Podręcznik "Fotografia przyrodnicza. Techniki pracy najsłynniejszych fotografów natury" obejmuje zagadnienia z zakresu:
wizualizacji i sztuki patrzenia "kadrami";
planowania ciekawych zdjęć zwierząt i natury;
organizacji rozmaitych wypraw w plener;
wyboru i konfiguracji odpowiedniego sprzętu;
malowania światłem i kontrolowania go;
zrozumienia znaczenia ekspozycji i kontrastu;
fotografii HDR, scalania zdjęć i bracketingu;
artystycznych ustawień ISO i balansu bieli;
redukcji szumów cyfrowych i wyboru priorytetu ostrości;
psychologii elementów graficznych i ich roli w kompozycji zdjęć przyrodniczych;
energii wizualnej, kształtu i potęgi barwy;
fotografowania natury w czerni i bieli.

Zawiera także:
sześć reguł fotografii przyrody… oraz sugestie, kiedy i jak je łamać;
piętnaście bestsellerowych zdjęć od kuchni;
ćwiczenia na sucho, które utrzymają Twoją fotograficzną formę;
pięć treningów fotograficznych, które zrobią z Ciebie zawodowca;
sześć inspirujących projektów fotograficznych do realizacji.

Teraz masz szansę uczyć się od takich mistrzów, jak Art Wolfe, Chris Weston, Jim Brandenburg i Joe Cornish, oraz fotografów "National Geographic" - Joela Sartore’a i Michaela Nicholsa! Oto książka wypełniona po brzegi eksperckimi poradami największych profesjonalistów świata w dziedzinie fotografii natury. Ich wykorzystanie umożliwi Ci podniesienie własnych umiejętności na zawodowy poziom i pobudzi Twoją wyobraźnię. Przeczytasz o tym, jak zadbać o idealną ostrość i ekspozycję fotografii w rozmaitych warunkach oświetleniowych oraz pogodowych czy podczas fotografowania zwierząt w ruchu. Poznasz także podstawy organizowania skutecznych wypraw w plener i wcześniejszego planowania ciekawych kadrów. Dzięki zadanym ćwiczeniom i projektom z każdym zdjęciem będziesz nabierać coraz większej pewności siebie. Wykształcisz w sobie praktyczne nawyki i umiejętności, dzięki którym zaczniesz myśleć i działać jak profesjonalista.

Poznaj największe sekrety zawodowych fotografów dzikiej natury!
Jak przygotować profesjonalną wyprawę z aparatem w plener?
Jak zaplanować i komponować ciekawe ujęcia zwierząt i krajobrazów?
Jak zadbać o idealną ostrość i ekspozycję zdjęć w różnych warunkach?

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-07-19, 19:34   

bardzo ciekawa lektura Macieju
dziekuje

Maciej Rębiś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-19, 19:37   

To moze zrobic dzial ksiazki i wrzucic/ac co sie ukazlo?

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-07-19, 20:01   

no moze nie dzial a temat zalozyc i moge go podwiesic jak taki powstanie ptasio przyrodnicza literature mozna zamieszczac w nim

Maciej Rębiś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-19, 20:05   

Ja sie nie znam nazewnictwie :)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-07-19, 20:27   

w tym dziale mozna umieszczac takie informacje jak twoja a ja ten temat podwiesze ze w tym dziale bedzie zawsze temat na 1 miejscu :)
a bedzie wygladalo to tak
http://fotoptaki.art.pl/viewforum.php?f=13

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-07-21, 13:02   

Macieju, dzięki za wiadomość o takiej książce. Pozycja bardzo przydatna. Już się nią zainteresowałam :) ) :bravo:

Maciej Rębiś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-21, 13:43   

Spoko, trzeba sobie pomagac :)
Jak ktos ja kupi to poproszę o recenzję.

Wlodeks 
gaduła

Wysłany: 2011-07-21, 18:52   

Fajnie, że będzie dział o literaturze :bravo: książkę zamówiłem,,,

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-07-21, 19:57   

fajnie jak temat bedzie na bierzaco aktualizowany mam nadzieje ze Maciek bedzie go pilnowal :)
za to bedziemy mu wdzieczni :bravo:

Wlodeks 
gaduła

Wysłany: 2011-07-21, 21:38   

W tej księgarni jest najtaniej : http://szczytnicka.pl/pro...ducts_id=669310 :-D

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2012-02-02, 21:08   

Dodam recenzję książki, którą przeczytałam już w końcu grudnia (jeden z prezentów pod choinkę). Książka bardzo mi się podobała i szczerze ją polecam.

"Dostałam niedużą książkę, której fabuła osnuta jest wokół ptaka. Napisała ją znana, również w Polsce, pisarka Fannie Flagg, tytuł - „Święta z kardynałem” (Wyd. Nowa Proza, Warszawa 2011). Gdyby nie rysunek ptaka na okładce, można by pomyśleć, że opowieść dotyczy hierarchy kościelnego, zwłaszcza w zestawieniu ze Świętami. Tytuł książki nadal zwodzi w zestawieniu z rysunkiem na okładce. Dla kogoś, o minimalnej wiedzy ornitologicznej, któremu nazwa ptaka - „kardynał” coś mówi, rysunek czerwono-niebieskiej papugi w klatce, nasuwa raczej przykre skojarzenia, ale absolutnie nie odpowiada wizerunkowi kardynała (pod żadną zresztą postacią).
No, dobrze … Nie ma co dzielić włosa na czworo. Tytułowy kardynał jest wdzięcznym, pięknym ptaszkiem – nieco egzotycznym dla Polaków, ale popularnym, lubianym i dobrze znanym Amerykanom.
Jego historia w książce zaczyna się dramatycznie. Ptaszek został postrzelony z wiatrówki przez małych chuliganów a uratowany przez Roy`a, sklepikarza w miasteczku.
Cytat:
„Mały ptak był potargany, szarobury i tak młody, że Roy nie umiał nawet rozpoznać, co z niego wyrośnie. (…) Roy zdawał sobie sprawę, że nie uratuje ptaszka, ale zwinął go w starą skarpetkę i ułożył w tekturowym pudełku, które schował w ciemnym i ciepłym pokoiku na zapleczu, gdzie maluchowi nie zagrażały żadne drapieżniki. Przynajmniej oszczędzi mu śmierci w szponach jastrzębia czy sowy”.

Ptaszek, oczywiście przeżył … a potem dużo się działo z nim i dzięki niemu. W opowieści, ptaszkowi nadano imię „Jack”. Pokochała go mała dziewczynka o imieniu Patsy. Kiedy nie wiadomo skąd, pojawiła się w miasteczku,
Cytat:
„była w wieku 5-6 lat, bosa, ubrana w brudną i poszarpaną bawełnianą sukienkę”
na dodatek – widocznie utykająca na nogę.
Rzecz dzieje się w stanie Alabama w USA, w miejscowości o znamiennej nazwie - Lost River, przez mieszkańców określanej rajem na ziemi. W folderze reklamowym można było przeczytać następujące zapewnienie „Tutejsze zimy przypominają raczej wiosnę lub wczesną jesień na północy. Przyjemne spacery na łonie natury są u nas możliwe przez cały rok … A nad rzeką wprost roi się od kaczek, gęsi, indyków, gołębi, przepiórek, szopów praczy i wiewiórek”. Nad rzeką bohaterowie książki spotykali też rybołowy, czaple siwe i białe, zimorodki oraz wiele innych ptaków. A w rzece – mnóstwo ryb , prawdziwy raj dla wędkarzy!
Postacie z książki to zwykli ludzie, kobiety i mężczyźni o dość pokręconych życiorysach, mający swoje problemy i przyjemności życiowe, wyróżniający się w swojej społeczności uprawianym zawodem, hobby, pasją życiową, charakterem, temperamentem, wreszcie – wyglądem i zachowaniem. Ciekawe, charakterystyczne typy, zarysowane oszczędną kreską i bez nadmiaru wielkich słów. Prostota języka wydaje mi się dużym atutem tej pozycji.
Książka jest mieszaniną prawdy psychologicznej i bajki, magia miesza się z faktami, emocje i namiętności kryją się pod powierzchnią ogłady i dobrego wychowania. Jak określa ją Wydawca: „amerykańska wersja opowieści wigilijnej”. Książka jest może nieco przesłodzona, troszkę ckliwa, ale niesie – tak potrzebne w dzisiejszym stechnicyzowanym, ucywilizowanym i skomercjalizowanym świecie – przesłanie o sile wspólnoty, przyjaźni, miłości, dobrym sercu i poszanowaniu przyrody. O zwycięstwie wiary w możliwość spełniania się marzeń nad pesymizmem i zwątpieniem. Wzrusza i zadziwia nagłym zwrotem akcji. Mnie się bardzo spodobała. Czyta się ją jednym tchem. Polecam ją z pełnym przekonaniem …

Pod linkiem http://www.nowaproza.eu czytamy o autorce książki takie słowa:
Cytat:
„Jej prawdziwe nazwisko to Patricia Neal. Fannie Flagg to pseudonim artystyczny przyjęty z konieczności... W wieku ośmiu lat zadebiutowała na deskach teatru szkolnego, grając w sztuce własnego autorstwa. Finał był opłakany: domorosłą aktorkę wyrzucono ze szkoły! Powód: tekst zawierał słowo: "martini". Zawsze miałam wytrawny dowcip - żartuje dziś autorka.”.

kucik 
niemowa
Michal Kut

Wysłany: 2012-02-03, 18:26   

"Fotografia przyrodnicza. Techniki pracy najsłynniejszych fotografów natury" - ktoś zakupił tą książkę? Szukam jakieś książki o technice w FP, a ta wygląda dość ciekawie...

"Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył"

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-02-07, 16:08   

Ptaki. Przewodnik Collinsa

„Jedyny przewodnik rzeczywiście wart wzięcia w teren. Świetne rysunki, doskonałe wskazania cech diagnostycznych”.
dr Przemysław Chylarecki

Przewodnik Collinsa Ptaki
• Najbogatszy i najbardziej użyteczny.
• Zawiera wszelkie informacje potrzebne do oznaczenia każdego gatunku o dowolnej porze roku.
• Szczegółowe opisy podają wielkość, środowisko życia, zasięg, cechy diagnostyczne i głos.
• Aktualne mapy występowania dają informacje o lęgowiskach, zimowiskach i trasach przelotów.
• Niniejsze wydanie zawiera 3500 ilustracji autorstwa światowej sławy artystów rysujących ptaki.

Format: 13,5 x 19,4 cm
Liczba stron: 448 stron
Oprawa: twarda
Cena brutto 89.10 zł

Książka będzie dostępna od 2012-03-19

szycho 
małomówny
Tomasz Szyszko

Wysłany: 2012-02-07, 18:02   

Czyli w końcu polska edycja "Collins Bird Guide"? Fajnie. Ja się piszę.
Marku, "Cena brutto dla Ciebie: 89.10 zł", to tylko dla ciebie?

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-02-07, 18:37   

ups Tomaszu tak bylo na stronie multico i tak mi sie skopiowalo wiec dla nas :)

leszekel 
szara eminencja
czyli nie do ruszenia

Wysłany: 2012-02-07, 18:53   

A tutaj widzę troszkę taniej :-D
http://www.przyrodnicze.p...2-id-10274.aspx

Krzysztof S 
milczek
Krzysztof Sztaba

Wysłany: 2012-02-07, 19:46   

Kurcze, do świąt tak daleko, ostatnio same książki o ptactwie znajduję pod choinką, ... ta też by się zdała ;-)

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2012-02-07, 23:35   

Krzysztof S napisał/a:
Kurcze, do świąt tak daleko, ostatnio same książki o ptactwie znajduję pod choinką, ... ta też by się zdała ;-)

niech Ci kupia na zas :) potem beda miec z glowy :)

leszekel 
szara eminencja
czyli nie do ruszenia

Wysłany: 2012-02-08, 09:56   

Krzysztof S napisał/a:
Kurcze, do świąt tak daleko, ostatnio same książki o ptactwie znajduję pod choinką, ... ta też by się zdała

fotosc napisał/a:
niech Ci kupia na zas potem beda miec z glowy

Walentynki się zbliżają. Też dobra okazja :-)

olesniczanin 
niemowa
Mariusz Zimny

Wysłany: 2012-02-08, 18:18   

Ja już zamówiłem.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-02-15, 16:05   

link gdzie podal Leszek jest dodatek
w przedsprzedaży promocyjnie "Jakie to pióro?" GRATIS

PittR 
niemowa

Wysłany: 2012-08-29, 20:34   

Własnie zakończyłem lekturę Ksiązki Marka Syguły Biebrzański Kłusownik .
Obiecałem Markowi recenzję książki, i powstanie ona wkrótce, a Koleżankom i Kolegom polecam lekturę tej bez mała stupięćdziesięcistronnicowej pozycję zilustrowaną zdjęciami Autora.
Książka powstała w okresie debaty publicznej nt przebiegu drogi tranzytowej ViaBaltica i nowych pomysłów zagospodarowania turystycznego doliny Biebrzy. To osobiste, a przez to subiektywne spojrzenie autora na ochronę tego unikatowego obszaru. Znawcy tematu, wychowanego także w nadbiebrzańskim Dolistowie, choć mieszkańca Ostrołęki. Człowieka, którego bagno wciągnęło na dobre, podobnie jak piszacego te słowa...
Dla wszystkich milośników przyrody - lektura obowiązkowa. Dla tych którzy kochają Biebrzę - odwiedzicie z bohaterami powieści znane sobie miejsca i odświerzycie wspomnienia, dla tych którzy Biebrzy jeszcze nie poznali - zabierzcie ją ze sobą na tę pierwszą wyprawę.
Zajrzyjcie także na blog Marka Moja Biebrza
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu