Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Obserwacje » Woj.Pomorskie » Obserwacje ptaków 2011

Obserwacje ptaków 2011
Autor Wiadomość

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-10-16, 16:17   Obserwacje ptaków 2011

Dzisiaj z ciekawszych: w Pucku nadal 4 białoczółki próbują złapać stopa, 2 kolejne niepłochliwe koło zatoki we Władku. Bardzo ciekawie zrobiło się w Bece. Na zalanej łące na terenie rezerwatu kilkadziesiąt bernikli białolicych (bez lunety nie mogłem dokładnie oszacować), kilkadziesiąt żurawi, masa gęgaw i różnistych kaczek, trochę czapli siwych i jedna czapla biała. Na Zatoce koło rezerwatu bardzo dużo przeróżnych kaczek. I jeden debil, który zakopał się crossem w błocie w rezerwacie, tuż obok drogi z płyt. Zwróciłem mu uwagę (bardzo delikatnie mówiąc) co on tu w ogóle robi, przeprosił, położył uszy po sobie, ale kiedy udało mu się wyjechać próbował mnie przejechać wystawiając środkowy palec. Miał szczęście że pałka teleskopowa została w aucie bo miałby dziurę w kasku.
W Rewie masa ludzi i tyle. A rano w parku na Przymorzu rożeńca nie zastałem, ale był świstun. Ponadto dwukrotnie odwiedziłem krzaczki w Celbowie, ale dzierzba rudogłowa znowu mi się nie pokazała.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-10-16, 16:45   

pierwsze obserwacje z pomorskiego brawo Marcinie :bravo:
te 4 bialoczelne widzialem ale nie bylo czasu zeby je pofotografowac
na ta dzierzbe to masz pecha

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-10-21, 18:57   

Dziś znowu objazdówka po płw helskim i zatoce. W Helu: ok 20 edredonów dość blisko brzegu, 2 moje pierwsze lodówki, podobno dziś w porcie była widziana mewa blada, żadnej białorzytki niestety nie spotkałem.
W Jastarni 1 krzykliwiec i tyle :-) . We Władku kilka lodówek i jeden świergotek nadmorski.
Na polach koło Żelistrzewa ok 30 żurawi, spore mieszane stadko siewek złotych i czajek (może jest wśród nich jakaś rzadkość? :-) ). W Bece 17 bernikli białolicych, kilka białoczółek, jedna zbożówka i dużo gęgaw.

Odpowiedz do tematu