Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Hyde Park » Studia

Studia
Autor Wiadomość

tomcio15 
niemowa

Wysłany: 2011-10-30, 15:58   Studia

Witam! Do studiów mam jeszcze sporo czasu, ale nie zaszkodzi pomyśleć o nich trochę wcześniej.Interesuję się przyrodą a w szczególności ptakami.Chcę iść w tym kierunku.Czy trzeba udać się na zoologię?A potem co dalej by zostać tym ornitologiem?Czy da się z tego żyć?Czy lepiej iść na leśnika lub jakieś inne ciekawe kierunki związane z przyrodą?

Wlodeks 
gaduła

Wysłany: 2011-11-02, 13:01   

Tomek, , poruszyłeś ciekawe zagadnienie. Powiem Ci, że sporo lat temu też stałem przed takim dylematem,,,, no cóż , wtedy wybrałem weterynarię, a ptakami zajmuje się amatorsko. :-D pozdrawiam Ciebie serdecznie i życzę byś wybrał dobrze :->

Hubert Gajda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-02, 16:33   

wybierz taki kierunek by mieć prace później
najlepiej taką by mieć kasę na sprzęt :-P
studia to jedno a perspektywa pracy to drugie
życie weryfikuje młodzieńcze wyobrażenia o rynku pracy
Studiowałem leśnictwo i puki co nie pracuje w zawodzie
zawód piękny i to w stabilnej firmie ale liczba wakatów bardzo ograniczona
Nie mówię że w leśnictwie panuje nepotyzm, ale powiedzmy sobie szczerze że rodzina bądź dobre znajomości bardzo ułatwiają start!
Zorientuj się najpierw jakie masz perspektywy pracy po danym kierunku bo czasem lepiej wybrać kierunek zupełnie nie związany z twoją fotograficzno-ptasią pasją, po to by później mieć prace która da ci kasę by tą pasję rozwijać!
Wiem że niewiele pomogłem ale poważnie przemyśl jaki kierunek byłby dla Ciebie najbardziej optymalny (czyt. praca w wyuczonym zawodzie za godne pieniądze)
Pozdrawiam i życzę powodzenia

tomcio15 
niemowa

Wysłany: 2011-11-02, 19:03   

Mam jeszcze sporo czasu do przemyślenia.Z góry dziękuje za porady :-)
Napewno będe chciał studiować bo bez tego kicha choć ludzie z wyszym wykształceniem nie ma ją dzisiaj pracy.Napewno bedę szukał studia, które będą dla mnie ciekawe i dobrze opłacalne.Zawsze trzeba mieć jakiś plan awaryjny...
Cięzkie to czasy czeka moje pokolenie ;-)

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-02, 22:21   

Tak się składa, że mnie czeka taki sam wybór i to już w przyszłym roku :-) Matura i .... jednak studia na kierunku leśnictwo... ;-) Dziadek, 2 wujków, ojciec... wszyscy sa/byli leśniczymi ;-) a jak nei znajde pracy w lesie to do policji pójde :mrgreen:

PiotrG 
niemowa
Piotr Górny

Wysłany: 2011-11-03, 16:31   

tomcio15, ja miałem takie rozterki rok temu. Jeszcze się uczyłem biologii na maturę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i też chciałem iść na leśnictwo, ale później zdecydowałem tak jak pisze Hubert Gajda, żeby nie mieć problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy - bo wiadomo - sprzęt jednak sporo kosztuje. I dzięki zmianie decyzji jestem obecnie na I roku informatyki w Wawie. Czy się opłaciło napiszę za parę lat :-D Pozdrawiam.

tomcio15 
niemowa

Wysłany: 2011-11-03, 18:27   

Sławek Wojtczak napisał/a:
Tak się składa, że mnie czeka taki sam wybór i to już w przyszłym roku :-) Matura i .... jednak studia na kierunku leśnictwo... ;-) Dziadek, 2 wujków, ojciec... wszyscy sa/byli leśniczymi ;-) a jak nei znajde pracy w lesie to do policji pójde :mrgreen:

Leśnictwo ponoć fajna sprawa tylko ciekaw jestem jakie są zarobki.Na policję raczej nie idz.Zarobki nawet nawet(2000zł).Masz jeszcze wojsko i straż pożarną.Myślałem żeby iść do wojska.Tato był żołnierzem(już emerytowany), dziadek.Zarobki dosyć dobre.Średnio szeregowy ma 2200zł na ręke.Można iść też na szkołę podoficerską lub oficerską.Są różne przewileje.A przede wszystkim na mundurowych lecą dziewczyny :-P
W sumie wojsko to nie taki zły pomysł :-)
Tylko kto wie co bedzie za 4 lata :-)

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-03, 20:47   

tomcio15 napisał/a:
Leśnictwo ponoć fajna sprawa tylko ciekaw jestem jakie są zarobki

Nie są złe :-P Dobrze, że coraz mniej osób na leśnictwo idzie, bedzie mniejsza konkurencja o prace :mrgreen:
tomcio15 napisał/a:
Na policję raczej nie idz

Jestem innego zdania :-)

Patryk Gala 
niemowa

Wysłany: 2011-11-04, 21:28   

PiotrG napisał/a:
jestem obecnie na I roku informatyki w Wawie. Czy się opłaciło napiszę za parę lat

Jaką chcesz wybrać specjalizacje potem? ;-)

Ja jestem w drugiej klasie LO i niedługo stanę przed podobnym wyborem, raczej pójdę na coś technicznego. Warto też zwrócić uwagę na studia na których są stypendia. Np fizyka techniczna :-P

tomcio15 
niemowa

Wysłany: 2011-11-05, 14:34   

Patryk Gala napisał/a:
PiotrG napisał/a:
jestem obecnie na I roku informatyki w Wawie. Czy się opłaciło napiszę za parę lat

Jaką chcesz wybrać specjalizacje potem? ;-)

Ja jestem w drugiej klasie LO i niedługo stanę przed podobnym wyborem, raczej pójdę na coś technicznego. Warto też zwrócić uwagę na studia na których są stypendia. Np fizyka techniczna :-P

I to ponoć nie małe.Wszystko chyba zależy który rok i jaki kierunek.Siostra kiedyś wspominała, że jej koleżanka studiuje coś takiego na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.Jest na 2 roku studiów i dostaje co miesiąc ok.1200zł :-P Czyli wystarczy na akademik,jedzenie i jakieś małe przyjemności.Rodzice coś zawsze podeślą :-P

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-05, 15:54   

ale srednia zapewne musi byc wysoka zeby dostac kaske bo za darmo jej nie dadza

PiotrG 
niemowa
Piotr Górny

Wysłany: 2011-11-05, 16:45   

Marek Paluch napisał/a:
ale srednia zapewne musi byc wysoka zeby dostac kaske bo za darmo jej nie dadza

Ponoć wcale nie, głównie to stypendium jest za sam fakt studiowania na takim właśnie kierunku, oczywiście w póżniejszych semestrach trzeba mieć odpowiednią średnią, ale nie aż tak wysoką jakby mogło się wydawać. Myślałem o tym kierunku rok temu - i właśnie dlatego ,,w razie co'' zdawałem rozszerzoną fizykę :klup1: :klup1: Głównym zamysłem jednak było pójście na informatykę do Wawy, gdy zrezygnowałem z leśnictwa. Odpowiadając na pytanie Patryka, w przyszłości interesuje mnie praca programisty - a za to kaska jest już naprawdę duża. Środki na sprzęt będą, oby był czas. Bo teraz to jest go b. mało. Niestety - coś za coś - studiowanie przedmiotów ścisłych zabiera wbrew pozorom naprawdę dużo czasu. No ale mam nadzieję na najbliższe focenie coś około 11 listopada. :-)
Pozdrawiam.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-05, 17:06   

Cytat:
w przyszłości interesuje mnie praca programisty - a za to kaska jest już naprawdę duża.

znam ludzi z firmy digtland siedza przed kompem mase godzin moze i maja lepsza kase ale nie bedziesz mial czasu na focenie :)
chyba ze na wyjedzie w keni z samochodu

tomcio15 
niemowa

Wysłany: 2011-11-05, 18:32   

Sławek Wojtczak napisał/a:
tomcio15 napisał/a:
Na policję raczej nie idz

Jestem innego zdania

Nie wiem jak Ty ale ja bym nie chciał być tak poniżany jak obecnie są policjanci.Warto też pomyśleć o rodzinie.Mogą z tym być różne nie przyjemności.Praca bardzo ryzykowna i nie miło przyjmowana przez społeczeństwo.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-05, 18:36   

Cytat:
nie miło przyjmowana przez społeczeństwo.

no jak sie bije obywateli w bialy dzien a prokuratura odpowiada ze obywatel wypadl przez zamkniete drzwi to co sie dziwisz

Cytat:
Mogą z tym być różne nie przyjemności.

jak w kazdym zawodzie

Cytat:
Ty ale ja bym nie chciał być tak poniżany jak obecnie są policjanci.

co masz na mysli ponizany ?

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-05, 18:42   

tomcio15 napisał/a:
nie miło przyjmowana przez społeczeństwo.

Jest społeczenstwo i społeczenstwo :-)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-05, 19:05   

Cytat:
Jest społeczenstwo i społeczenstwo

to wcale nie upowaznia policji do lamania prawa

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-05, 19:37   

Marek Paluch napisał/a:
to wcale nie upowaznia policji do lamania prawa

nie nie nie, wcale mi nei o to chodziło. Pisząc, ze są 2 rodzaje społeczenstwa, chodziło mi bardziej o młodzież itp, którzy z góry sa źle nastawieni odnośnie policji, bo ich gania ze stadionów mówiąc przykładowo. A mz ze stadionowymi wandalami i tak policja postepuje łągodnie

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-05, 19:52   

tak tu przyznam racje chociaz wcale policjant nie musi napierniczac po kosciach kibola to przepisy powinny ich nauczyc ale co to za przepisy

Harvester 
milczek
Tomek Kierkowicz

Wysłany: 2011-11-05, 20:30   

Teraz przecież jest moda na bycie JP 100%... W jakiś zawodówkach, czy w techinkach też 3/4 osób nosi ubrania JP, CHWDP itp. A jak widzą tylko policjanta to od razu uciekają, żeby napisu nie zobaczył... :klup3:

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-05, 20:31   

Marek Paluch napisał/a:
to przepisy powinny ich nauczyc ale co to za przepisy

W sumie tak, ale niektórzy to są niereformowalni i może tylko pomóc pała i cn 4-cyfrowa grzywna :-)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-05, 22:05   

no ta druga kara byla by duzo lepszym bodzcem do czlowieczenstwa
sami rodzice wybili by mu pilke z glowy

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-05, 23:11   

Marku, widzę jesteś zwolennikiem delikatniejszych form przekazu :mrgreen: Ja w niektórych sytuacjach jestem zwolennkiem "łopatologii" :mrgreen:

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-05, 23:33   

eeeee nie dokonca :mrgreen: tylko nie pisze tego tutaj na forum ja to takich ktorzy robia zadme niszcza mienie prywatne panstwowe to rozwiazal bym to tak :pif: :pif: :pif: zeby nie zapelniac wiezen bo nie bede tego utrzymywal z moich podatkow :mrgreen:
otworzylem sie :mrgreen: :mrgreen:

evilseed 
milczek
Kamil Wilkos

Wysłany: 2011-11-06, 07:30   

Jestem zwolennikiem podobnych rozwiązań co Marek :mrgreen: Ewentualnie przywrócić obozy pracy (jakiś kamieniołomy?) co by nie musieć utrzymywać z podatków więźniów. Niech zarobią na siebie i na społeczeństwo :mrgreen:
Doskonałe miejsce dla myśliwych pasjonatów :pif:

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-06, 10:39   

Marek Paluch napisał/a:
eeeee nie dokonca :mrgreen: tylko nie pisze tego tutaj na forum ja to takich ktorzy robia zadme niszcza mienie prywatne panstwowe to rozwiazal bym to tak :pif: :pif: :pif: zeby nie zapelniac wiezen bo nie bede tego utrzymywal z moich podatkow :mrgreen:
otworzylem sie :mrgreen: :mrgreen:

a jednak :mrgreen:
ale najlepsze to jest to ze osoba, która ma przykładowo 500zł długu, idzie siedzieć do więzeienia na miesiąc, gdzie panstwo straci nie tylko te 5 stów, ale tez wyłozy sporo kasy na utrzymanie wieznia :-P
evilseed napisał/a:
Doskonałe miejsce dla myśliwych pasjonatów :pif:

Akurat mysliwi pasnjonaci to pół biedy, ale mięsiarze... :evil:

tomcio15 
niemowa

Wysłany: 2011-11-06, 18:36   

Marek Paluch napisał/a:
Cytat:
Ty ale ja bym nie chciał być tak poniżany jak obecnie są policjanci.

co masz na mysli ponizany ?

Moge podać przykład z przed miesiąca tylko że troszeczke bedzie wulgarnie a tego chce uniknąć.Przykładowy filmik http://www.youtube.com/wa...player_embedded
Marek Paluch napisał/a:
tak tu przyznam racje chociaz wcale policjant nie musi napierniczac po kosciach kibola to przepisy powinny ich nauczyc ale co to za przepisy

Z tym się zgadzam tylko jak słowo do nich nie przemawia?Zanim oni coś zrobią to pół miasta przewrócą.Są zagrożeniem dla społeczenstwa.Nawet nie chciał bym się znaleść obok takiego wydarzenia.
Harvester napisał/a:
Teraz przecież jest moda na bycie JP 100%... W jakiś zawodówkach, czy w techinkach też 3/4 osób nosi ubrania JP, CHWDP itp. A jak widzą tylko policjanta to od razu uciekają, żeby napisu nie zobaczył...

Zapomniałeś o STOPROCENT :-P

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-06, 20:24   

tomcio15 napisał/a:
Moge podać przykład z przed miesiąca tylko że troszeczke bedzie wulgarnie a tego chce uniknąć.Przykładowy filmik http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Za obraze policjanta na służbie paragrafy sa jakies, czy się mylę? Ja tam sobie do serca takich ponizen bym nie brał, zal mi tego kolesia, ze taki ograniczony umysłowo jest :-P

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-06, 21:06   

za pare nascie lat jak zobaczy jego syn a bedzie zapewne mial wikszy iloraz bo trudno miec mniejszy
to zapewne zmieni nazwisko

olesniczanin 
niemowa
olesniczanin

Wysłany: 2011-11-06, 21:09   

Ja jestem takiego samego zdania co jeden typ co dał komentarz pod tym filmikiem-"Jak na to patrze to żałuje że w Polsce nie ma Zomo"!!!!
Grupy gówniarzy udają bohaterów jak wypiją po 2 piwa i szukają wszędzie zaczepki oraz dewastują wiele rzeczy użytku publicznego.Jak widzę w parku połamane ławki i napisy różnego rodzaju to nic innego ale za każdą szkode powinien złapany zapłacić 20 krotność .
Gnój na filmiku powinien być osądzony za zniewagę funkcjonariuszy i w końcu powinno się zrobić jakąś pokazówke z ogromnym wyrokiem!!!!Za dużo się pozwala moim zdaniem.

Odpowiedz do tematu