Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć » body-co wybrać ?

body-co wybrać ?
Autor Wiadomość

monia 
małomówny
Monika Pastrykiewicz

Wysłany: 2011-11-16, 14:33   body-co wybrać ?

Udało mi sie sprzedac moje body canona i teraz muszę szybko coś kupić.Kasy nie za wiele ale nie chce uzywki tylko nowy.
rozmyslalam nad canon 1100d i 600d.
niby podobne z opisu,napewno rozne ceny.Czy coś jeszcze może poróznic te modele prosze o opinie.W tym tygodniu musialabym coś już kupić,bo bude na drobnice szykuję i trza czymś pstrykać:)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-16, 14:59   

ile masz kasy ?

olesniczanin 
niemowa
olesniczanin

Wysłany: 2011-11-16, 19:59   

Zamiast tych puszek które wymieniłaś wolałbym poszukać coś z serii xxD.

monia 
małomówny
Monika Pastrykiewicz

Wysłany: 2011-11-16, 21:06   

Na body mam ok 2-2,500zł
też myślałam na dwócyfrowym ale chciałabym też by była mozliwość nagrywania filmów czasem cos ciekawego sie dzieje a zdjęcia tego nie oddadzą.

PiotrG 
niemowa
Piotr Górny

Wysłany: 2011-11-16, 21:45   

monia, jesteś w niemal identycznej sytuacji co ja, ale przez te parę lat fotografowania nauczyłem się że za taką cenę nie można mieć wszystkiego. Filmowanie więc sobie odpuszczę bo i tak skupiam się wyłącznie na fotografii. Mimo wszystko wybrałbym xxD, ale ciągle dumam który. Najbardziej się teraz skłaniam do 40D, bo poczytałem trochę o specyfikacji technicznej korpusów z klasy semi pro i stawiam na ten model a nie na 50D ze względu na dobrą jakość fot i niskie szumy, nawet przy wyższym ISO. Dla mnie to niezwykle ważne, bo nie mam długiego szkła jednocześnie jasnego. Inna sprawa, że teraz dość trudno dostać ten model, pewnie zamówię w jakimś sklepie w Bydgoszczy, bo z tego co szukałem w sklepach internetowych to brak 40D :-(

Emil Dzienniak 
Zło konieczne

Wysłany: 2011-11-16, 22:14   

PiotrG, 40-ek nie ma już nówek tylko z drugiej ręki, też wcześniej myślałem o takiej ale zdecydowałem się na 50D. Zawsze to nowe z gwarancją a nie "prawie nowe, z niskim przebiegiem bo tylko 32 tyś klapnięć" Spryciarze umieją resetować nr katalogu i liczbę fotek, i wielką filozofią to nie jest.
monia, body dwucyfrowe jest zawsze lepsze niż xxxD klasy entry level. Mnie najbardziej interesowała 'szybkostrzelność" powyżej 5 kl/s i minimalny czas na poziomie 1/8000 w połączeniu z przedziałem cenowym. Cóż, musiałem wydać nieco wiecej, bo plan miałem zbliżony do Twojego, ale, jakoś poszło. Jeśli weźmiesz na raty z dopłatą brakującej kwoty, to chyba możesz pokusić się na 50D. Co do filmowania - hm, tu są dwie szkoły jazdy. Osobiście uważam, ze do filmowania jest kamera a nie matryca aparatu. Jeśli natomiast już musisz, to sporo tanich kompaktów ma już filmowanie i całkiem nie złe.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-16, 22:49   

skasowac sobie moga ale serwis dokladnie okresli ilosc klapniec
i nie wciskaj Monice kompakta :)

Maciek111 
małomówny

Wysłany: 2011-11-16, 23:04   

Marku ustawić licznik mozna jak się chce . Nie wiele więcej zachodu niż licznik BMW . Widzę wiele okazji i paru uczciwych ludzi na forach. Czasami ktoś ma możliwości i chce zmienić model na wyzszy (dowartosciować się) . Uważam ,że warto szukać. Sam trafiłem statyw Manfrotto 055 -moje marzenie w idealnym stanie , jest super -tylko za dużo waży i muszę go odpuścić . Wiem dlaczego nie dotykany poszedł do ludzi.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-16, 23:46   

ale ja nie pisze o tym liczniku
canon ma soft ktory niestety nigdy nie wydostal sie po za firme ktory dokladnie sprawdza ilosc cyknietych fotek nawet wystawiaja paiery ale malo kto takie posiada przy sprzedazy

Emil Dzienniak 
Zło konieczne

Wysłany: 2011-11-17, 00:02   

Marku, w wielu modelach Canona, do resetu licznika wystarczą proste operacje przy formatowaniu karty, tak z głupoty i niewiedzy skasowałem sobie 800 fotek i na liczniku jestem o te 800 do tyłu - ale teraz wiem że da się, tylko kuzynka nie może mi podarować fotek z wesela :(
Co do kompakta dla Moniki, nie wciskam jej ale przedstawiam jako tańszą opcję. Za 300 można mieć kompakta z super filmem , a taki dodatek w lustrzance to koszt nieco większy i konieczność "słoika" ze stabilizacją , w kompakcie to już nie gra roli, stabilizacja jest na matrycy. Ot taki niuans dla mnie z technicznego punktu widzenia mający jakieś znaczenie pod względem separacji niezawodności sprzętu. Dodałbym jeszcze kwestię ciągłego "grzania" matrycy zasilaniem i wpływu na fotki - temat użycia live view zawsze sygnalizowany w instrukcjach lustrzanek choć nie do końca wyjaśniany - o słabych punktach swojego produktu nie pisze się przecież ;-)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-17, 09:58   

Emilu mozesz sobie nawet rzucic aparatem zeby sie zresetowal na amen :) to oni maja taka mozliwosc odczytania faktyczny stan przebiegu
a najlepiej zadzwonic do serwisu :)
Monika traktuje bardziej powaznie fotografie wiec kompakt ja nie nienteresuje

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2011-11-17, 13:55   

Jesli chcesz nowke body to tylko 7d i masz nagrywanie filmow :)

Marek a ja czasami pstrykam kompaktem P100 i nawet dobre zdjecia wychodza , filmy tez ma :)

[ Dodano: 2011-11-17, 14:01 ]
http://fotoptaki.art.pl/viewtopic.php?t=1845

monia 
małomówny
Monika Pastrykiewicz

Wysłany: 2011-11-17, 14:04   

widze,że propozycje są.Patrzyłam za 50d na ceneo i skapcu ale ofert w sklepach nie ma,na allegro tylko uzywki.Nad tym aparatem się zastanowie,nie chcę naciagać mojego budżetu za duzo bo zwalniam sie z pracy i wiadomo kaska będzie potrzebna:)
Co do nagrywania filmów,jesli piszecie,że to obciąża lustrzankę to mogę sobie to darować będe uzywać starego sony h5.W zasadzie też zawsze byłam za tym że albo jedno albo drugie.Jesli nic nie znajde skusze się na xxxd.

[ Dodano: 2011-11-18, 13:16 ]
A jak ma się sprawa z eos 60d? jest drogi ale 50d nie idzie znaleść.A jeśli juz z tych xxxd to który byłby ok?

Odpowiedz do tematu