Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Hyde Park » Jak krytykować?

Jak krytykować?
Autor Wiadomość

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-12-08, 20:51   

Cytat:
jak często się tu ktoś nie zgadza z Twoją opinią?

jest pare osob takich ale to dobrze bo kazdy moze miec odrebne zdanie bo swiat bylby szary i do d...

Cytat:
Napisałem kiedyś w dyskusji na innej galerii, że "poziom moderacji bywa żenujący i obraża uczestników"

chyba wiem o czym mowisz mam takie same zdanie i staram sie jak moge chociaz pisanie to nie jest moja mocna strona dlatego jestem bezposieredni i mozna odebrac to umnie jako chamstwo :)

Zbigniew Ostaniewicz 
niemowa
Zbyszek Ostaniewicz

Wysłany: 2011-12-09, 11:41   

Jako nowicjusz z wielkim zainteresowaniem przeczytałem całą tocząca się w tym temacie dyskusję. Moje zdanie jest bardzo podobne do opinii Hani. Uważam, że najlepsze efekty w poprawie fotograficznego warsztatu mogą przynieść przyjazne i konstruktywne uwagi, co należy poprawić lub zmienić. Moim zdaniem poziom prezentowanych tu zdjęć jest wysoki i jakaś ostra krytyka jest zupełnie niepotrzebna. Osobiście zupełny brak opinii pod zdjęciem odbieram też jako krytykę, chociaż nie bardzo wiem gdzie popełniłem błędy i co jest nie tak.
Wolałbym konkretne uwagi co należy zmienić. Nie jestem obrażalski a wszystkie uwagi przyjmę z wdzięcznością. Moim celem jest nauka i poprawa własnych zdjęć poprzez analizę konkretnych wskazówek bardziej doświadczonych fascynatów ptasiej fotografii.
Uczę się również poprzez oglądanie i porównywanie swoich fotek do tych najwyżej ocenianych.
Dziękuje za dotychczasowe komentarze i proszę o więcej.
Pozdrawiam i życzę wielu udanych fotek.

evilseed 
milczek
Kamil Wilkos

Wysłany: 2011-12-12, 08:05   

Bardzo fajna dyskusja :)
Ja nie mam nic przeciwko krytyce moich zdjęć, konstruktywnej bądź nie. Nie będę się obrażał o to, że komuś się moje zdjęcie nie spodobało :mrgreen: Co nie oznacza, że nie będę próbował bronić mojego punktu widzenia :)
Jednak jestem dość odosobnionym przypadkiem :) Większość jest wrażliwa na krytykę, czasem wykonanie zdjęcia zabiera bardzo dużo czasu i krytyka bywa mocno deprymująca (doświadczenia z innych forów fotograficznych). W związku z tym bywa, że chwalę zdjęcie pomimo, kilku mankamentów, bo nie chcę zniechęcić do tego fascynującego hobby. Jak pokazuje moje krótkie doświadczenie, to też jest potrzebne, bo taka osoba i tak systematycznie będzie robić postępy obserwując zdjęcia innych. Oczywiście od czasu do czasu kubeł zimnej wody się przydaje ;)
Jeśli chodzi o fotoptaki to wydaje mi się, że jest nieco inaczej. Zdecydowana większość osób to "niby amatorzy" robiący w pełni profesjonalne zdjęcia o poziomie tak wysokim, że wielu zawodowców mogłoby tylko pozazdrościć. Te osoby są już tak "zaprawione w boju", że krytyka może wyjść im tylko na dobre :cyk:
Moja konkluzja więc jest taka, nie bójmy się krytykować, choć ważmy pod jakim adresem ją kierujemy :mrgreen:

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2011-12-12, 22:12   

to tylko Hania potrafi tak dlugie komentarze pisac :) ja osobiscie jak mialbym tak wyczerpujacy komentarz napisac , to pewnie machalbym reka na dane zdjercie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nie lepiej krotko i na temat napisac co sie nie podoba , co jest zle ?, wiadomo przeciez ze to jest tylko zdanie komentujacego , kazdy ma prawo na swoja wizje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Max13 
niemowa

Wysłany: 2011-12-12, 22:21   

Nie chce sie tutaj wielce rozpisywac ale powiem, ze krytka jest dla mnie bardzo wazna - warto pamietac, ze slowo "krytyka' znaczy zarowno wytkniecie wad ale takze i pozytywow.
Kiedys dawno temu, na innym forum :-) fotosc ocenil moje zdjecia i na tamtym etapie mi pomogl - i ja to do dzisiaj pamietam ;-) . Uwazam, ze im bardzeij "specjalistyczne" forum, na ktorym po pewnym czasie wszyscy sie znaja - to krytyka moze byc bardziej "ostra" (...byle nie za bardzo..... :evil: ).

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2011-12-12, 23:05   

Max13, ale zanim dotarlo do Ciebie to ile jobow na mnie poslales ????????????? :mrgreen: z reszta nie tylko Ty przeklinales :mrgreen: :mrgreen: teraz tez na mnie sadza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Max13 
niemowa

Wysłany: 2011-12-12, 23:08   

Nie bylo ani jednego "joba"........ (oficjalnie, na forum.....) :-D

Odpowiedz do tematu