Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć » co wybrać ?? canon 5D mark II czy 1D mark III ??

co wybrać ?? canon 5D mark II czy 1D mark III ??
Autor Wiadomość

Krzysztof Kijanowski 
niemowa

Wysłany: 2012-01-22, 22:05   co wybrać ?? canon 5D mark II czy 1D mark III ??

Witam, mam zagwozdkę, w tym tygodniu miałem stać się posiadaczem kolejnego body ( mam już 50D i stare 5D )... i byłem już zdecydowany... oczywiście 5D mark II ..... no ale....
zacząłem czytać i to popsuło mi dobry nastrój bo:
niby wiedziałem że 5D mark II do demonów szybkości nie należy, no ale ta matryca i plastyka zdjęć.... tyle że nie wiedziałem o kiepskich opiniach o autofokusie
I zacząłem się zastanawiać czy może jednak nie kupić używanego 1D mark III, ale i on nie jest bez wad: matryca ciut mała , no i puchy te są zwykle od zawodowców którzy raczej się z nimi nie pieszczą, więc mają już przejechane pół życia migawki.
Fotografia to dla mnie hobby, i nie zajmuje się tylko przyrodą, ale okazjonalne śluby, chrzty i komunie u znajomych to dla mnie chałtura, i tam nie zależy mi na najwyższej jakości sprzęcie. Za to przyroda to co innego, to typowe hobby i nigdy 1 zł nie zarobiłem na tym :) więc tu ze spokojnym sumieniem mogę inwestować w sprzęt bo wiem ze robię to dla własnej przyjemności.
Może możecie mi doradzić w tym wyborze ??
Pozdrawiam
Kris

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-01-22, 22:55   

Cytat:
niby wiedziałem że 5D mark II do demonów szybkości nie należy, no ale ta matryca i plastyka zdjęć.... tyle że nie wiedziałem o kiepskich opiniach o autofokusie

widzialem go w akcji bo kumpel ma cos takiego ale naszczescie ma tez 1dmka3 i po 5 min zabawy z af zmienil puszke na 1dmk3

ja bym mierzyl w 7d

Nemeo
milczek
Artur Michalak

Wysłany: 2012-01-22, 23:14   

Zgadzam się z Markiem, 7D to optymalne rozwiązanie.

Hubert Gajda
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-23, 08:44   

też się biłem z myślami i od dwóch tygodni mam już 7d :mrgreen:
5dII jest mega ale niekoniecznie do zdjęć akcji.. jak złapie AF to złapie ale zapomnij o seryjnych zdjęciach akcji bo przy tej ilości klatek na sekundę będzie dobrze jak się cokolwiek uda np przy starcie ptaka.. Poza tym FF pewnie będziesz kropował i tutaj ta jakość Ci nieco pomoże bo ta matryca daje taką możliwość, no ale moim zdaniem to trochę mija się z celem. Niegdyś chorowałem na 1d3 ale zostałem skutecznie wyleczony :klup1:
Moim zdaniem najbardziej sensownym rozwiązaniem jest 7d, chyba że Cię stać na 1d4, albo i 5d2 i 7d.

Krzysztof Kijanowski 
niemowa

Wysłany: 2012-01-23, 09:41   

no właśnie.... 7D - niby zalety 1D jeśli chodzi AF i szybkość 8 kl/s ale za to słaba dynamika tonalna :( gorsza niż moje 50D
P.S.
nie uwierzycie, wczoraj rozmawiałem ze swoją kobietą o tym zakupie i zażartowałem że chyba lepiej było by kupić 1D mark IV ........... i powiedziała że skoro to jest moja pasja to lepiej kupić marka IV który posłuży mi wiele lat :) .... zamurowało mnie, cudowna kobieta :D
I co Wy na to :D ?

Hubert, a czemu wyleczyłeś się z 1DmIII ??

Kris

Hubert Gajda
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-23, 10:47   

Dlaczego? otóż dlatego że matryca na tyle mała że nie ma skoku w stosunku z poprzednimi modelami... nie jestem zwolennikiem pierdyliona pikseli na matrycy ale te nascie mega powinno mieć by móc później sensownie coś wywalczyć na zdjęciach. AF był tam wadliwy i mimo tego że wypuścili poprawioną serie to jakoś już niesmak pozostał. 7d jest naprawdę fajnym body... szumi ale detal ma bdb, AF też jest zadowalający, matryca jest w sam raz.
Da się nią robić fotki dynamiczne które nie były możliwe z 5d2 którym walczył kolega obok
kilka przykładów z 7d:
http://fotoptaki.art.pl/a...php?pic_id=9469
http://fotoptaki.art.pl/a...php?pic_id=8820
http://fotoptaki.art.pl/a...php?pic_id=8770
siewkowce to szybkie ptaki a 7d dało jakoś radę mimo ze nie jest to seria 1d :mrgreen:
Rozmawiając z kolegami którzy mieli 1d3 a przesiedli się na 7d nabrałem pewności ze 1d3 to nie jest pucha dla mnie. 1d3 uchodzi za najgorszą z serii 1d ale o tym niech opowiedzą koledzy którzy już ją mieli. 7d daje Ci dobrej jakości filmy a to też był dla mnie argument. 5d to super puszka ale na ff będziesz miał krótsze szkło niż na kropie i będziesz posiłkował się albo extenderem albo będziesz kropował, a tym samym będzie Ci AF gorzej chodził a po kropowaniu ta "cudna plastyka i jakość" spadnie, a dwa razy mniej klatek na sekundę przy ptakach robi wielką różnice.
Moja cudna kobieta powiedziała że będzie chodzić ze mną na foty jeśli będzie miała swoje body i nie pozostawało mi nic innego jak kupić drugi aparat... no i padło na 7d :mrgreen:

Krzysztof Kijanowski 
niemowa

Wysłany: 2012-01-23, 11:46   

a jaki masz Hubercie pierwszy aparat ?? :D

Hubert Gajda
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-23, 14:10   

przez 5lat używałem 30d ;-) nie jest to szczyt technologiczny ale jak widać jeszcze czasem jakieś mniej lub bardziej udane zdjęcie uda się zrobić...
miałem jeszcze epizod z 50d, ale 7d to świadomy wybór (w momencie kiedy nie ma kasy na 1d4 to 7d jest chyba jedynym sensownym sprzętem na ptaki na dzień dzisiejszy)
oczywiście starsze puchy też robią zdjęcia czego dowodem jest moja 30d ale mówimy tu o nowych aparatach więc ja osobiście poważnie nie brałbym pod uwagę 5d choć to rewelacyjny sprzęt... ale nie do ptaków. Pozdrawiam

Krzysztof Kijanowski 
niemowa

Wysłany: 2012-01-23, 14:17   

miałem kiedyś 30D :) to fajna puszka, sprzedałem ją jak kupiłem 50D choć potem żałowałem że nie zostawiłem sobie 30D jako zapasowego body, potem okazyjnie kupiłem 5D mark I :)
poczytałem dziś jeszcze trochę testów, obejrzałem góry zdjęć z 7D, i powoli chyba dojrzewam do niego, choć łza się kręci jak przypomnę sobie jakość 5D mark II:(
Kris

Hubert Gajda
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-23, 16:46   

łza to Ci się dopiero zakręci jeśli stracisz dobre dynamiczne ujęcia jeśli będziesz w terenie tylko z 5dII :mrgreen:

pstrykacz 
niemowa
Marek Wtorek

Wysłany: 2012-01-23, 17:12   

Zostaw sobie to 5d I, ono na chałturze sprawdza się wyśmienicie, do tego tak jak koledzy radzą dokup 7d do akcji i będziesz zadowolony. Ja kupiłem 1d III i nie zamieniłbym go na żadne 7d ze względu na matryę właśnie, choć mała ilośc pikseli w niej siedzi to jednak te mniejsze upakowanie daje dobre rezultaty ze wszystkimi szkłami, a w takim 7d niektóre obiektywy juz nie wytrzymują. To taka odwieczna wada upakowanych matryc. :-P
Dlatego np. w najnowszych Soniakach z 24000000pikseli nie widać tej rozdzielczości bo obiektywy nie pozwalają, nawet te lepsze CZ. Dlatego nikoniarze boją się o nowe D400 z tą matrycą :-P
Nie ma jak stare dobre 5d :lol:

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2012-01-23, 17:30   

Kip 1d mrk 4 , 5d mrk 2 I 75 I bedziesz mial problem z glowy ;)
Jak bedziesz jechal w plener I bedziesz wiedzial co chcesz fotografowac to wybierzesz odpowiednie body do danej sesji ;) ja zawszze mam dwa zestawy z soba ;)

Krzysztof Kijanowski 
niemowa

Wysłany: 2012-01-23, 19:04   

to może dodam info z czym ma to body współpracować:
stare 400/2.8 bez IS
400/5,6
dla szerszego kadru 70-200 F2.8 z kenko x1,4

czyli wybór zawężamy do 7D i 1D mark III
Kris

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-01-23, 19:40   

Cytat:
1D mark III

tego syfu nie kupuj to najgorsza puszka canona i canon za ten bubel powinien dostac wpie..... :evil:

WiesiekS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-23, 21:20   

eee tam jak szaleć to szaleć polecam najnowszy czołg canona: Canon 1D-X ze szkłem canon 800/5,6 i do tego jakiegoś muła aby to dźwigał. Widziałem gościa z takim zestawem, który skasował za jedno zdjęcie jakiejś amerykańskiej gwiazdki filmowej 30 000 dolców, tak że koszt mu się szybko zwrócił.

krzychoo 
niemowa

Wysłany: 2012-01-29, 16:08   

Pozwolicie, że dorzucę od siebie kilka opinii użytkowych.
Kiedyś sobie zamyśliłem żeby mieć docelowo dwa korpusy - 5d2 i 7d. Nieważne co w międzyczasie przez moje ręce przeszło - korpusy zdobyłem i jazda w teren. Tyle że tam, przy pracy wszelkie wady sprzętu wyłażą. I tak - 5d2 o wybitnym obrazku rzeczywiście nie grzeszy af, ale tak jak napisał Hubert - jak złapie to trzyma :) tyle, że już seria żałosna. No ale od czego jest szybkie 7d - jest naprawdę szybkie, i af i seria daje radę w zdjęciach akcji. No ale później przy obróbce widać, że pliki odstają od pełnej klatki - ale od 50d nie są gorsze. Postanowiłem pozmieniać w zestawie - dokupiłem 1ds2 - af super, jakość obrazka też - ale bufor i baterie fatalne! pogoniłem. Później szukałem następcy dla 7d - też padło na 1d3 mimo żę Marek i inni mnie przed nim przestrzegali :) - miałem go ok miesiąca i przeprosiłem 7d :) - af mnie nie zachwycił, rozdzielczość też, wyświetlacz tragiczny... Skończyło się na 5d2 i 7d i jeśli na coś miałbym zmieniać to jedynie 7d na 1d4. No ale ze zmianami poczekam na 1dX, a i jakaś nowa puszka FF się kroi... LINK

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-01-29, 19:16   

widzialem ten link Krzysiek i poczekajmy na oficjalna prezentacje a nie domysly :)
znajac zycie jesli to 3ka to i tak bedzie tylko dobra do slubniakow :)

Krzysztof Kijanowski 
niemowa

Wysłany: 2012-02-03, 13:28   

jednak zdecydowałem się na 7D - właśnie został zamówiony
Kris

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-02-03, 13:43   

trafny wybor :bravo: zebym sie zdecydowal na 3ke to musiala by kosztowac polowe z 7demki :mrgreen:

Odpowiedz do tematu