Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć » jaki obiektyw wybrać i jak kupić?

jaki obiektyw wybrać i jak kupić?
Autor Wiadomość

monia 
małomówny
Monika Pastrykiewicz

Wysłany: 2012-07-01, 15:37   jaki obiektyw wybrać i jak kupić?

hejka
Mam dylemat odnosnie obiektywu,w zasadzie to wiem,że lepszy długi-waham się pomiedzy dwoma canon EF 70-200mm f/4L USM i canon EF 400 mm f/5.6L USM ale
-sporadycznie jeżdze w teren(turawa) na ptaki częściej tak tylko na obserwacje niz na focenie
-do lasu to trza by było mieć lepszą miejscówkę
-w inne miejsca też dość często jeżdze(łężczok,krępna) ale tam nie zawsze da sie focić.
drugi problem to jak kupic zamówic przez neta?napewno minusem jest brak mozliwośći sprawdzenia czy dobrze działa z korpusem no i te BF/FF w zasadzie to sie nie znam.A jak mam wydać tyle kasy to chciałabym mieć juz sprzęt ok a nie jak z tym co mam obiektywem.

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2012-07-01, 16:27   

Na ptaki tylko 400/5.6 :-) Świetne szkło :-)

Ja swój cały sprzęt foto kupowałem przez neta i nie było zadnego problemu :-)

monia 
małomówny
Monika Pastrykiewicz

Wysłany: 2012-07-01, 16:51   

a ja jestem z tych pechowców co kupuja buble:)
lustrzanka eos 450d-po 13tys padla migawka po naprawie z temperaturą barwową było cos nie tak,obiektyw co mam tez nie ostrzy na długiej ogniskowej,obecna lustrzanka zasyfiona matryca,zabrudzony spust opuszczania lampy czy jakos tak.Wiec sprzęt wart 5tyś wolałabym kupic jak najbardziej sprawny bo długie było zbieranie na niego:)

PittR 
niemowa

Wysłany: 2012-07-03, 22:28   

monia, a może tak: Olej canona (sam uzywam, nie wiem czemu tego sytemu, jest dość zawodny, mój padł w terenie i musiałem kupić nową puszkę D50->D60 , by dokończyć plener, a mojemu kumplowi naprawiają własnie spust migawki 50d. W EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS padła mi elektronika, płytka sterujaca, naprawy "na żytniej" 6 tyg, fokus zadziałał ale okazało się ze nie kręci sie pierścień na manualu - poszedł do ludzi...). jesli hodujesz kury a kurnik nawiedzają powodzie, to alternatywą sa kaczki. Nikon D90/D7000 + Nikkor AF-S 300mm f/4D ED-IF. Jak dla dziewczyny - nie za ciężki, super szkło i cenowo znosny zestaw. Takiego uzywa np DrDorka.
EF 400 mm f/5.6L USM to dobre szkło, tyle ,że cięzkie i do focenia z ręki musisz mieś dużo pary, pewną rękę i kark będzie Cię bolał od noszenia. Zoom 70/200 ? mam taki i leży w plecaku. Na wycieczkę za długi na ptaki za krótki. Zastanów się. Odradzam zakup przez internet - zawsze powinno się dokrecić obiektyw i zdobic kilka testów, dotknąc, ocenić jak chodzą pierścienie, przełaczniki. Moim zdaniem powinnas umówic zakup i jednak wybrac sie osobiscie. Znajdż firme, która ma punkt handlowy w pobliżu i nie patrz na to, ze gdzieś tam o 20 pln jest taniej. to tyle. Pzdr.

monia 
małomówny
Monika Pastrykiewicz

Wysłany: 2012-07-04, 16:28   

Sama nie wiem co robić.Ceny nikona też nie rozpieszczają,ale widzialam fotki z zwykłego 70-300 i były ok,wydaje mi sie,że obiektywy sa tez inaczej wykonane i wiecej światła przyjmują bynajmniej miałam takie wrażenie.
narazie poczekam z decyzją aż sprzedam obiektyw wtedy cos pomysle.

olesniczanin 
niemowa
olesniczanin

Wysłany: 2012-07-04, 19:11   

PittR, piszesz że szkło EF 400 mm f/5.6L USM ciężkie-chyba przesadzasz.
Focenie z ręki sprawia problem nie ze względu na wagę ale światło.
Radzisz wejść w inny system ,pokaż szkło o podobnych parametrach optycznych i cenie w innym systemie :-)
Focę tym obiektywem około 4 lat i nie miałem problemu (choć tak jak pisałem wcześniej szkło potrzebuje sporo światła).
Dopóki nie uciułam na 500mm nie zmienię tego szkła na inne.
Monia piszesz o 70-200 f4 raczej ptaków tym nie pofocisz -mam również to szkło i nie pamiętam kiedy używałem.

[ Dodano: 2012-07-04, 19:16 ]
Zapomniałem dopisać że każdy milimetr ogniskowej jest na wagę złota -300mm a 400mm to też jest różnica.Częściej zdarza się że obiekt fotografowany jest za daleko niż za blisko :-)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-07-05, 00:02   

Cytat:

nikon chcial by takie szklo :)
tylko trzeba umiec je wykorzystac :)

PittR 
niemowa

Wysłany: 2012-07-05, 10:36   

olesniczanin,
Cytat:
, Jak dla dziewczyny, Dorota czasami z niej korzysta, i to Jej zdanie. W pewnej ręce oczywiście nie. Poza tym Grip do nikona jest jakoś lżejszy niż canonowski i całość jej zestawu jest sporo (tak na rekę) lżejsza.
Moje zdanie co do 400/5.6 w pełni pokrywa się z Twoim. I co do planowanych w przyszłości zakupów też .
Moniko: jedyny wniosek z tej dyskusji - co do którego wszyscy się zgadzamy: to szukaj stałki, a co do systemu i ogniskowej dobierz sprzęt na włąsna miarę. Pozdr.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-07-05, 11:29   

Monia to harpagan tereowy :) nawet 600 dala by rade :mrgreen:

monia 
małomówny
Monika Pastrykiewicz

Wysłany: 2012-07-05, 12:06   

to w takim razie zostaje 400L :-D
Marek juz ćwicze noszenie ciężarów 10l wody w plecaku i spacerek do lasu do poidełka a jak zmiana wody to rowerkiem(część wody też w plecaku) 6 pieciolitrówek i heja :mrgreen:
A z noszeniem tych 1,25kg to pestka luneta i statyw tyle ważą a przemierzam kilometry z nią.
teraz jeszcze tylko sprzedac obiektyw i mozna szukać 400L

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2012-07-05, 16:16   

monia, - bierz 400/5,6 dużo ludzi tym foci i mają naprawdę dobre foty :-)
Focę Nikonem ale chciałbym miec takie szkło do focenia z ręki - Canonierom zazdroszczę :mrgreen:
Co kupowania w necie,jak trafisz na dobry sklep to nie ma problemu.

Krzysztof S 
milczek
Krzysztof Sztaba

Wysłany: 2012-07-05, 20:54   

monia - polecam C 400/5,6 też nią focę. To naprawdę dobre uniwersalne szkiełko, nawet Jelonki (chrząszcze) nim fociłem.

Odpowiedz do tematu