Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

Ankieta

Fotografuję awifaunę ponieważ:
Absorbuje mnie fotografia i ornitologia.
55%
 55%  [ 27 ]
Fotografia przede wszystkim.
24%
 24%  [ 12 ]
Ornitologia, później fotografia.
20%
 20%  [ 10 ]
Głosowań: 49
Wszystkich Głosów: 49

Autor Wiadomość

IVIariusz 
małomówny

Wysłany: 2008-02-14, 13:43   Ankieta

W związku z pewną odpowiedzią na FORUM stworzyłem pewną ankiete oto ona :)

slawekk
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-14, 23:08   

Sama fotografia jako fotografia byla pierwsza , a ptaki w fotografi sa od jagiegos czasu , ale pewnie zostana dlugo :lol: :lol: :lol:
Troszke zakrecilem , ale dzisiaj taki zakrecony dzien :lol: :lol: :lol:

HIMself
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-15, 10:43   

u mnie również fotografia jako pierwsza po 2 latach fotografii portretowej itp doszła fotografia ptaków i jest do dziś.
Obecnie również intensywnie ornitologia.
Więc odpowiedź nr 1 :)

dazz 
moderator
Darek Adamkiewicz

Wysłany: 2008-02-15, 14:15   

Najpierw było 2, teraz jest 1, a czasem nawet 3 ;)

sirkt 
niemowa
Krzysiek Tomasik

Wysłany: 2008-02-15, 21:32   

Ornitologia amatorsko od maleńkości :-) Fotografia przyszła później. Cyfrę mam od roku i uczę sie na nowo. Szkoda tylko, że czasu brak :cry: Czyli 3

Gość

Wysłany: 2008-02-16, 02:53   

a u mnie 2 , wybralem ptaki tylko dlatego ze jest trudnym tematem , jednoczesnie mam wiekszy kontakt z przyroda :-) co nie powiem ze tego nie lubie :)

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2008-02-16, 02:54   

ten gosc to ja :mrgreen:
no ale ze zrobieniem zdjecia wiarze sie wiedza :mrgreen:

hmmm niby teraz zaprzeczam sam sobie , stasram bardziej sie dowiedziec zachowania i obyczajow ptakow ktore mnie interesuja , jednopczesnie zbieram informacje , gdzie , jaki okaz sie pojawil i czy jestem w stanie zrobic zdjecie :)
ale przedewszystkim stawiam na 1 miejscu dobra fotografie :)

IVIariusz 
małomówny

Wysłany: 2008-02-16, 14:56   

Jeśli chodzi o mnie ornitologią interesuję się odkąd pamiętam :) nie fotografuję, rysuję a rysuję również od bardzo dawien dawna :)
Więć wybrał bym pozycję pierwszą oczywiście zamiast fotografii wstawiłbym rysunek.
dziaki

Ostrowski K
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-22, 17:19   

U mnie najpierw była ornitologia, a dopiero potem fotografia (fotografia w sensie czynu, bo o fotografowaniu myślałem dużo wcześniej niż się za nią zabrałem :P ).
Ogólnie to teraz wygląda tak:
1. ornitologia
2. podglądanie przyrody (poza ptakami)
3. fotografia

Pozdr :]

wld
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-27, 21:40   

u mnie 1, gdyż fotografuję od dawna, a przyrodę uwieczniam raptem od 2 lat (odkąd nabyłem cyfrę). Nie przypuszczałem, że dostanę na tym punkcie bzika :mrgreen:

WandaQ 
niemowa
WANDAQ

Wysłany: 2008-03-12, 22:19   

Ornitologia amatorska od zawsze, później makrofotografia, a od pobytu 3 lata temu nad Biebrzą, po zakupie lustrzanki cyfrowej ptaki, i jak sie trafi, to i futro. Z owadów też do końca nie zrezygnowałam :)

kaperah 
milczek
WITAM

Wysłany: 2009-07-02, 08:46   

Najpierw fotografia.
Potem fotografia przyrodnicza.
Teraz także ornitologia.

MarekCz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-09, 13:57   

Zupełnie nie dawno zacząłem przygodę z fotografią. Na wczasach włóczyłem się po plaży próbując robic jakiekolwiek zdjęcia. Zależało mi żeby były poprawne technicznie. No sami wiecie najlepiej: "Szkoła fotografowania" National Geographic, lustrzanka, sigma 70-300, kit 18-55 itd. I tak oto spotkałem ptice którą chciałem ustrzelic obiektywem. Niestety moje chcę nie wystarczyło - ptica nie chciała. Po czterech godzinach bezskutecznych prób dałem za wygraną. Ale zachwyciłem się ich urokiem. Pojawiły się pytania dlaczego akurat siadają na dwóch prawie kompletnie uschłych brzozach skoro wokół tyle pięknych i zdrowych drzew. Do tego jeszcze rozkładają te swoje wielkie skrzydła i siedzą w tej pozycji nieruchomo. Na następny dzień ponawiałem próby focenia tych ptaków z mizernym skutkiem. Ale wtedy już czułem ile przyjemności daje mi sama obserwacja tych ptaków i wiedziałem, że chcę by to właśnie ptaki były na moich fotkach. Po powrocie do domu odpowiedziałem sobie na wcześniej zadawane pytania. Na tym forum pewnie wszyscy wiedzą o jakich ptakach piszę. Później ilekroc miałem ptaszka w kadrze tak jak chciałem, martwiłem się tylko o ekspozycję, ale najczęściej drżenie rąk i tak dyskwalifikowało zdjęcie. Właśnie to drżenie rąk i walenie serca w chwili kiedy trzeba naciskac spust migawki, jak również piękno ptaków, ich fascynujące zwyczaje skutecznie przyciągają mnie do dzielenia z Wami tej samej pasji.

IVIariusz 
małomówny

Wysłany: 2010-10-08, 08:25   

- Zaktualizowałem temat, ponieważ dotyczy on każdego użytkownika od starszych stażem do najmłodszych :)

dziaki

takasia 
niemowa
Kasia

Wysłany: 2010-10-08, 08:40   

Najpierw byla fotografia - wszystkiego co mozna znalezc w gorach czyli kwaitki, listki, grzyby, krajobrazy, zwierzaki, ptaki - jak leci :-)

Potem byl moj maz ktory uwielbia siedziec z lornetka przy twarzy, wiec jakos tak naturalnie przestawilam sie na fotografie ptakow chociaz nadal potrafie sie uganiac za wezami czy jaszczurkami na przyklad :-P

IVIariusz 
małomówny

Wysłany: 2010-10-08, 08:50   

- hehe ja także kiedyś ganiałem za jaszczurkami :) ogólnie w przeszłości to ganiałem za wszystkimi zwierzakami. Miałem książkę: ślady i tropy zwierzą no i biegałem po lasach, polach, łąkach o każdej porze roku :) Nie wiem, nie pamietam tylko co się stało, że wybrałem ptaki, że absorbują mnie głównie ptaki: obserwacje, rysunek, ogólnie wszystko na ich temat :)

Schadok 
milczek
Marek Schackemy "na zawsze z nami"

Wysłany: 2010-11-01, 17:15   

Oglądając piękno polskiej przyrody i chcąc się tym podzielić z zainteresowanymi jakoś trzeba zatrzymać czas.Można robiąc fotografie lub filmować.Ja wolę to pierwsze :mrgreen: Ale i tak na pierwszym miejscu jest obcowanie z przyrodą. ;-)

AndrzejO 
niemowa
AndrzejO

Wysłany: 2010-11-18, 23:34   

Nie potrafię tego rozdzielić. Urodziłem się w domu, w którym książki J.Sokołowskiego, W. Puchalskiego leżały zawsze na wierzchu bo ciągle ktoś je oglądał, czytał. Prof. Sokołowski był idolem mego dzieciństwa...chciałem jak on zostać malującym (rysującym) ornitologiem. Zdjęcia robiłem Exą...to taka lustrzanka z NRD...:) Siedziałem nocami w ciemni zrobionej z łazienki...(stare czasy:)) Bardzo dużo rysowałem ...ptaki, owady traszki...wszystko co żyje. Błąkałem się zawsze po najbardziej niedostępnych - zarośniętych chaszczami miejscach...kiedy podrosłem plastyka okazała się bardziej ponętna i ją wybrałem jako drogę życia.
2 lata temu kupiłem aparat cyfrowy i dziecięce pasje wróciły z ogromną siłą.

IVIariusz 
małomówny

Wysłany: 2010-11-29, 07:49   

I tak trzymaj :) A z tym błąkaniem sie po chaszczach to coś o tym, bardzo dobrze wiem i powiem, że nie wyrosłwm z tego, i jeśli to dziecięce to chce być dzieckiem hehe

pozdrawiam

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2010-12-10, 03:59   

hehe , ja caly czas jestem dzieckiem :)

Andi 
niemowa
zawsze początkujący

Wysłany: 2011-12-21, 16:57   

Tak z ciekawości chciałem zobaczyć jakie ptaki odwiedzają mój ogród. Jak zacząłem
je obserwować i fotografować to nie mogłem uwierzyć ile ich do mnie przylatuje ile gniazduje i wychowuje swoje młode. Tak to się zaczęło i już się nie skończy. Krótko
mówiąc zwariowałem " pozytywnie " Pozdrawiam.

Wlodeks 
gaduła

Wysłany: 2011-12-21, 18:31   

Na początku była fotografia, potem ornitologia, a teraz jedno i drugie,,, takie 2 w 1 :-D A zaczęło się od ksiązki prof. J. Sokołowskiego, to był początek tej wielkiej, wspaniałej przygody z przyrodą, która trwa do dziś :lol:

Odpowiedz do tematu