Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Hyde Park » Grand Prix 3. Wielkiego Konkursu Fotograficznego NG

Grand Prix 3. Wielkiego Konkursu Fotograficznego NG
Autor Wiadomość

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2007-09-25, 20:34   Grand Prix 3. Wielkiego Konkursu Fotograficznego NG

Grand Prix 3. Wielkiego Konkursu Fotograficznego NG

pisze tego posta bo nasz Marcin jest bardzo skromny a warto wiedziec ze mamy takie sławy na forum :) niby nic a jak wiele

Zniewalające swym urokiem zwłaszcza męską część widowni dziewczęta w strojach odalisek wykonujące taniec brzucha oraz nastrojowo-wybuchowy koncert Kayah uświetniły finał tegorocznej, trzeciej już edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

Zniewalające swym urokiem zwłaszcza męską część widowni dziewczęta w strojach odalisek wykonujące taniec brzucha oraz nastrojowo-wybuchowy koncert Kayah uświetniły finał tegorocznej, trzeciej już edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Impreza odbyła się w stołecznym Teatrze Narodowym.

Grand Prix przypadło Światosławowi Wojtkowiakowi za zdjęcie "W Podróży". Za to samo zdjęcie Wojtkowiak zdobył również nagrodę główną w kategorii Ludzie (grupa profesjonaliści). Oprócz statuetki – dłoni trzymającej logo National Geographic, zwycięzca otrzymał: zestaw fotograficzny Nikona, notebook HP wraz z drukarką oraz 2 bilety lotnicze w klasie biznes do wybranego miasta w Europie lub w połączeniach międzykontynentalnych, na trasie obsługiwanej przez SAS.
Nagrodę wręczała redaktor naczelna National Geographic Martyna Wojciechowska ubrana w powiewne sari w kolorze złota i wina. Jednocześnie, wraz z Marcinem Prokopem prowadziła całą galę.
Obfitowała ona w niespodzianki. Najpierw bowiem, w oparach białego dymu pojawiły niespodziewanie kuszące odaliski w kolorowych szatach i juź na widowni, między rzędami dosłownie nabitej gośćmi sali, wykonały pierwszy taniec brzucha. Potem przeniosły się z występem na scenę, Źywo oklaskiwane, wróciły na scenę jeszcze w połowie gali. W finale natomiast wystąpiła Kayah, przypominając kilka swoich starszych piosenek i niezapomniany szlagier Anny Jantar "Tyle słońca w całym mieście" w nowe aranżacji. Ciąg dalszy gali, juź mniej oficjalny, miał miejsce w teatralnych antyszambrach, gdzie jadła i napoju nie brakowało.

A oto lista pozostałych zwycięzców i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach:
Kategoria Natura (Grupa Amatorzy): I miejsce Witold Rakowski za zdjęcie zatutułowane"&". Wyróżnienia: Grzegorz Niemyski za "Senne marzenie`" i Marcin Stefańczyk za "Powietrzne starcie".
Kategoria Natura (Grupa Profesjonaliści): I miejsce Maciej Duczyński za "Toskania – cyprysy". Wyróżnienia: Michał Piekarski – "Zatroskany rodzic", Paweł Młodkowski za "Rolnika oczy na świat".
Kategoria Ludzie (Grupa Amatorzy): nie przyznano nagrody głównej. Wyróżnienie: Andrzej Purzycki za zdjęcie "W sieci".
Kategoria Ludzie (Grupa Profesjonaliści): I miejsce Światosław Wojtkowiak – "W podróży". Wyróżnienia: Monika Kokoszyńska "Modlitwa", Kacper Kowalski " Słoneczna wioska".
Kategoria Kultura (Grupa Amatorzy): I miejsce Krzysztof Przeciechowski – "Fiesta zwycięzców". Wyróżnienia: Marcin Magdziak – " Proszę nie palić" i Beata Pastuszek – "Dom".
Kategoria Kultura ( Grupa Profesjonaliści): I miejsce – Rafał Uniszeski – praca bez tytułu. W tej kategorii nie przyznano wyróżnień.
Kategoria Extreme (Grupa Amatorzy): I miejsce Marcin Greguła – "Body board". Wyróżnienie: Antoni Myśliborski.
Kategoria Extreme (Grupa Profesjonaliści): I miejsce Bartosz Sadowski "Rodeo". Wyróżnienia: Artur Żera "Skok", Krzysztof Bielatowicz – "Walki kogutów" i Robert Piwko – "Wirowanie".
Moja Przygoda z National Geographic: – w tej kategorii nie przyznano nagrody głównej. Wyróżnienie: Izabela Król – " Dzieci lubią kakao".
Playfoto, kategoria Uchwyć chwilę: I miejsce – Sebastian Frączek – praca bez tytułu. Wyróżnienia: Piotr Rodzajewski – "Owad" i Krzysztof Barański " Deszcz".
Playfoto, kategoria Fotoblog: I miejsce Marta Helman – " Indiańska opowieść". Jury nie przyznało wyróżnień.
W oceniającym prace jury pod przewodnictwem fotografa NG Tomasza Tomaszewskiego zasiedli: reżyser filmowy i teatralny Feliks Falk, dziennikarz i fotograf Witold Krassowski, rysownik i animator Tomasz Bagiński, redaktor naczelna National Geographic Polska Martyna Wojciechowska oraz jej zastępczyni – Agnieszka Franus, a także rzecznik prasowy Play'a – Marcin Gruszka.
Pertnerem imprezy był PLAY. Petroni medialni: Radio ZET, Cityboard Media, Cinema City, EMPIK i TVN. Nagrody ufundowali: Nikon Polska Sp. z o.o., Hewlett-Packard Polska Sp. z o.o. i Skandynawskie Linie Lotnicze SAS.

http://www.national-geogr...d=653&page=text

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2007-09-25, 20:40   

guest1, szybki jesteś :-) ) Udało się. Dodam jeszcze, że jako jedyny uczestnik miałem w półfinale więcej niż 1 fotografię, a dokładnie 2 :-) ) W tym roku startowałem jeszcze jako amator, w przyszłym jęśli będę uczestniczył to już jako profesjonalista :-)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2007-09-25, 20:46   

jako profesjonalista bo zdobyłes juz nagrode jako amator ??

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2007-09-25, 20:58   

Regulamin tego konkursu mówi, że profesjonalista to osoba, która miała już opublikowaną przynajmniej 1 fotkę (nieważne gdzie). Ja nie miałem, więc byłem amatorem.W najbliższym numerze magazynu National Geographic będą wszystkie nagrodzone( w tym mam nadzieje że i moje) zdjęcia. Czyli za rok wystartuje w grupie profesjonalistów.

leszekel 
szara eminencja
czyli nie do ruszenia

Wysłany: 2007-09-25, 23:13   

Cieszę się Marcinie okrutnie i najserdeczniej gratuluję :bravo:
No i oczywiście ten numer NG z wynikami konkursu sobie kupię.

Jeszcze raz serdeczne gratulacje.
:cyk:

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2007-09-26, 00:28   

gratuluje :bravo: :bravo: no i rowniez zakupie nr NG tylko napiszcie kiedy ma wyjsc a raczej inaczej , co bedzie na okladce , bo u mnie chyba troche z opuznieniem jest :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
no i fajnie by bylo jakbys umiescil tutaj te fotki :bravo: :bravo: :bravo:

leszekel 
szara eminencja
czyli nie do ruszenia

Wysłany: 2007-09-26, 07:36   

No właśnie, zamieść tutaj tę laureacką fotkę, bo na stronie NG napisali tylko wyniki, a zdjęć jeszcze nie pokazali.

dazz 
moderator
Darek Adamkiewicz

Wysłany: 2007-09-26, 11:53   

Marcinie, WIELKIE gratulacje!! Nie mogę się doczekać żeby zobaczyć to zdjęcie!

BTW napisałeś, że jeśli miało się już publikację zdjęcia to trzeba startować jako zawodowiec. Powiedz coś wiecej jak z tym jest. Miałem jedną okładkę magazynu ze swoim foto, bede musiał startować z tego powodu z zawodowcami? Masakra:)

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2007-09-26, 12:14   

Dzięki wszystkim!!
Dokładnie tak jest. 1 fota publikowana i już startujesz jako profesjonalista. W tym roku w tej grupie 1 fotkę miał nominowaną C. Korkosz i M. Piekarski ( zdobył wyróżnienie). A w grupie amatorów- H. Janowski :-) ))))

slawekk
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-26, 19:49   

Również przyłączam sie do gratulacji :bravo: :bravo:
Życze wyrwałości w tym co robisz, a robisz to super i co by bylo jeszcze lepiej :lol: :lol: :lol:
POWODZENIA !!!

tomajk 
niemowa

Wysłany: 2007-09-27, 17:07   

Marcin Stefańczyk, Szczere gratulacje :-D
Ps. jeśli możesz to mam prośbę, podaj link na stronę na której jest opublikowane twoje zdjęcie.

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2007-09-27, 17:53   

Dzięki Wam :mrgreen:
Zdjęć w necie jeszcze nie ma, zapewne pojawią się na tej stronie:
http://www.national-geogr...d=653&page=text
po ukazaniu się ich w październikowym numerze NG.

HIMself
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-27, 18:57   

Czytalem, ! gratuluje oczywiscie powiedz mi czy to to zdjecie gdzie walcza dwa rycyki ?:)
Teraz tylko czekam na nowy nr NG :) Pozdrawiam

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2007-09-27, 19:45   

Walczą 2, a obok stoi trzeci :-P A druga foto, która była nominowana to śmieszka chwytająca żabę :mrgreen:

Odpowiedz do tematu