Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Hyde Park » Hortobagy

Hortobagy
Autor Wiadomość

dazz 
moderator
Darek Adamkiewicz

Wysłany: 2008-01-07, 13:15   

tomajk napisał/a:
Jest też jeden fotograf ptasi z Częstochowy, ma chęć jechać własnym samochodem i pewnie będzie miał ze dwa miejsca wolne.

Jeśli będę mógł to chętnie bym się zabrał, wstępnie zarezerwuję miejsce. A może daj mi namiary na tą osobę (lub jej na mnie), dogadamy się.

tomajk 
niemowa

Wysłany: 2008-01-07, 14:23   

Ta wyprawa do Rumunii jest od 26kwietnia do 4maja, organizatorem jest www.horyzonty.pl
pod patronatem Ptaków Polski.
Ja też chciałem tam pojechać, ale niestety nie będę mógł, tak samo jak stoi pod znakiem zapytania moja wycieczka w ciepłe kraje na początku lutego.
W sobotę wieczorem ściągnęli do mnie sprzęt i zaczyna się budowa doliny, myślałem, że z powodu mrozu, prace rozpoczną się gdzieś około kwietnia, a to już dziś maszyny pracują, tak więc mnie pozostanie tylko wyjazd do Hortobagy i cieszę się że choć na tą wycieczkę się załapię.
Dziś wieczorem porozmawiam z kolegą, na temat tych miejsc, jak tylko coś z nim ustalę, to dam znać. A tak w ogóle to namówię go by się zarejestrował na forum, on też głównie ptaki fotografuje.

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2008-01-07, 15:27   

dazz napisał/a:
Jest też jeden fotograf ptasi z Częstochowy, ma chęć jechać własnym samochodem i pewnie będzie miał ze dwa miejsca wolne.

A któż to taki??? Nie wiedziałem że ktoś jeszcze oprócz mnie z Częstochowy foci ptaki :shock:

leszekel 
szara eminencja
czyli nie do ruszenia

Wysłany: 2008-01-07, 22:49   

No dobra, to skoro trasa obgadana to teraz termin.
Czy 5 dni wystarczy na wszystko?
Rzucam pierwszą propozycje terminu, ot tak na pałkę, popatrzyłem tylko w kalendarz
5 - 9 marca ??? :->

tomajk 
niemowa

Wysłany: 2008-01-07, 23:22   

Tak w Częstochowie foci i ma do tego 500f4 choć od niedawna, może nawet się znacie. ;-)
Wróciłem dopiero z Poznania, więc nie kontaktowałem się z tym kolegą, a teraz za późno by dzwonić, jutro to spróbuję załatwić.

Dla mnie ten termin wycieczki pasuje, zresztą każdy inny jeśli na 5 dni to zawsze się da wyrwać, byle nie przełom kwietnia i maja, poprostu ŻNIWA u mnie.

leszekel 
szara eminencja
czyli nie do ruszenia

Wysłany: 2008-01-07, 23:40   

A filmik widzieliście? http://skarby-swiata.pl/w..._hortobagy.html

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2008-01-07, 23:58   

Leszku , czy ten filmik duzo Ci podpowiedzial ???

jesli juz planujecie ten wyjazd , to szukajcie kontaktow , informacji , gdzie , w ktorym miejscu jest , jak najwiecej wiadomosci zebrac , najlepiej to kogos , kto zna ten park , wie gdzie i jakie ptaki sa w danym miesiacu , abyscxcie nie pokjechali na marne , ja wiem ze to zadna strata , bo zawsze informacja , wiedza zostanie , ale tez zebyscie zdjecia mieli :)

sa,m po sobie wiem , ze jak pojade w jakies nowe miejsce , to nie zrobie dobrych zdjec , , trzeba troche pobyc na terenie itp :)
chyba podpowiadac wam nie musze , sami wiecie co macie robic , ale taki przewodnik to zlota sprawa :)

leszekel 
szara eminencja
czyli nie do ruszenia

Wysłany: 2008-01-08, 00:32   

fotosc napisał/a:
Leszku , czy ten filmik duzo Ci podpowiedzial

A co miał mi powiedzieć niby????
Znalazłem w sieci to wstawiłem jako ciekawostkę.
Nie traktujmy (przynajmniej ja) tego wyjazdu śmiertelnie poważnie,. Ot, zabawa, spotkanie, miłe spędzenie czasu......itd
Ale może to ja mam takie luźne podejście tylko :-|

Agnieszka Czarnocka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-08, 01:32   

Chyba jestem tu jedynym malkontentem, ale jak już mam jechac, to nie tylko po to aby przewiezc tylek, tylko polaczyc przyjemne z pozytecznym.

odnosnie temperatur panujacych na wegrzech sprawa przedstawia sie nastepujaco:
Luty 0,5-1,6
Marzec 6-6,6
Kwiecień 10,5-11,6
Maj 15,4-16,5

poczatek marca to chyba jeszcze zima;) nie jest to optymalny termin, koncowka kwietnia najwczesniej jak dla mnie. o maju marze

nie wiem, czy ktos z was zna felixa? byl na wegrzech kilakrotnie, z tego co zauwazylam jezdzili w maju. dzis juz za pozno aby go dorwac, jutro postaram sie go namierzyc i zasiegnac jezyka. chyba bedzie on najpewniejszym zrodlem informacji.

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2008-01-08, 08:24   

Według mnie marzec to ZDECYDOWANIE za wcześnie.

dazz 
moderator
Darek Adamkiewicz

Wysłany: 2008-01-08, 09:31   

Marcin Stefańczyk napisał/a:
Według mnie marzec to ZDECYDOWANIE za wcześnie.

Zdecydowanie

leszekel 
szara eminencja
czyli nie do ruszenia

Wysłany: 2008-01-08, 09:33   

Bo?

tomajk 
niemowa

Wysłany: 2008-01-08, 13:43   

Nie wiem jak na Węgrzech, ale po przeanalizowaniu ilości udanych fotek i gatunków najkorzystniej u mnie wypadł luty i marzec, potem w kwietniu i maju było cieniutko, dopiero się ruch zaczął w czerwcu, najlepszymi miesiącami były jednak luty i sierpień.
Oczywiście jak uważacie, ja od 29maja do 1 czerwca mam u siebie plener fotograficzny z forum Nikona, gdzieś w połowie czerwca mam zorganizować plener dla PZFP Wielkopolska, do tego jak wspomniałem nawał pracy w kwietniu, i maju a i troszkę odpoczynku pomiędzy imprezami się przyda. Więc kolejny czas który mogę zarezerwować na wyjazd to dopiero przełom lipca i sierpnia, ale kto wie, coraz więcej ludzi na plenery do mnie się zapowiada więc nie wiadomo jak to z tym wolnym będzie.
Do końca marca jestem do dyspozycji potem to nie mogę się angażować, bo różnie może być u mnie z czasem. :cry:

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2008-01-08, 20:58   

Nie wiem na co się nastawiacie. Czy tylko chcecie robić fotki czy równiez czerpać będziecie przyjemność z samych obserwacji ciekawych gatunków ptaków.
Na Węgrzech jest więcej niz u nas ptaków ciepłolubnych, które w marcu jeszcze nie przylatują. Czyli np o krasce, żołnie, dzierzbie rudogłowej, dzierzbie czarnoczelnej możecie zapomnieć. Z ciekawszych gatunków w marcu również macie małą szansę na zobaczenie: ślepowrona, czapli modronosej (chociaż ona na nlęgowiska przylatuje już w marcu więc może), czapli purpurowej, ibisa kasztanowatego, warzęchy, gadożera, kobczyka, kulona, żwirowca łąkowego.
Szczudłaka, szblodzioba, tamaryszka i dropia w marcu z pewnością uświadczycie, więc będzie czego Wam zazdrościć :-P

Henryk K.
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-08, 21:28   

Z tego co wiem, to w marzec jest całkiem dobrym okresem na przeloty, szczególnie na licznych tam stawach hodowlanych o w ich okolicy. Polecam wam również wyprawę (ok. 100km od Hortobagy) do Parku Narodowego Körös-Maros (Körös-Maros Nemzeti Park) w południowo-wschodnich węgrzech. Pamiętam, że na drutach przy parku siedziały po 2-4 kobczyki, co kilkaset metrów.
Park założony w 1997r., liczy łącznie 50.134 ha powierzchni, z czego 6.411 ha to tereny ściśle chronione. Położony jest w południowo-wschodniej części kraju, obejmując systemy rzeczne Körös i Maros, dochodząc aż do Cisy. Znajdują się tu unikalne w Europie obszary gniazdowania dropia, których najliczniejsza grupa zamieszkuje okolice Dévaványa. W marcu już tokują!

Dyrekcja Parku Narodowego Körös-Maros
Anna-liget
5540 Szarvas
Tel: +36 66 313 855
Oczywiśćie są jeszcze dzierzby czarnoczelne i rudogłowe i już wymienione przeze mnie DRAPOLE! których u nas nie zobaczycie. Pozdrawiam i zazdroszczę ciekawej wyprawy no i dobrego wina.

Agnieszka Czarnocka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-09, 01:16   

po przeprowadzonym wywiadzie, wiem, ze najlepszy czas to czerwiec.

http://www.hnp.hu/index_en.php

tomajk 
niemowa

Wysłany: 2008-01-09, 15:50   

Ja podtrzymuję termin co leszekl zaproponował, czyli 3-9 marzec może być również 9-15 lecz nie później, po prostu nie mogę. :cry:
Ale przecież nie jest tak ważne by jakieś wyjątkowe okazy zobaczyć, tylko żeby się trochę rozerwać :cyk: , poznać teren, i jeśli będzie warto to zaplanować powrót w dogodniejszym terminie.
Może się też okazać, że cudze chwalimy a swojego nie znamy :->

Agnieszka Czarnocka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-09, 17:53   

cholera, to ja pewnie wypdna :evil:
urlopu mam malo, finanse tez ograniczone, rozerwac moge sie blizej :mrgreen:

a na powaznie, wy robicie zdjecia zawodowo, ja mega amator i nie dysponuje sprzetem okolicznosciowym typu np ciuchy i odpowiedni osprzet. pozniejszy termin wyglada dla mnie zachecajaco nie tylko ze wzgledu na ptaki. jezeli odniose porazke z ptakami, bede mogla zajac sie robaczkami, ktorych na poczatku marca nie ma :(

leszekel 
szara eminencja
czyli nie do ruszenia

Wysłany: 2008-01-09, 20:35   

Decyzje ostateczne zapadły – podaje więc je do wiadomości
Pojazd plenerowy: samochód tomajka, na 6 osób plus kupa miejsca na klamoty,
Termin wyjazdu: 2 – 9 marca (od niedzieli do niedzieli),
Trasa:
Wałcz-Bydgoszcz-Włocławek-(ew. Warszawa)-Łodź-Częstochowa-Kraków-Rytro (nocleg)-Słowacja-Węgry.
Osoby potwierdzające do tej pory swój udział:
1-2, tomajk + żona,
3-4 , guest1 + Iga,
5, leszekel
Pozdrawiam.

tomajk 
niemowa

Wysłany: 2008-01-09, 21:12   

Myślę że żadnych super sprzętów czy ubiorów nie trzeba, ja jestem również MEGA AMATOREM i właśnie taki status mi odpowiada jak również takim się czuję, jadę by zobaczyć inne miejsca gdzie bytują ptaki, bo poprostu je kocham, bo jest to moją pasją, bo tak jest ciekawiej, nie muszę za wszelką cenę zrobić fotki, podstawowy sprzęt, to gumowce, aparat i obiektyw 70-300 f3.5-5.6 wezmę oczywiście i armatę, bo nosić nie muszę, a miejsca będzie, ale czy będę używał, to duży znak zapytania.
Może się nam przydarzyć bardzo ciekawa wycieczka, do tego naprawdę niezbyt kosztowna, dlaczegoż by nie skorzystać.
Ja nie wyrwę się już pewnie tego roku na inne wyjazdy, ci którzy do mnie kiedyś zawitają zrozumieją dlaczego, dałem spokój i Azorom i Kubie, lecz tu pojadę, choćby się paliło i waliło.
:-D

HIMself
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-09, 21:15   

mój znajomy tam często jeździ, bez ukrycia moża focić przedniego i wiele innych mega gatunków ( jeżeli chodzi o Polske )
Więc powodzenia, ja też się tam wybieram ale w innym miesiącu :)

Agnieszka Czarnocka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-09, 23:40   

tomku, ale ja nawet nie mam gumowych bucikow :)

nic to, bawcie sie dobrze :) i przywiezcie ladne zdjecia :)

leszekel 
szara eminencja
czyli nie do ruszenia

Wysłany: 2008-01-12, 09:32   

Jak Aga wypada to znaczy, że mamy jeszcze jedno wolne miejsce.

leszekel 
szara eminencja
czyli nie do ruszenia

Wysłany: 2008-02-12, 09:27   

Na obecną chwilę sprawa ma się tak:
- koszt przejazdu w obydwie strony będzie wynosił od osoby ok.300 zł.,
- pozostałe koszty są nie do przewidzenia ale proste do obliczenia - ile kto wyda, to wyda (noclegi, jedzonko, popitka, bilety wstępu itp, każdy płaci za siebie) :-)
- mamy jeszcze 1 wolne miejsce, kto chętny?

tomajk 
niemowa

Wysłany: 2008-02-12, 10:19   

Jeśli miejsce jest to kol. z Częstochowy chętnie się z nami zabierze. chyba nawet po drodze będzie.

leszekel 
szara eminencja
czyli nie do ruszenia

Wysłany: 2008-02-12, 10:25   

No to mamy komplet. :-)
Guest1 z Igą także prawdopodobnie wsiądą w Częstochowie więc wszystko powinno grać.

tomajk 
niemowa

Wysłany: 2008-02-17, 20:17   

Po uzgodnieniu z kolegami Leszkl i quest1 pojedziemy 10 marca w poniedziałek.
Powód przesunięcia. nasz tłumacz, moja żona jest przewodniczącą Koła Gospodyń, a 8marca będzie prezentacja twórczości, KGW z całego powiatu, i ni jak nie można sprawy pozostawić bez nadzoru.
Ja również mam tam swój udział, mała wystawa, połączona ze sprzedażą fotek, a to wszystko wyszło dopiero tydzień temu.

andre84 
niemowa
novy

Wysłany: 2008-03-18, 10:32   Novy wyjazd ???

Z wyjazdu kolegi tomajka nici a ja mam nadal ochotę pojechać do tej krainy.
Mam jedno lub dwa miejsca wolne w samochodzie i planuję wyjazd po Świętach może być nawet w Poniedziałek Wielkanocny, lub w innym terminie Wyjazd z Częstochowy na 4-5 dni. Piszę o miejscach, jedno lub dwa bo mam małe autko A3 i może być problem z bagażem. Może ktoś by jechał innym autem to wtedy można na dwa. :lol:
Co Wy na to ???

andre84 
niemowa
novy

Wysłany: 2008-03-31, 20:33   

Szkoda że nie było chętnych do wyjazdu. Ptaszków tu dosyć dużo, pogoda ładna.
Takie ptaki też są: http://img516.imageshack..../wasatkazv3.jpg

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2008-04-01, 04:57   

andre84, byles ?

andre84 
niemowa
novy

Wysłany: 2008-04-01, 18:01   

fotosc napisał/a:
andre84, byles ?

Jeszcze jestem :) )

leszekel 
szara eminencja
czyli nie do ruszenia

Wysłany: 2008-04-01, 19:03   

No to opowiedz coś i jakieś foty jak tam jest pokaż :-)

dazz 
moderator
Darek Adamkiewicz

Wysłany: 2008-04-02, 12:22   

andre84 napisał/a:
Szkoda że nie było chętnych do wyjazdu. Ptaszków tu dosyć dużo, pogoda ładna.
Takie ptaki też są: http://img516.imageshack..../wasatkazv3.jpg

Pokaż inne fotki, wąsatki bez problemu można fotografować u nas.

Odpowiedz do tematu